Uncategorized

اینفلوئنسر کیست ؟

اینفلوئنسر کیست

امروزه با افزایش تعداد شبکه های اجتماعی مختلف زمینه های بسیاری برای افزایش کسب درآمد ایجاد شده است. یکی از این موقعیت های شغلی اینفلوئنسر می باشد که علاوه بر شهرتی که می توان بدست آورد همچنین می توان به درآمد بالایی رسید. در ادمه با گلد فالوور همراه باشید تا به سوال اینفلوئنسر کیست پاسخ دهیم.

اگر روزانه در وب سایت های مختلف به جست و جو می پردازید ، احتمالا تعداد فزاینده ای از مقالات مرتبط با اینفلوئنسر بازاریابی را پیدا خواهید کرد. این مقاله شامل راهنمای مبتدی در مورد بازاریابی به عنوان اینفلوئنسر می باشد. اما یک سؤال اساسی حتی پیش از فکر کردن در مورد بازاریابی وجود دارد اینکه به چه کسی اینفلوئنسر گفته می شود و یا اینفلوئنسر کیست .

اما اینفلوئنسر کیست ؟

اینفلوئنسر کسی است که:
قدرت تأثیرگذاری بر تصمیمات خرید دیگران به دلیل اقتدار ، دانش ، موقعیت و یا ارتباط با مخاطبان خود را دارد.
تعداد فالوور و دنبال کنندگان نقش مهمی در این تاثیرگذاری دارد که همین تعداد فالوورها نیز به موضوعی که اینفلوئنسر بر روی آن کار می کند مرتبط می باشد.
توجه به این نکته مهم است که این افراد صرفاً ابزار بازاریابی نیستند بلکه بیشتر دارای روابط اجتماعی هستند که مارک ها با آنها همکاری می کنند تا بتوانند به اهداف بازاریابی خود دست یابند.

اینفلوئنسر رسانه های اجتماعی کیست؟

در طول یک دهه گذشته ، ما شاهد هستیم که رسانه های اجتماعی از نظر اهمیت به سرعت در حال رشد هستند. طبق گزارش ژانویه 2019 ، 3.484 میلیارد نفر به طور فعال از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند که این تعداد 45٪ از جمعیت جهان است.

به ناچار این افراد در رسانه های اجتماعی به دنبال اینفلوئنسرها هستند تا به آنها در تصمیم گیری خود کمک کنند.

تأثیرگذار و یا اینفلوئنسر در رسانه های اجتماعی افرادی هستند که به دلیل دانش و تخصص خود در مورد موضوع خاص ، شهرت یافته اند. آنها پست های منظم راجع به موضوع خود در کانال های رسانه ای اجتماعی مورد علاقه خود ایجاد می کنند و تعداد زیادی از افراد مشتاق ، آن ها را دنبال می کنند که به نظرات آنها توجه زیادی می کنند.

برندها عاشق اینفلوئنسر ها در رسانه های اجتماعی هستند زیرا می توانند روندهایی ایجاد کنند و دنبال کنندگان آن ها را ترغیب به خرید محصولاتی کنند که تبلیغ می کنند.

اینفلوئنسر کیست ؟

انواع اینفلوئنسرها

شما می توانید انواع مختلفی از اینفلوئنسر ها را به چند روش تقسیم بندی کنید. برخی از متداول ترین روش ها با استفاده از تعداد فالوورها، انواع محتوا و میزان تأثیر آن است. شما همچنین می توانید اینفلوئنسر ها را با حوزه ایی که در آن فعالیت می کنند ، گروه بندی کنید. این بدان معناست که اینفلوئنسر هایی که ممکن است با یک اندازه در یک رده پایین ظاهر شوند ، ممکن است با نگاهی دیگر به آنها تأثیرگذارتر بنظر برسند. به عنوان مثال ، بسیاری از مگا اینفلوئنسر ها نیز مشهور هستند. با این حال ، هر دو گروه اغلب تأثیر واقعی کمتری بر مخاطبان خود دارند زیرا فاقد تخصص در یک زمینه اختصاصی هستند. برخی از میکرو و حتی نانواینفلوئنسر ها می توانند تأثیر شگرفی در فالوورها در حوزه تخصصی خود داشته باشند. این شرکتها می توانند از مزایای قابل توجهی که برای یک بنگاه اقتصادی که محصول مورد نظر خود را در آن بخش می فروشد برخوردار باشند.

مگا اینفلوئنسرها

اینفلوئنسر های مگا افرادی هستند که تعداد زیادی از طرفداران در شبکه های اجتماعی خود را دارند. اگرچه هیچ قاعده مشخصی در مورد حد و مرزهای بین انواع مختلف فالوور وجود ندارد ، یک دیدگاه مشترک این است که اینفلوئنسرهای مگا حداقل بیش از 1 میلیون دنبال کننده در یک بستر اجتماعی دارند.

بسیاری از اینفلوئنسر های مگا افراد مشهوری هستند که شهرت خود را به صورت آفلاین به دست آوردند که شامل ستارگان فیلم ، ورزش ، موسیقی ، و حتی ستاره های تلویزیونی هستند. با این حال ، برخی از اینفلوئنسر های بزرگ از طریق فعالیت های آنلاین و اجتماعی خود ، فالوورهای گسترده ایی را بدست آورده اند.
مارک های اصلی برای بازاریابی اینفلوئنسر ی باید به مگا اینفلوئنسرها نزدیک شوند. خدمات آنها هزینه بالایی خواهد داشت ، تا مبلغ 1 میلیون دلار برای هر پست ، و به احتمال زیاد آنها درباره اینکه با چه کسی شریک شوند بسیار عصبانی هستند. تقریباً در هر مورد ، اینفلوئنسر های مگا نمایندگانی دارند که از طرف آنها انجام معاملات بازاریابی انجام می شود.

ماکرو اینفلوئنسرها

اینفلوئنسرهای ماکرو یک قدم از مگا اینفلوئنسرها عقب هستند و شاید به عنوان بازاریابان سطح پایین تر در دسترس باشند. این اینفلوئنسرها معمولا در یک شبکه اجتماعی بین 40 تا 1 میلیون دنبال کننده دارند.
این گروه متشکل از دو نوع افراد است. افرادی که در حال تبدیل شدن به افراد معروف هستند اما هنوز راه بلندی را باید دنبال کنند. یا آنها کارشناسان آنلاین موفقی هستند که نسبت به ریزنمونه های معمولی ، پیگیریهای قابل توجهی داشته اند. نوع دوم از اینفلوئنسرها احتمالاً برای شرکتهایی که در بازاریابی مشغول به کار هستند مفیدتر است.
اینفلوئنسرهای ماکرو از دنبال کنندگان بالایی برخوردار هستند و می توانند در افزایش آگاهی بسیار تاثیرگذار باشند. ممکن است اینفلوئنسرهای ماکرو تاثیر بیشتری نسبت به اینفلوئنسرهای مگا بگذارند، بنابراین بهتر است یک برند بتواند یک اینفلوئنسرها ماکرو پیدا کند که مایل به همکاری با آنها باشد. آنها همچنین به احتمال زیاد برای کار با مارک های کوچک تر مشتاق تر باشند.

نانو اینفلوئنسرها

جدیدترین نوع اینفلوئنسر کیست ؟ جدیدترین نوع اینفلوئنسر برای به دست آوردن رسمیت و شهرت ، نانو اینفلوئنسرها هستند. این افراد تعداد کمی فالوور دارند ، اما آنها تمایل دارند که در یک زمینه مبهم یا بسیار تخصصی متخصص باشند. شما می توانید نانو اینفلوئنسرها را به عنوان ماهی بزرگ در یک حوضچه کوچک ببینید. در بسیاری از موارد ، آنها کمتر از 1000 دنبال کننده دارند ، اما آنها دنبال کنندگان مشتاق و علاقه مند ، مایل به همکاری با نانو اینفلوئنسرها ، و گوش دادن به نظرات او هستند.
در حالی که بسیاری از مارک ها نانو اینفلوئنسرها را نادیده می گیرند ، برای شرکت هایی که محصولات بسیار تخصصی دارند این نوع اینفلوئنسرها می توانند از اهمیت ویژه ای برخوردار باشند.
با این حال ، برای اکثر شرکت ها ، نانو اینفلوئنسرها فاقد تأثیرگذاری کافی در بلند مدت هستند. قیمت کار با آنها ممکن است ارزان باشد و تعداد کمی از مردم را با خود به همراه داشته باشند ، اما در اکثر اوقات ، برای رسیدن به مخاطبان گسترده باید با صدها نانو اینفلوئنسر کار کنید.

براساس انواع محتوا

امروزه بخش عمده بازاریابی اینفلوئنسرها در رسانه های اجتماعی رخ می دهد ، عمدتاً با تأثیرات وبلاگ نویسی و همچنین با افزایش علاقه به تماشای ویدیو ، یوتوبرها و اینفلوئنسر ها به ​​سرعت در حال تبدیل شدن به اهمیت بیشتری هستند.

وبلاگ نویسان

وبلاگ نویسان و اینفلوئنسر ها در رسانه های اجتماعی (عمدتاً میکروبلاگینگ) دارای اصیل ترین و فعال ترین روابط با طرفداران خود هستند. برندها اکنون این موضوع را تشخیص داده و به این سمت تشویق می شوند.
هم اکنون مدتی است که وبلاگ نویسی به بازاریابی تأثیرگذار متصل شده است. بسیاری از وبلاگ های بسیار با نفوذ در اینترنت وجود دارد. اگر یک وبلاگ نویس محبوب به طور مثبت به محصول شما در یک مقاله اشاره می کند ، می تواند به تشویق طرفداران وبلاگ نویس منجر شود که ترغیب می شوند تا محصول شما را امتحان کنند.

بسیاری از وبلاگ نویسان پیگیری های قابل توجهی را در بخش های خاص ایجاد کرده اند. به عنوان مثال ، وبلاگ های بسیار تأثیرگذاری در مورد توسعه شخصی ، مالی ، بهداشت ، فرزندآوری ، موسیقی و بسیاری از مباحث دیگر ، از جمله خود وبلاگ نویسی وجود دارد. نکته مهم و حیاتی که وبلاگ های موفق با هم مشترک هستند احترام خوانندگان آنها است.

اینفلوئنسر کیست ؟ داشتن چندین وبلاگ نویس که در مورد محصول شما محتوا تولید می کنند می تواند بسیار حائز اهمیت باشد. اگر می توانید یک سایت ارسال پست مهمان را در یک وبلاگ بزرگ داشته باشید، می توانید محتوا را کنترل کنید ، و به طور معمول می توانید لینکی را به سایت خود در بیوگرافی نویسنده قرار دهید.

اگر یک وبلاگ به اندازه کافی بزرگ و تأثیرگذار است ، می توانید یک پست حمایت مالی را در سایت آنها خریداری کنید. این به شما امکان می دهد خودتان یک پست بنویسید یا از وبلاگ نویس بخواهید تا از طرف شما پستی بنویسد. بر خلاف داشتن پست وبلاگ نویس یا یک پست مهمان که شما نوشتید ، مجبور خواهید بود برای یک پست حمایت شده هزینه بپردازید (و احتمالاً عنوان آن نیز برچسب خورده است). با این حال ، این موضوع به نتایج بسیاری از کسب و کارهایی که از پست های اسپانسری استفاده کرده اند ، آسیب نرساند. به خصوص ، به نظر می رسد تا زمانی که محصول با مخاطبان اصلی وبلاگ همسو شود ، دیگر مشکلی وجود نخواهد داشت.

یوتوبر ها

اینفلوئنسر کیست

البته که یک وبلاگ تنها نوع محتوای محبوب در اینترنت نیست. نوع مورد علاقه دیگر ، محتوای ویدیویی است. در این حالت ، افراد بیشتر افراد کانال در یوتوب ایجاد می کنند. مارک ها غالباً با تولید کنندگان محتوای مشهور یوتوب همکاری می کنند.

پادکست ها

پادکست یک شکل نسبتاً جدید از محتوای آنلاین است که در حال محبوب شدن است. هم اکنون تعداد نسبتا زیادی پادکست از تولیدکنندگان ایجاد شده است که می تواند در زمینه های مختلف کمک بسیاری به شنوندگان کند و همچنین می تواند برای بسیاری از کسب و کارها و مارک ها فرصت خوبی برای رونق کار آن ها باشد.

پست های اجتماعی

البته ، وبلاگ نویسان ، پادکست کارها و یوتوبر ها به ​​ندرت تنها به مخاطبان موجود خود وابسته هستند. آنها معمولاً پست ها یا فیلم های جدیدی را به شدت در رسانه های اجتماعی تبلیغ می کنند چرا که این کار باعث می شود بیشتر این وبلاگ نویسان و خالقان محتوا نیز دارای اسم و رسمی شوند.
در حقیقت ، اکثریت قریب به اتفاق اینفلوئنسرها نام خود را در رسانه های اجتماعی به محبوبیت می رسانند. در سال های اخیر اینستاگرام یکی از این شبکه های اجتماعی مهم بوده است ، جایی که بسیاری از اینفلوئنسرها ، پست های خود را با بهترین شکل طراحی می کنند.

اینفلوئنسر کیست ؟

براساس سطح نفوذ

افراد مشهور

تا مدتی پیش افراد مشهور اینفلوئنسرهای اصلی بودند و هنوز هم نقش مهمی دارند ، اما اهمیت آنها به عنوان اینفلوئنسر در حال کاهش است.

بازاریابی از تأیید افراد مشهور شروع به رشد کرد. مشاغل سالهاست که می بینند که وقتی افراد مشهور محصول خود را تبلیغ می کنند یا از آن حمایت می کنند ، فروش آنها معمولاً افزایش می یابد. هنوز هم بسیاری از شرکت ها ، به خصوص مارک های سطح بالا ، از افراد مشهور به عنوان تبلیغ کننده استفاده می کنند.

مشکلی که در اکثر مارک ها وجود دارد این است که افراد مشهور زیادی وجود دارند که مایل به شرکت در این نوع کمپین ها هستند و بعید به نظر می رسد که قیمت ارزانی را پیشنهاد دهند. این استثنا در صورتی است که یک شرکت محصولی را ایجاد کند که یک مشهور از قبل دوست داشته باشد و از آن استفاده کند. در چنین شرایطی ، ممکن است افراد مشهور آمادگی استفاده از نفوذ خود را داشته باشند تا بگویند چقدر از استفاده این محصول راضی اند. بسیاری از سازندگان سازهای موسیقی از فواید استفاده نوازندگان از سازهای آن ها بهره مند می شوند.

یکی از مشکلات استفاده از افراد مشهور به عنوان تأثیرگذار و اینفلوئنسر این است که در صورت عدم اعتماد مخاطبان هدف به محصول ، ضربه اساسی به فروش محصول خواهد خورد. در صورتی که قصد استفاده از افراد مشهور برای بازاریابی را دارید در انتخاب فرد مشهور وسواس زیادی به خرج دهید.

افراد مشهور ممکن است طرفداران بسیاری داشته باشند و دنباله های غول پیکر رسانه های اجتماعی باشند. با این حال ، معلوم نیست که چقدر تأثیر واقعی بر فالوورهای خود دارند.

اینفلوئنسر کیست ؟ کارشناسان صنعت و رهبران فکری مانند روزنامه نگاران می توانند تأثیرگذار و اینفلوئنسر محسوب شوند و جایگاه مهمی برای برندها داشته باشند.

رهبران صنعت و رهبران فکری به دلیل صلاحیت ، موقعیت و یا تجربه در مورد موضوع مورد تخصص خود قابل احترام هستند. غالباً این احترام بیشتر به دلیل شهرت مکانی که در آن کار می کنند کسب می شود. به عنوان مثال ، یك روزنامه نگار در یك روزنامه بزرگ احتمالاً متخصص موضوعاتی نیست كه گزارش خبری را در آن می نویسد ، اما به دلیل داشتن یك نویسنده خوب به صلاحیت قابل قبولی رسیده است.

این متخصصان عبارتند از:

روزنامه نگاران
دانشگاهیان
کارشناسان صنعت
مشاوران حرفه ای


اگر بتوانید در یک روزنامه ملی توجه یک روزنامه نگار را جلب کنید ، که به نوبه خود با مقاله خود در مورد شرکت شما صحبت کند ، شما به همان روشی که یک وبلاگ نویس یا یک رسانه اجتماعی می تواند در کسب و کار شما تاثیر داشته باشد در کار خود تاثیر آن را خواهید دید. حتی ممکن است روزنامه نگار این مطلب را به صورت رایگان برای شما بنویسد.

وبلاگ نویسان و تولید کنندگان محتوا اغلب با رهبران صنعت و رهبران فکری همکاری می کنند ، و دیدن این موارد که در پست های وبلاگ به آنها نقل شده و حتی در کمپین های رسانه های اجتماعی نیز استفاده می شود ، غیر معمول نیست. خط بین رسانه های سنتی و رسانه های اجتماعی مبهم است.

نکته ای که باید هنگام کار با رهبران فکری بدانید این است که بسیاری از آنها شهرت خود را در یک حالت آفلاین ایجاد کرده اند و ممکن است دنباله اجتماعی بزرگ یا فعال نداشته باشند.

افرادی که بالاترین میزان تأثیر را بر مخاطبان خود دارند

بهترین اینفلوئنسر کیست ؟ از بسیاری جهات ، بهترین اینفلوئنسرها شهرت خود را به دلیل داشتن تخصص در برخی از حوزه های خاص ، به صورت آنلاین ایجاد کرده اند. آنها شبیه به رهبران فکری هستند اما معمولاً شهرت خود را از طریق فعالیت آنلاین خود به طور غیر رسمی به دست آورده اند. و آنها این شهرت را از طریق کیفیت پست های اجتماعی که ایجاد می کنند ، پست های وبلاگی که می نویسند ، پادکست هایی که از آنها صحبت می کنند ، ایجاد کرده اند و یا حتی فیلم هایی که آنها برای کانال های یوتوب خود ساخته و ارسال می کنند.

این تأثیرگذارها بهترین مهارت های ارتباطی و تعامل با مخاطبان خود را دارند. آنها دنبال کنندگان خود را به دام انداختند و به عنوان متخصص در حوزه خود شناخته شدند.

تعداد دنبال کنندگان آنها بسیار به موضوع تخصص آنها بستگی دارد. با این حال ، خواهید فهمید که این افراد در مقایسه با دیگران که در حوزه ایی تخصص دارند ، فالوورهای بسیار باورنکردنی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *