آموزش اینستاگرام

تاثیر گذاری اینفلوئنسرهای میکرو !!

تاثیر گذاری اینفلوئنسرهای میکرو

امروزه اینفلوئنسر شدن علاوه بر کسب درآمدی که دارد بر افکار عمومی نیز بسیار تاثیر گذار می باشد. در ادامه مطلب با گلد فالوور همراه باشید تا به معرفی و تاثیر گذاری اینفلوئنسرهای میکرو بپردازیم.

اگر در مورد بازاریابی اینفلوئنسرها کنجکاو بوده اید ، متوجه خواهید شد که تاثیر کار با اینفلوئنسرها بسیار بیشتر از گذشته شده است. در واقع ، رشد علاقه به کار با اینفلوئنسرهای میکرو ها با افزایش بازاریابی مطابقت دارد.

در حالی که به نظر می رسد رسانه های اصلی مجذوب اینفلوئنسرهای مگا مانند افراد مشهور هستند ، واقعیت این است که معدود برندهایی توانایی پرداخت کار با سوپراستارها را دارند. در واقع ، معمولا افراد مشهور ، بدون توجه به بودجه بازاریابی ، هنوز بهترین انتخاب برای بخش عمده ای از مشاغل نخواهند بود !!

چرا؟ خوب ، واقعیت این است که بازاریابی با اینفلوئنسرهای میکرو در مقایسه با استفاده از افراد مشهور ، برای بیشتر مشاغل بسیار موفق تر به نظر می رسد. بازده سرمایه گذاری برای یک شغل که با یک سری از درآمد های پایین تر کار می کند ، قابل ملاحظه می باشد.

Micro-Influencer چیست؟


متأسفانه ، تعریف دقیقی از اینفلوئنسرهای میکرو وجود ندارد. به عبارتی ساده ، یک تأثیرگذار میکرو شخصی است که به صورت آنلاین و منطقی در رسانه های اجتماعی است که در برخی از حوزه ها یا موضوعات تخصصی شهرت ایجاد کرده است. با این حال ، دیدگاه های مختلفی را در مورد میکرو اینفلوئنسره وجود دارد.

از یک طرف ، مخاطبین اینفلوئنسرهای میکرو آنچنان بزرگ نیست. اگر فالوورهای اینفلوئنسر کمتز از میلیون ها نفر باشد ، تأثیرگذار کلان یا حتی یک مگا تأثیرگذار خواهد بود. از طرف دیگر ، مخاطبان آنها به قدری کم نیستند که به آن ها نانو اینفلوئنسر بگوییم.

چرا میکرو اینفلوئنسرها تا این اندازه مؤثر هستند؟

ایجاد ارتباط تنگاتنگ با مخاطبین

طی چند سال گذشته مطالعات بیشماری انجام شده است که نشان می دهد اینفلوئنسرهای میکرو ها افراد مهمی برای بازاریابی تأثیرگذار هستند. آنها معمولاً نسبت به همتایان بزرگتر و مشهورتر ، میزان تعامل به مراتب بهتری دارند. آنها هنوز به حدی نرسیده اند که برای اداره حساب های اجتماعی خود به کمک نیاز داشته باشند و می توانند امور را شخصی تر نگه دارند.

اخیراً 100،000+ پروفایل اینفلوئنسرها در سراسر شبکه های اصلی بازاریابی تأثیرگذار ، مانند اینستاگرام ، TikTok و توییتر مورد تجزیه و تحلیل قرار داده شده است تا بتوان بسته به تعداد دنبال کننده اینفلوئنسر، تغییرات در میزان تعامل را بررسی کرد. یک روند کاملاً واضح در هر سه شبکه اجتماعی وجود دارد. پروفایل هایی که کمتر دنبال کننده دارند ، نسبت به حساب هایی که تعداد زیادی دنبال کننده دارند ، مرتباً میزان درگیری بالاتری دارند.

افراد مشهور یا مگا اینلوئنسرها میلیون ها دنبال کننده دارند. هیچ راهی وجود ندارد که آنها بتوانند علاقه فالوورها به پست های خود را حفظ کنند. در واقع ، در مورد افراد مشهور ، آنها ممکن است به هیچ وجه علاقه چندانی به حساب های آنلاین خود نداشته باشند. تمرکز آنها روی هر چیزی است که باعث شهرت آنها شده است: موسیقی ، بازیگری ، ورزش یا موارد مشابه. بسیاری از فالوورهای افراد مشهور فقط به به دلیل مشهور بودن آن ها این افراد را دنبال می کنند، نه به این دلیل که به طور کلی به پست های آن ها علاقه مند هستند.

اینفلوئنسرهای میکرو وقت بیشتری دارند تا با طرفدارانشان ارتباط برقرار کنند. آنها همچنین در یک موضوع تخصص دارند ، بنابراین به طور مرتب در مورد آن موضوع ارسال پست و اظهار نظر می کنند. بسیاری از فالوورهای آنها علاقه زیادی به این موضوع دارند و گفتگوها را ادامه می دهند.

اگر برای تبلیغ محصول خود با یک اینفلوئنسر میکرو کار می کنید (و این موضوع به تخصص آنها مربوط می شود) ، پس از آن اینفلوئنسر میکرو به احتمال زیاد مکالمات خود را با طرفداران خود در مورد محصول شما انجام می دهد. آنها احتمالاً مایل هستند و می توانند به سؤالات مربوط به آن موضوع نیز پاسخ دهند. این اینفلوئنسرها راحت تر می توانند با مخاطبان خود ارتباط برقار کنند. آنها باید بتوانند توضیح دهند که چگونه محصول شما می تواند به حل مشکلات کمک کند.

میکرو اینفلوئنسرها به احتمال زیاد طرفداران اصلی محصول شما هستند و نه فقط کسی که برای پول تبلیغ می کند.

مقرون به صرفه تر از افراد مشهور

اگرچه تأثیرگذاران میکرو در مورد یک موضوع خاص بسیار آگاه هستند ، اما هنوز هم افراد نسبتاً عادی هستند. این بدان معنی است که برندها به مراتب بیشتر می توانند در بازاریابی صرفه جویی داشته باشند.

با این حال ، ماکرو و مگا اینفلوئنسرها به مراتب مبلغ قابل توجهی دریافت می کنند. به عنوان مثال ، کیم کارداشیان می تواند 500،000 دلار برای یک پست حمایت مالی در اینستاگرام داشته باشد. مطمئناً ،قیمتی که تأثیر گذاران میکرو دریافت می کنند بسیار کمتر از کارداشیان می تواند باشد، و می توانید بسیاری از تأثیرگذارهای میکرو را با قیمت 500000 دلار در کمپین خود داشته باشید.

اگر مشاغل بزرگی با بودجه بازاریابی قابل توجه نداشته نباشید ، معقول است که به جای اینکه مبلغ زیادی را به یک تأثیرگذار مگا اختصاص دهید ، با یک سری از اینفلوئنسرهای میکرو کار کنید.

بازارهای تخصصی

هر دو میکرو و نانو اینفلوئنسرها نقش مهمی در تبلیغ محصولات ویژه و تخصصی دارند. کار با یک تأثیرگذار بزرگتر کمی مشکل خواهد بود زیرا بخش عمده طرفداران وی علاقه چندانی به محصول تخصصی شما ندارند.

شما نمی خواهید افراد مشهور محصولات خاصی را تبلیغ کنند که فقط برای گروه کوچکی از مردم جذاب باشد (مگر اینکه علاقه شخصی به محصول داشته باشند). همین امر در مورد تأثیرگذارهای مگا و ماکرو نیز صدق می کند چرا که فالوورهای این اینفلوئنسرها از قشرهای بسیار مختلفی تشکیل شده است.

با این وجود ، می توانید اینفلوئنسرهای کوچک تری پیدا کنید که تقریباً در هر موضوع قابل تصور تخصص دارند.

اگر قصد دارید با یک سری از میکرو اینفلوئنسرها کار کنید ، به دنبال افرادی باشید که به محصول ایده آل شما علاقه مند شوند. به طور خاص ، شما باید در مورد منافع مشترک انواع افرادی که کالای شما را خریداری می کنند ، جستجو کنید و برای آن ها محصولات مناسبی را ارائه کنید.

نرخ تبدیل بالایی

تاثیر گذاری اینفلوئنسرهای میکرو
تاثیر گذاری اینفلوئنسرهای میکرو !!

اگر برگردیم به تعریف یک میکرو اینفلوئنسر ، می بینیم که آنها افراد نسبتاً معمولی هستند که در یک موضوع خاص تخصص دارند. این ویژگی به آنها اصالت بالایی می بخشد. مردم آنها را مانند خود می دانند ، مردم اعتماد به نفس بالایی را به تأثیرگذار میکرو می دهند. آنها توجه واقعی خود را به بررسی و توصیه های او جلب می کنند.

این موضوع در دنیای تجارت متفاوت نیست. حتی اگر در بخش بازاریابی فعالیت کنید ، قبل از متعهد شدن به شرکت ، به بررسی محصولات می پردازید. وقتی به صورت آنلاین قصد خرید دارید ، ممکن است ابتدا مطالعات یک سایت دیگر در مورد آن محصول را بررسی کنید تا ببینند نظر دیگران چیست.

این بدان معناست که تاثیر گذاری اینفلوئنسرهای میکرو اثر نامتناسبی در تصمیمات خرید مردم دارند و هرگونه بررسی یا توصیه ای که آنها ارائه می دهند می توانند از ارزش واقعی برخوردار باشند.

تعداد زیاد اینفلوئنسرهای میکرو

یکی از مزیت های واقعی کار با میکرو اینفلوئنسرها این است که تعداد زیادی انتخاب وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. لازم نیست برای جلب توجه چند ستاره فوق العاده با رقبای خود بجنگید !!

مهم نیست چه محصولی ارائه می کنید ، باید بتوانید تأثیرگذارانی را که مخاطبان معقول و منطقی ایجاد کرده اند ، پیدا کنید و با آن ها ارتباط برقرار کنید.

زمینه های تاثیر گذاری اینفلوئنسرهای میکرو

به عبارتی ساده ، میکرو اینفلوئنسرها در بیشتر زمینه ها می تواند برای شرکت ها مفید باشند. با این وجود ، شما می توانید تا حدودی دایره انتخاب خود را کوچک تر کنید. شما باید از نزدیک به عادات و علایق مشتری های بالقوه خود توجه داشته باشید.

اولین شرط برای بازاریابی (به هر شکل) این است که مشتریان معمولی شما وقت خود را در رسانه های اجتماعی می گذرانند ، یا حداقل وبلاگ ها را می خوانند یا ویدیو های یوتوب را تماشا کنند. اگر مخاطبین هدف شما افرادی هستند که به ندرت از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند ، باید به فکر مکان های دیگری برای بازاریابی باشید.

شما می توانید بسیاری از میکرو اینفلوئنسرها را در زمینه هایی مانند مد ، زیبایی ، مسافرت ، سبک زندگی ، شیوه زندگی و فناوری پیدا کنید. همچنین می توانید زمینه سرگرمی را هم به این لیست اضافه کنید. با این حال ، برخی از مخاطبین اینفلوئنسرهای بخش سرگرمی به مخاطبان گسترده تر و عمومی تری علاقه مند هستند کو همچنین علاقه بیشتری به پست های افراد مشهور و تأثیر گذاران مهم تر دارند. یک راه حل این است که به پلتفرم های اختصاصی توجه کنید. به عنوان مثال ، اگر محصولی برای گیمرها دارید ، بسیاری از گیمرها را می توانید در پلتفرم های پخش زنده مانند Twitch و Mixer پیدا کنید. اگر موسیقی به محصول شما ارتباط بیشتری دارد ، اسپاتیفای می تواند بستر مناسبی برای بازاریابی شما باشد.

اما چگونه می توان میکرو اینفلوئنسرهای مناسب را انتخاب و تاثیر گذاری اینفلوئنسرهای میکرو بیشتر کرد ؟

یافتن اینفلوئنسرهای میکرو از لیست های فالوورهای موجود شما
جستجوی اینفلوئنسرهای میکرو با استفاده از هشتگ های مربوطه
جستجوی اکانت های برتر در حوزه های مربوطه شما (و نادیده گرفتن کسانی که بیش از 50 تا 100،000 دنبال کننده دارند)
با استفاده از جستجوی Google برای یافتن وبلاگ نویسان برتر در زمینه خود
با استفاده از جستجوی YouTube برای یافتن کانالهای ویدیویی برتر

اگر تصمیم به استفاده از یکی از پلتفرم های بازاریابی دارید ، به طور کلی شانس انجام یک جستجوی جمعیتی کاملاً دقیق را برای اینفلوئنسرهای میکرو دارید. شما می توانید ابتدا بیشتر بر روی زمینه هایی که تمایل به آنها دارید ، تمرکز کنید و سپس آمار جمعیتی فالوورهای آنها را مورد توجه قرار دهید. با تمرکز روی شاخصه هایی مانند سن ، محل سکونت ، جنسیت ، شغل و علاقه های خود ، تصویری از کاربران معمولی محصول یا خدمات خود را بسازید .

هنگامی که لیستی از اینفلوئنسرهای میکرو را در اختیار دارید ، به نمونه های معمولی از پست های آنها نگاهی بیندازید. آیا آنها به نیازهای شما مرتبط هستند؟ آیا اینفلوئنسرهای میکرو با مخاطبان خود ارتباط معناداری دارد؟

از این تحقیق ، شما باید بتوانید لیست اینفلوئنسرهای میکرو را محدود کرده و از بین آن ها افرادی را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *