امنیت اینستاگرام
شناسه پست: 55876
بازدید: 207

یکی از مواردی که همیشه می تواند باعث نگرانی اینفلوئنسرها و یا حتی افراد دارای پیج شخصی شود ، امنیت اینستاگرام می باشد. در این مقاله به راه هایی برای جلوگیری از هک شدن اکانت اینستاگرام می پردازیم. با ادامه با گلد فالوور همراه باشید.

بسیاری از مردم نمی دانند چگونه می توانند از هک شدن اکانت های اینستاگرام خود جلوگیری کنند.

هک شدن مطمئناً یک موقعیت ترسناک برای شما بوجود می آورد ، به خصوص اگر شما دارای مشاغلی هستید که برای فروش یا تولید محصولات ، به اینستاگرام وابسته است.

بنابراین چگونه امنیت پیج اینستاگرام را بهتر کنیم؟

اول از همه : اگر اکانت اینستاگرام شما هک شد چه کاری باید انجام دهید ؟
قبل از اینکه نکات امنیتی و راه هایی برای محافظت از هک شدن اکانت اینستاگرام را با هم مرور کنیم ، اگر فکر می کنید که اکانت شما هک شده است مراحل زیر را دنبال کنید.

گزینه 1: از فرآیند بازیابی اکانت اینستاگرام استفاده کنید
سخنگوی اینستاگرام اعلام كرد كه این سیستم عامل در حال آزمایش ویژگیهای امنیتی جدید است كه “ورود به سیستم را آسان كرده و در صورت هك شدن ، می توانید حساب خود را پس بگیرید.”

اما این همه موضوع نیست! به گفته سخنگوی این شرکت ، اینستاگرام همچنان در حال آزمایش ویژگی هایی است که می تواند در وهله اول سرقت اکانت های اینستاگرام برای هکرها را سخت کند.

در ادامه نحوه انجام این روش آورده شده است:

امنیت پیج اینستاگرام

اگر نمی توانید به اکانت اینستاگرام خود دسترسی داشته باشید چرا که حدس می زنید که پسورد شماتوسط یک هکر تغییر کرده است ، می توانید بر روی دکمه “ا My login info isn’t working ” ضربه بزنید ، این کار باعث می شود که شما آدرس ایمیل یا شماره تلفن مرتبط با اکانت خود را وارد کنید یا مواردی که هنگام ثبت نام در اینستاگرام استفاده کرده اید.

پس از آن اینستاگرام یک کد شش رقمی برای شما ارسال می کند تا به شما امکان دسترسی مجدد به اکانت را بدهد.

سخنگوی اینستاگرام اضافه می کند: وقتی که مجدداً به اکانت خود دسترسی پیدا می کنید ، اینستاگرام اقدامات دیگری را انجام می دهد تا اطمینان حاصل شود که “هکر نمی تواند از کدهای ارسال شده به آدرس ایمیل یا شماره تلفن شما برای دسترسی به حساب شما از دستگاه دیگری استفاده کند.

گزینه 2: از سیستم قدیمی بازیابی اکانت اینستاگرام استفاده کنید
اگر هنوز به ویژگی جدید دسترسی ندارید ، می توانید از روند قدیمی اینستاگرام برای بازیابی حسابهای هک شده خود استفاده کنید:

مرحله 1: برای دریافت ایمیل از اینستاگرام ، آدرس ایمیل خود را بررسی کنید
اگر ایمیلی از اینستاگرام دریافت کردید که به شما اطلاع می دهد آدرس ایمیل شما تغییر کرده است ، می توانید با استفاده از گزینه revert this change ، این حالت را به قبل برگردانید.

اگر اطلاعات اضافی نیز تغییر یافته است (مانند پسورد) و شما قادر به تغییر آدرس ایمیل خود نیستید ، باید به اینستاگرام گزارش دهید. در ادامه نحوه انجام این کار آورده شده است:

در صفحه ورود به سیستم ، روی Forgot password ضربه بزنید

روی Need more help ضربه بزنید سپس اطلاعات خود را وارد کنید.

آدرس ایمیلی را وارد کنید که فقط شما به آن دسترسی دارید. هنگامی که درخواست خود را ارسال کردید ، منتظر دریافت ایمیلی از اینستاگرام باشید.

2: اکانت خود را تأیید کنید
ایمیل ارسال شده ، باید یک ایمیل پاسخ خودکار از تیم امنیتی اینستاگرام باشد و از شما بخواهد که هویت خود را تایید کنید. از شما موارد زیر درخواست می شود:

عکسی از شما به همراه یک کاغذ که کد ارسال شده بر روی آن نوشته شده است.
آدرس ایمیل یا شماره تلفنی که با آنها وارد اکانت شده اید و نوع دستگاهی که هنگام ثبت نام از آن استفاده کرده اید (به عنوان مثال: iPhone ، Android ، iPad ، و سایر موارد).
پس از ارائه اطلاعات برای تیم تأیید هویت اینستاگرام، دستورالعمل خاصی برای بازیابی اکانت شما به آدرس ایمیلی که وارد کردید ارسال خواهد شد.

3: هنوز می توانید وارد اکانت خود شوید

اگر احساس می کنید که اکانت شما هک شده است اما همچنان می توانید به اکانت خود وارد شوید می توانید مراحل زیر را انجام دهید :

 • تغییر پسورد و یا درخواست فرستادن ایمیل فراموشی
 • نگاهی به اپلیکیشن های نصب شده خود بیندازید و به دنبال اپلیکیشنی مشکوک باشید
 • برای امنیت بیشتر گزینه  two-factor authentication را فعال کنید

امنیت در اینستاگرام و نکاتی مهم برای جلوگیری از هک شدن اکانت اینستاگرام :

انتخاب پسورد قوی

یكی از متداول ترین روش های ورود هكرها به اکانت های مختلف ، حدس زدن رمزهای عبور یا استفاده از رمزهای عبور قدیمی است (توصیه می كنیم از ابزار رایگان Are I Been Pwned استفاده كنید تا پسوردهای خود را بررسی کنید). بنابراین اهمیت یک رمزعبور قوی و پیچیده قابل انکار نیست.

در حالی که اینستاگرام استفاده از “ترکیبی از حداقل شش عدد ، حروف و علائم نگارشی” را توصیه می کند ، اکثر کارشناسان امنیتی حداقل طول رمز عبور 8 کاراکتر را پیشنهاد می کنند.

همچنین طبق گفته اکثر متخصصان باید مرتباً حداقل یک یا دو بار در سال ، پسورد اینستاگرام خود را عوض کنید. حتی می توانید از یک نرم افزار مدیریت پسورد برای مدیریت رمزهای عبور خود استفاده کنید.

فعال سازی Two-Factor Authentication

چگونه امنیت پیج اینستاگرام

امروزه تقریباً تمام برنامه های شبکه های اجتماعی به نوعی تأیید هویت دو عاملی (یا Two Factor Authentication ) ارائه می دهند و این موضوع شامل اینستاگرام هم می شود.

با فعال کردن Two-Factor Authentication ، هر زمان که از یک دستگاه ناشناس وارد اکانت اینستاگرام خود شوید ، به همراه نام کاربری و رمزعبور خود کد امنیتی که برای شما اس ام اس می شود را باید وارد کنید. این ویژگی می تواند به خنثی کردن هرگونه تلاش هکرها برای ورود به اکانت و تغییر اطلاعات شما کمک بسیاری کند.

برای فعال کردن Two-Factor Authentication ، به اکانت اینستاگرام خود بروید و روی دکمه تنظیمات ضربه بزنید. سپس به قسمت پایین بروید و گزینه Two-Factor ضربه بزنید.

امنیت اینستاگرام

سپس این گزینه را فعال کنید.

اگر شماره تلفن شما تأیید نشده باشد ، از شما خواسته می شود که شماره موبایلی خود را وارد کنید. هنگامی که شماره تلفن را وارد کردید ، روی دکمه بعدی ضربه بزنید.

اکنون وقتی از یک دستگاه ناشناخته وارد حساب اینستاگرام خود می شوید ، از شما خواسته می شود که یک کد امنیتی را که از طریق پیامک دریافت می کنید ، وارد کنید.

با توجه به حمله های زیاد هکرها ، اخیراً اینستاگرام از یک سیستم تأیید هویت دو عاملی قوی تر خبر داد که اکنون به شما امکان می دهد از برنامه های تأیید هویت دیگر هم برای ورود به حساب اینستاگرام خود استفاده کنید.

برای استفاده از یک برنامه تایید هویت دوم برای ورود به حساب اینستاگرام خود ، به قسمت پروفایل خود بروید ، روی نماد منو ضربه بزنید ، “تنظیمات” را در پایین انتخاب کنید و سپس “Two-Factor Authentication” را انتخاب کنید.

در مرحله بعد ، “Authentication App” را انتخاب کنید و اپلیکیشن تأیید اعتبار خود را انتخاب کنید.

اگر از قبل برنامه تأیید اعتبار را نصب کرده باشید ، اینستاگرام بطور خودکار برنامه را پیدا کرده و کد ورود را به آن را ارسال می کند. برای هر بار ورود شما از دستگاهی ناشناس به اکانت خود نیاز به وارد کردن کد از اپلیکیشن انتخاب شده دارید و پس از انتخاب اپلیکیشن تأیید هویت دو عاملی به صورت خودکار برای شما فعال می شود.

اگر برنامه تأیید هویت ندارید ، می توانید به راحتی از Apple store یا Google Play Store برنامه خود را دانلود کنید.

برای بالا بردن امنیت اینستاگرام از امنیت ایمیل خود مطمئن شوید

ایمیل شما مانند دروازه ورود به اکانت های آنلاین شما است ، اگر شخصی به آن دسترسی داشته باشد ، تقریباً به همه اکانت های دیگری که از آن ایمیل برای ثبت نام اکانت ها استفاده کرده اید نیز دسترسی خواهد داشت… بنابراین از امنیت ایمیل خود مطمئن شوید !!

بیشتر ارائه دهندگان ایمیل دارای سیستم هایی هستند که تلاشهای ناخواسته افراد مشکوک برای ورود به سیستم را مسدود کرده و اقدامات امنیتی مانند رمزگذاری ایمیل و تأیید هویت دو عاملی را ارائه می دهند. اگر واقعاً می خواهید اکانت اینستاگرام خود را ایمن نگه دارید ، در وهله اول باید از ایمن بودن ایمیل خود اطمینان حاصل کنید.

دسترسی اپلیکیشن های مشکوک را محدود کنید

اینستاگرام

یکی از نکات امنیتی اخیر اینستاگرام ، لغو دسترسی به هر “برنامه مشکوک دیگر” می باشد. اساساً ، این موضوع برای هر وب سایت یا برنامه هایی است که دستورالعمل ها یا شرایط استفاده اینستاگرام را دنبال نمی کند صادق می باشد. (از جمله برنامه های ربات اینستاگرام که از طرف شما پست های دیگران را لایک ، نظر و دنبال می کنند).

برای مسدود کردن دسترسی برنامه های دیگر به اینستاگرام ، با استفاده از کامپیوتر خود به اکانت اینستاگرام خود بروید ، روی دکمه تنظیمات کلیک کنید و سپس بر روی “Authorized Apps” کلیک کنید.

در این قسمت لیستی از برنامه هایی که مجاز به دسترسی به پروفایل و اطلاعات اکانت شما هستند ، پیدا خواهید کرد. اگر به مواردی عجیب برخورد کردید ، می توانید با کلیک بر روی دکمه Revoke Access ، دسترسی به برنامه مورد نظر را به راحتی مسدود کنید.

امنیت بیشتر

امنیت اینستاگرام

در حالی که نکات گفته شده برای ایمن نگه داشتن اکانت شما کافی هستند ، در ادامه به چند روش دیگر برای امنیت بیشتر اکانت اینستاگرام می پردازیم :

اولین نکته این است که هر وقت از یک کامپیوتر یا تلفن مشترک استفاده می کنید ، حتما از اکانت اینستاگرام خود خارج شوید (Log Out). و اگر از طریق کامپیوتر عمومی وارد اینستاگرام شدید ، حتما مطمئن شوید که گزینه “Remember Me” فعال نیست ، زیرا حتی پس از بستن مرورگر هم ، افراد می توانند وارد اکانت شما شوند.

دومین نکته این است که هرگز پسورد خود را به کسی که نمی شناسید یا اعتماد ندارید ، ندهید. این موضوع کاملاً بدیعی بنظر می رسد، اما یکی از متداول ترین راه ها برای دسترسی هکرها به حساب افراد مختلف ، “فیشینگ” می باشد.

هکرها ایمیلی برای شما ارسال می کنند که حاوی لینکی به صفحه ورود جعلی اینستاگرام است. وقتی با ایمیل و رمز ورود خود وارد می شوید ، تمامی اطلاعات شما را به سرقت می برند .

برای جلوگیری از وقوع این اتفاق ، مطمئن شوید که تأیید هویت دو عاملی را فعال کرده اید و همیشه ایمیل های دریافت شده را بررسی کنید.

نکته سوم این است که نسبت به اکانت هایی که در اینستاگرام دنبال می کنید بیشتر مراقب باشید. به لطف ابزار های مختلف ، می توانید به راحتی اکانت های مختلف را بررسی کنید.

با ابزار About This Account ، می توانید اطلاعات بیشتری در مورد حساب های موجود اینستاگرام کسب کنید. از این طریق می توانید اعتبار اکانت های مختلف را ارزیابی کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد یک حساب ، به پروفایل آنها بروید ، روی دکمه “…” ضربه بزنید و “About This Account” را انتخاب کنید.

تاریخ عضویت در اینستاگرام ، کشوری که صاحب اکانت در آن قرار دارد ، حساب هایی با فالوورهای مشترک ، هرگونه تغییر نام کاربری در سال گذشته و اطلاعات بیشتری را می توانید مشاهده کنید.

با وجود تعداد حساب های اینستاگرامی که اخیراً هک شده اند ، برای اطمینان از حساب خود و محافظت در برابر هکرها ، اقدامات صحیحی انجام دهید.

تبدیل اکانت از public به private

امنیت اینستاگرام

اگر نمی خواهید عکس های شما عمومی باشند و در دسترس همه قرار بگیرند ، می توانید پروفایل خود را خصوصی و یا private کنید.

برای اشتراک گذاری عکس های خود فقط با دوستان و خانواده خود ، ، این مراحل را دنبال کنید :

 1. به قسمت پروفایل اینستاگرام خود بروید.
 2. روی گوشه سمت راست روی سه نقطه ضربه بزنید.
 3. در قسمت پایین گزینه Private Account را پیدا خواهید کرد. اطمینان حاصل کنید که این گزینه امنیتی فعال باشد (دکمه باید به سمت آبی روشن شود)

فعال کردن این گزینه بدان معنی است که تنها فالوورهای شما می توانند عکس های شما را مشاهده کنند.

بلاک کردن فالوورهای ناشناس و مشکوک !!

بلاک کردن

شما یک اکانت اینستاگرام ایجاد کرده اید و به دنبال فالوور هستید. بنابراین ، شروع به فالوو کردن افراد ناشناس می کنید. در عوض ، برخی از آنها فالوو بک می کنند. با این حال ، پس از مدتی ، ممکن است شروع به دریافت کامنت های نامناسب درباره عکس های خود از آن کاربران داشته باشید. یا حتی ، ممکن است به هیچ وجه پست های شما را لایک نکنند جوری که احساس می کنید در کمین شما هستند !!

حتی اگر گزینه private را هم فعال کرده باشید ، پست های شما برای کسانی که قبلاً شما را دنبال می کردند ، خصوصی نمی شود و به راحتی می توانند به پست های شما دسترسی داشته باشند.

در این حالت ، شما باید افرادی را که نمی خواهید عکس های شما را ببینید ، به طور دستی (مسدود کنید) حذف کنید.

برای حذف یکی از دنبال کنندگان خود از لیست فالوورها ، این مراحل را دنبال کنید:

 1. به لیست فالوورهای خود بروید و افرادی که شما را فالوو می کنند را بررسی کنید.
 2. بر روی اکانت کاربری که می خواهید مسدود کنید ضربه بزنید.
 3. از گوشه بالا سمت راست ، روی دکمه منو ضربه بزنید.
 4. در پنجره جدید گزینه Block User را انتخاب کنید.

اطلاعات پروفایل خود را خصوصی نگه دارید

امنیت اینستاگرام

از اشتراک گذاری اطلاعات خصوصی در پروفایل خود به ویژه در قسمت Edit Profile جدا خودداری کنید.

اطلاعات شخصی که می تواند علیه شما استفاده شود ، در قسمت Bio قرار ندهید.

برای حفظ حریم خصوصی بیشتر ، وضعیت فعالیت خود را نشان ندهید (آخرین باری که در اینستاگرام فعال بودید) ، برای این کار ، روی منو در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید ، به قسمت پایین بروید و اسلایدر Show Activity status را غیر فعال کنید.

مکان خود را در معرض نمایش قرار ندهید

قدم مهم دیگری که می توانید برای حفظ امنیت خود در برابر سرقت هویت و پنهان کردن اعتبار حساب خود بردارید ، این است که مطمئن شوید خدمات موقعیت مکانی شما برای اینستاگرام خاموش باشد.

این موضوع برای همه ی پست های شما چه در خانه ، محل کار یا هنگام تعطیلات صادق می باشد. موارد بسیار زیادی از سرقت به دلیل اطلاعاتی که در رسانه های اجتماعی منتشر می شوند اتفاق می افتد. برای مثال افراد برای تعطیلات کوتاه خانه خود را ترک می کنند و در مورد آن پستی منتشر می کنند ، هنگامی که به خانه بر می گردند شاهد دزیده شدن وسایل خود هستند..

بنابراین ، اولین قدم برای جلوگیری از قربانی شدن در چنین موقعیت هایی ، منتشر نکردن برخی از عکس هاست. می توانید از طریق تنظیمات تلفن خود ، در بخش حفظ حریم خصوصی ، سرویس موقعیت مکانی اینستاگرام را غیر فعال کنید.

اگر می خواهید موقعیت های قبلی خود را حذف کنید ، به این ترتیب مکان را از عکس های اینستاگرام خود حذف کنید:

 1. به عکس های اینستاگرام خود بروید
 2. بر روی منوی گزینه ها ضربه بزنید (گوشه بالا سمت راست ، سه نقطه عمودی)
 3. ویرایش را انتخاب کنید ، سپس بر روی مکان عکس ضربه بزنید. اگر آن قسمت را خالی بگذارید ، مکان حذف می شود.

تایید دستی تگ های عکس ها

اگر عکس های مختلف نامناسبی با دوستان دارید که نمی خواهید پس از پست کردن دوستان در آن عکس ها تگ شوید ، می توانید به راحتی از رفتن آبروی خود جلوگیری کنید !!

به همین دلیل است که باید همیشه برچسب ها و تگ ها را قبل از انتشار تأیید کنید.

در این حالت ، ویژگی در اینستاگرام وجود دارد که به شما امکان می دهد عکس هایی که در آن ها تگ شده اید را به صورت دستی تایید و یا رد کنید.

برای انجام این کار؛ این موارد را دنبال کنید:

 1. به پروفایل اینستاگرام خود بروید و در تب عکس های تگ شده ، عکس مورد نظر را انتخاب کنید.
 2. بر روی دکمه منو در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید. (تنظیمات پست)
 3. بر روی Tagging options ضربه بزنید و گزینه add photos manually را انتخاب کنید.

استوری های اینستاگرام و پخش های زنده را از افراد خاص مخفی کنید

استوری

شما باید حریم خصوصی خود را نه فقط برای عکس یا مکان ، بلکه برای استوری ها هم حفظ کنید.

پنهان کردن استوری های اینستاگرام از افراد خاص آسان است و می توانید قابلیت اشتراک گذاشتن استوری های خود را غیر فعال کنید.

با دنبال کردن مراحل زیر می توانید استوری ها و یا لایوهای خود را از افرادی خاص پنهان کنید :

به پروفایل خود بروید
روی دکمه منو ضربه بزنید و به منوی تنظیمات بروید
به تنظیمات Story بروید و گزینه های مورد نظر خود را برای حداکثر حریم شخصی تنظیم کنید.

برای حداکثر امنیت اینستاگرام ، Share Story خود را در فیس بوک غیرفعال کنید و همچنین در این قسمت می توانید برای پنهان کردن استوری های خود از افراد مورد نظر اقدامات لازم را انجام دهید.

دستورالعملهای عمومی که باید قبل از پست کردن برای ، امنیت پیج اینستاگرام دنبال کنید

اطلاعات حساس خود را در عکس ها یا کپشن ها به اشتراک نگذارید
مکان خود را با دیگران به اشتراک نگذارید
در صورت امکان ، اطلاعات کمتری در مورد مکان خود به اشتراک بگذارید
در صورت امکان ، از هشتگ هایی که ممکن است داده های خصوصی (یا مکان) را فاش کنند استفاده نکنید.
عکس های تحریک آمیز یا خشن پست نکنید
عکس های افراد دیگر را بدون رضایت آنها پست نکنید
والدین ، باید عکس های فرزندان خود را تا حد ممکن با دیگران به اشتراک نگذارند.
اگر از دستگاه های دیگر (عمومی / مشترک) به اکانت اینستاگرام خود وارد می شوید ، اطمینان حاصل کنید که از آن خارج می شوید. (Log out)

باید از تمامی گزینه های موجود برای افزایش امنیت اینستاگرام خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید که با جمع آوری تمام اطلاعات موجود درباره شما، از چندین حساب آنلاین ، مجرمان سایبری قادر به ایجاد یک شخصیت عمومی هستند و در نهایت سرقت هویت را نیز انجام می دهند.

بی صدا کردن اکانت های مختلف

اگر فکر می کنید محدود کردن یک حساب کاربری آنچنان هم ضروری نیست ، می توانید اکانت کاربران مختلف را بی صدا کنید. شما با آنها دوست خواهید ماند ، اما به روزرسانی های آنها را در فید خود مشاهده نخواهید کرد. اینستاگرام به کاربران اطلاع نخواهد داد که آنها را بی صدا کرده اید.

با ضربه زدن روی منوی سه نقطه در کنار نام و انتخاب Mute ، یک اکانت را بی صدا می کنید. می توانید گزینه های نادیده گرفتن پستها ، استوری ها یا هر دو گزینه را داشته باشید. برای نادیده گرفتن سریع استوری ها ، نماد استوری را در بالای فید خود فشار دهید و از منو گزینه بی صدا را انتخاب کنید. در قسمت دایرکت ها ، روی نماد اطلاعات در بالا سمت راست ضربه بزنید ، و اکانت کاربر را بی صدا کنید.

برای مدیریت لیست Mute های خود به Settings > Privacy > Muted Accounts بروید.

در مورد اکانت های مختلف بیشتر بدانید

ایا قانونی بودن یک اکانت را نمی دانید؟ اکنون اینستاگرام ابزاری برای کمک به شناسایی حساب های واقعی و کلاهبرداران در اختیار شما قرار می دهد. به پروفایل آنها بروید ، روی منوی سه نقطه ضربه بزنید و About this Account را انتخاب کنید.

تاریخ ملحق شدن کاربر به اینستاگرام ، کشور صاحب اکانت ، هرگونه آگهی در حال اجرا ، سابقه تغییر نام کاربری و اشتراک با دنبال کنندگان مشترک ، به شما نشان داده می شود. اگر به نظر می رسد اطلاعاتی مشکوک به نظر می رسند ، می توانید پیج اینستاگرام را مسدود کرده و / یا گزارش دهید.

کامنت ها و استوری ها را مدیریت کنید

امنیت اینستاگرام

اینستاگرام کنترل کاملی در مورد عکس ها و فیلم های شما در اختیار شما قرار می دهد . برای غیر فعال کردن اظهار نظر برای یک پست خاص ، روی نماد سه نقطه در گوشه سمت راست پست خود ضربه بزنید و روی Turn Off Commenting ضربه بزنید.

گزینه های بیشتر در قسمت Privacy > Comments وجود دارد ، جایی که می توانید حساب های خاص را مسدود کرده و فیلترهای محتوا را برای مخفی کردن کلمات یا عبارات خاص تنظیم کنید. اگر حساب شما عمومی می باشد، می توانید انتخاب کنید که چه افرادی در مورد پست های شما اظهار نظر کنند (همه افراد ، افرادی که شما دنبال می کنید و فالوورهای شما).

در قسمت Settings > Privacy > Story ، می توانید استوری های خود را از اکانت های خاص پنهان کنید و تعیین کنید که ایا کاربران می توانند استوری های شما را به اشتراک بگذارند یا خیر.

چطور بفهمیم واقعا از اینستاگرام ایمیل دریافت کرده ایم ؟

ایمیل های دریافتی

توسعه دهندگان اینستاگرام راهی برای محافظت از کاربران در مقابل فیشینگ الکترونیکی در نظر گرفته اند. اکنون تنظیمات برنامه به شما امکان می دهد طی دو هفته گذشته پیام هایی را که اینستاگرام برای شما ارسال کرده است را مشاهده کنید. اگر ظاهراً پیامی از اینستاگرام دریافت می کنید ، اما در برنامه دیده نمی شود ، می توانید با اطمینان آن را اسپم کنید.

برای دیدن اینکه کدام اطلاعیه ها و ایمیل ها واقعا از اینستاگرام ببرای شما ارسال شده اند :

قسمت ایمیل را در اینستاگرام خود انتخاب کنید.
در تب های مختلف می توانید انواع مختلف پیام از اینستاگرام را مشاهده کنید که در صورت دیده نشدن ایمیل فرستاده شده برای شما در این قسمت از اینستاگرام باید حتما ایمیل را بلاک و اسپم کنید.

وب سایت ها و اپلیکیشن های متصل شده به اکانت شما در اینستاگرام

وب سایت ها و برنامه های دیگر می توانند منبع خطرناکی برای امنیت شما در اینستاگرام باشند. آنها برای گسترش قابلیت های شبکه اجتماعی – به عنوان مثال ، با اضافه کردن فیلترها برای عکسها یا ابزارهای مفید بازاریابی – به بازار منتشر شده اند اما اگر یک برنامه هک شود یا سازندگان آن اهداف دیگری داشته باشند ، می توانند از اکانت شما برای اهداف مجرمانه استفاده کنند. شما می توانید لیست برنامه ها و وب سایت های متصل شده به اکانت خود را مشاهده کرده و مواردی را که لازم ندارید ، از این لیست حذف کنید .

خلاص شدن از شر کامنت های اسپم

کامنت ها

برای امنیت اینستاگرام و محافظت از خود و فالوورها در برابر پیامهای نفرت انگیز و اسپم ، می توانید به طور خودکار نظرات ناخواسته را با استفاده از فیلترهای داخلی اینستاگرام پنهان کنید ، یا فیلتر مورد نظر خود را تنظیم کنید. قوانین مختلف را در بخش حریم خصوصی (Privacy) تنظیم کنید. در آن قسمت می توانید کامنت های نامناسب ، اسپمر و سایر انواع کامنت غیر دوستانه را از قسمت کامنت ها در مورد عکس ها و فیلم های خود مسدود کنید .

امنیت اینستاگرام از زبان اینستاگرام !!

در ادامه نکاتی وجود دارد که می توانید برای حفظ امنیت اینستاگرام خود انجام دهید:

 • برای امنیت اینستاگرام رمز عبور قوی انتخاب کنید. از رمزی شامل ترکیبی از حداقل شش عدد ، حروف و علائم نگارشی استفاده کنید. پسورد انتخابی شما باید با سایر پسوردهای معمول اینترنت متفاوت باشد.
 • مرتباً پسوردتان را تغییر دهید ، به خصوص اگر اینستاگرام به شما برای عوض کردن پسوردتان اخطار داده باشد. اینستاگرام در حین بررسی های امنیتی خودکار ، اطلاعات ورود به سیستم را که از سایت های دیگر به سرقت رفته باشد، بازیابی می کند. اگر اینستاگرام تشخیص دهد که ممکن است رمز ورود شما به سرقت رفته باشد ، تدابیر امنیتی لازم را برای این موضوع انجام خواهد داد. تغییر رمز ورود در اینستاگرام و سایر سایت ها به حفظ امنیت اکانت شما کمک می کند و از هک شدن اکانت شما در آینده جلوگیری می کند.
 • هرگز پسورد خود را به کسی که نمی شناسید و اعتماد ندارید ، ندهید.
 • تأیید اعتبار دو عاملی (two-factor authentication) برای امنیت بیشتر اکانت شما.
 • اطمینان حاصل کنید که حساب ایمیل شما ایمن باشد. هرکسی که بتواند به ایمیل شما دسترسی داشته باشد، احتمالاً می تواند به حساب اینستاگرام شما نیز دسترسی پیدا کند. کلمه عبور های همه حساب های ایمیل خود را مرتباً تغییر دهید و مطمئن شوید که دو اکانت یک پسورد نداشته باشند.
 • هنگام استفاده از رایانه یا تلفن افراد دیگر ، حتما از اینستاگرام خود خارج شوید. هنگام ورود به سیستم از یک رایانه عمومی ، تیک ” Remember Me ” را نزنید، زیرا این کار حتی پس از بستن پنجره مرورگر هم ، به افراد مختلف اجازه دسترسی به اکانت شما را می دهد.
 • قبل از استفاده از اپلیکیشن های دیگر مرتبط با اینستاگرام از آن ها اطمینان حاصل کنید.

با رعایت موارد گفته شده در این مقاله می توانید تا حد زیادی از امنیت اینستاگرام خود مطمئن باشید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x