Uncategorized

بهترین اپ های مدیریت پست های شبکه های اجتماعی

مدیریت پست

با گسترش و افزایش تعداد شبکه های اجتماعی مدیریت پست ها مشکل به نظر می رسد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا به معرفی بهترین اپ های مدیریت پست های شبکه های اجتماعی بپردازیم.

اگر امروزه شبکه های اجتماعی با این تعداد گسترش پیدا نکرده بودند ، هرگز نیازی به اپ های مدیریت پست احساس نمی شد. درعوض ، آنها به ما این امکان را می دهند که به طور جداگانه وارد هر شبکه اجتماعی اجتماعی شویم ، همه ارسال ها ، مدیریت محتوا و تعاملات اجتماعی را در آنجا انجام دهیم. در واقع باید از همه این اپ های مدیریت پست های رسانه های اجتماعی تجلیل شود تا تمام تلاش خود را بکنند تا بتوانند محدودیت هایی را که توسط اینستاگرام ، فیس بوک ، توییتر برای کاربران اعمال می شود ، را از بین ببرند.

با این حال ، به همان اندازه که ممکن است شبکه های اجتماعی ما را برای استفاده از اپ های خود برای کلیه فعالیت های اجتماعی ترغیب کنند ، اگر در بازاریابی رسانه های اجتماعی مشغول به کار باشید ، این کار بسیار دشوار و زمان بر است. هیچکدام از این اپ ها امکانات برنامه ریزی ندارند و برای بازاریاب ها تقریبا نداشتن این امکان می تواند بسیار ازار دهنده باشد. تصور کنید جف بولاس ، که هر روز به طور میانگین 96 توییت می کند ، مجبور است هر 15 دقیقه ، در 24 ساعت در روز ، هفت روز در هفته به توییتر برود. این موضوع باعث می شود که او از کمبود خواب (و زمان انجام هر کار دیگری) عصبانی شود ، یا برای توییت کارمندانی را استخدام کند !!

اپ های مدیریت پست رسانه های اجتماعی نقش حیاتی را در پایدار ساختن پست های رسانه های اجتماعی ایفا می کنند. بدون آنها ، این صنعت هرگز به حدي که امروزه در حال رشد است ، تکامل نمي يافت.

بهترین اپ های مدیریت پست

اپ های مدیریت پست

Loomly

اولین چیزی که هنگام استفاده از Loomly متوجه می شوید ، رابط کاربری تمیز و زیبای آن می باشد. اولین باری که از برنامه مدیریت اجتماعی استفاده می کنید ، Loomly یک جادوگر خوب با ساختاری مناسب را برای شما راه اندازی می کند ، که در واقع با آموزش و راهنمایی که به شما می کند می توانید حداکثر استفاده را از این اپ مدیریت پست داشته باشید.

در حالی که اموزش این اپ می گذرانید ، با تنظیم یک تقویم ، دادن یک منطقه زمانی به آن و انتخاب مناسب ترین نوع برنامه ریزی، می توانید مدیریت پست ها را شروع کنید. می توانید انتخاب کنید که آیا می خواهید از Loomly برای ارسال پست استفاده کنید یا اینکه ترجیح می دهیداستفاده های دیگری از این اپ داشته باشید. شما گزینه های مختلفی را تنظیم می کنید ، بنابراین Loomly به وضوح نوع پستهایی را که برای به اشتراک گذاری انتخاب می کنید درک می کند.

تقویم ها برای عملکرد موفقیت آمیز Loomly مهم هستند. یکی از مراحل اساسی تنظیم تقویم ، تصمیم گیری در مورد گردش کار مورد نظر خود است. اینها مراحلی هستند که هنگام پست کردن می توانید طی کنید. اگر یک شخص دیگر پست های شما را ایجاد کند ، ممکن است گردش کار ساده ایی را داشته باشید. اگر برای پست اجتماعی خود از تیم استفاده می کنید و در مراحل مختلف به تأیید نیاز دارید ، گردش کار شما کمی پیچیده خواهد شد.

هنگامی که زمان ایجاد و برنامه ریزی پست ها فرا رسید ، مراحل مختلفی را طی خواهید کرد (مراحل دقیق به نوع کار دلخواه شما بستگی دارد):

جزئیات ارسال را تنظیم کنید
شبکه های اجتماعی (مانند Facebook ، Instagram ، LinkedIn ، Twitter ، Pinterest و Google My Business) را انتخاب کنید
محتوای “پایه” را تعریف کنید – محتوایی که می توانید در مرحله 4 برای هر پلتفرم انتخاب کنید.
تنظیمات را انجام دهید
مخاطبان هدف و تبلیغ – فیس بوک (اختیاری)
Loomly داشبورد مفصلی را ارائه می دهد ، و به تمام تجزیه و تحلیل های مورد نیاز در مورد پست های شما پاسخ می دهد.

همچنین Loomly یک ویژگی تعاملی را ارائه می دهد که در آن می توانید نظرات ، پیام ها را مدیریت کنید .

مدیریت پست شبکه های اجتماعی با PromoRepublic

تفاوت اصلی PromoRepublic با سایر اپ ها ویژگی طراحی قدرتمند آن است. نه تنها می توانید پست ها را در PromoRepublic ایجاد و برنامه ریزی کنید ، بلکه می توانید بدون نیاز به باز کردن یک برنامه ویژه گرافیکی ، بسیاری از کارهای طراحی را در برنامه انجام دهید.

شما می توانید از PromoRepublic برای برنامه ریزی و به اشتراک گذاری پست ها در تمام شبکه های اجتماعی مهم ، از جمله اینستاگرام و Pinterest استفاده کنید.

همچنین این اپ مدیریت پست ابزارهای برنامه ریزی کاملاً قدرتمندی را ابه شما رائه می دهد. برای انواع مختلف پست می توانید یک برنامه معین و یا متفاوت داشته باشید. در واقع ، این اپ برنامه ارسال مناسب پست برای هر یک از شبکه های اجتماعی را به شما پیشنهاد می کند ، اگرچه این پیشنهادات برای کنترل بیشتر بر پست های شما پیشنهاد شده است اما با این حال می توانید به راحتی برنامه کار را تغییر دهید.

شما برنامه های ارسال خود را در یک تقویم متمرکز سازماندهی می کنید ، و می توانید به روش های مختلف آن ها را با فالوورهای خود به اشتراک بگذارید.

این برنامه با 100000 ایده ارسال پست ساخته شده است که طیف گسترده ای از موضوعات را پوشش می دهد. بیشتر آنها از قبل طراحی شده و دارای گرافیک چشم نواز هستند. به راحتی می توانید ایده های پست آنها را در ویرایشگر گرافیک PromoRepublic تغییر دهید و متناسب با شغل خود از آن استفاده کنید. همچنین می توانید با هر کلیک تنها برای هر نوع پست اجتماعی ، ابعاد مناسب را انتخاب کنید.

AgoraPulse

AgoraPulse یک برنامه مدیریت کامل رسانه های اجتماعی است. این بدان معنی است که شما می توانید علاوه بر ارسال پست های رسانه های اجتماعی ، از آن در زمینه های دیگر بطور قابل توجهی استفاده کنید. با این حال ، قیمت آن نشان دهنده این موضوع است ، بنابراین بعید است اگر تنها بخواهید پست های اجتماعی خود را برنامه ریزی کنید ، از AngoraPulse استفاده کنید.

ویژگی مهم AgoraPulse صندوق ورودی آن است که نظرات ، ذکرها ، گفتگوها و بررسی های شما در مورد هر یک از حساب های اجتماعی شما را نشان می دهد. این اپ همچنین شامل یک عملکرد اجتماعی است ، که در آن شرکت ها می توانند ذکر نام تجاری خود در شبکه های اجتماعی را ردیابی کنند.

AgoraPulse روش های مختلفی برای انتشار محتوا ارائه می دهد. می توانید با کلیک کردن بر روی حافظه زمانی مناسب در یک تقویم ، یک پست را برنامه ریزی کنید. همچنین امکان انتشار دسته جمعی پست ها را نیز فراهم می کند ، جایی که شما پست ها را از یک پرونده CSV ، وب سایت با استفاده از فیدهای RSS یا گروهی از تصاویر برای تبدیل شدن به پست ها وارد می کنید. می توانید از این موارد برای ایجاد صف استفاده کنید (در صورت لزوم مطالب جدید را وارد صف خود کنید).

این اپ این امکان را به شما می دهد که از نزدیک به طرفداران و فالوورهای خود نگاهی دقیق بیندازید. می توانید بر روی فالوورهای فعال تان کلیک کنید ، به هر حال می توانید آنها را برچسب بزنید ، فعالیت گذشته خود را با آنها مشاهده کنید و یادداشت های مربوطه را اضافه کنید.

CoSchedule

CoSchedule به کسب و کارهایی در هر اندازه خدمات مناسبی را ارائه می دهد. با این حال ، تمرکز بیشتر این اپ بر روی افرادی است که یک وبلاگ یا حداقل یک وب سایت که اغلب در حال تغییر است ، دارند. این اپ برنامه ریزی برای ، وبلاگ نویسان ، مبتدیان و مشاغل کوچک را هم ارائه می دهد. به همراه این برنامه چهار مجموعه بازاریابی ارائه می شود که می تواند در کسب و کار شما تاثیر بسزایی داشته باشد.

مجموعه بازاریابی CoSchedule شامل چهار بخش است:

سازمان دهنده محتوا
سازمان دهنده کار
سازمان دهنده اجتماعی
سازمان دارایی


افزودنی های دیگری نیز وجود دارد که در قالب مجموعه ابزارهای آژانس و آکادمی بازاریابی قابل استفاده می باشد.

شما با ایجاد یک تقویم روند تنظیم CoSchedule را شروع می کنید. همه پست های وبلاگ آینده ، پست های اجتماعی ، ایمیل و انواع دیگر محتوا را در تقویم خود مشاهده می کنید.

هر فعالیت بازاریابی یک پروژه محسوب می شود. شما می توانید کلیه پروژه های بازاریابی خود را در CoSchedule بسازید ، برنامه ریزی و به راحتی اجرا کنید. با تقویمی که به راحتی می توانید آن را ویرایش کنید ، دو نوع پروژه اصلی دارید وجود دارد. پست های وبلاگ و پست های اجتماعی. اگر در مجموعه بازاریابی پیشرفته تر مشترک شوید ، می توانید انواع بیشتری را اضافه کنید.

می توانید پست های وبلاگ خود را در CoSchedule (یا هر روش ترجیحی که استفاده می کنید) بنویسید و سپس از CoSchedule برای ایجاد پست های اجتماعی برای همراهی استفاده کنید.

همچنین می توانید با انتخاب پیوست “کمپین اجتماعی” هنگام راه اندازی پروژه خود ، یک کارزار اجتماعی را از ابتدا شروع کنید ، و به همان تعداد پست های اجتماعی که دوست دارید در شبکه های اجتماعی منتخب خود اضافه کنید.

CoSchedule همچنین Requeue را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد پست های وبلاگ گذشته را برای انتشار مجدد در آینده انتخاب کنید.

مدیریت پست شبکه های اجتماعی با Hootsuit

Hootsuite به جای ارائه تمام خدمات خود در یک برنامه واحد ، تصمیم به ایجاد برنامه های جداگانه برای اهداف مختلف دارد. این بدان معناست که اگر می خواهید یک برنامه ارسال پست رسانه های اجتماعی ، بدون بقیه امکانات اضافی مانند الگوریتم های آنالیز را داشته باشید ، می توانید به سادگی با یک قیمت مناسب در برنامه اصلی Hootsuite ثبت نام کنید.

هسته اصلی برنامه Hootsuite Streams نام دارد. شما برای هر یک از شبکه های اجتماعی خود یک برگه در صفحه برنامه ایجاد می کنید. سپس ، برای هر حساب اجتماعی ، یک سری تنظیمات را اضافه می کنید. هر قسمت ستونی از اطلاعات را دارد. به عنوان مثال ، اگر یک حساب کاربری توییتر خود را در این برنامه دارید ، می توانید برای هر یک از لیست های توییتر ، پیام های برنامه ریزی شده ، موارد ذکر شده ، صفحه اصلی توییتر و لیست توییت هایی که ایجاد می کنید ، را ببینید.

Hootsuite همچنین شامل یک صندوق ورودی یکپارچه است که تمام پیام های دریافتی شما را در حساب های شما نشان می دهد.

Hootsuite بسته به نیاز شما روش های مختلفی را برای شما فراهم می کند تا بتوانید پست ها را منتشر کنید. یک روش کلیک بر روی دکمه سبز بزرگ New Post در بالای صفحه Streams است که شما را به صفحه مورد نظر می برد. می توانید پست خود را مستقیماً در این صفحه بنویسید. در این قسمت بسته به شبکه های اجتماعی که می خواهید پست های آن ها را ارسال کنید گزینه های موجود را در دسترس شما قرار می دهد.

همچنین می توانید محتوا را در صفحه ناشر ایجاد کنید. ناشر برنامه ریز برنامه Hootsuite است. اگر مطالبی را قبلاً ارسال یا برنامه ریزی کرده اید ، در برنامه ریز شما نمایش داده می شود. می توانید با کلیک بر روی دکمه سبز New Post یک پست جدید ایجاد کنید یا می توانید با کلیک مستقیم ، در وقت خود صرفه جویی کنید.

Sendible

بخش اساسی مدیریت رسانه های اجتماعی Sendibles استفاده از خدمات است. این خدمات مانند کانالها یا پروفایلهایی هستند که شما در حساب Sendible خود ایجاد می کنید. این خدمات به شما این امکان را می دهند که کدام یک از ویژگی های مورد نیاز خود را از یک بستر اجتماعی انتخاب کنید.

مانند بسیاری از اپ های مدیریت پست های رسانه های اجتماعی ، Sendible به شما امکان می دهد تا پست ها را نیز برنامه ریزی کنید. می توانید مطالب را بصورت جداگانه و یا به صورت عمده برنامه ریزی و منتشر کنید. ویژگی برنامه ریزی Sendible به شما امکان می دهد ارسال ها را به کلیه شبکه های اجتماعی داشته باشید ، در صورت لزوم استفاده از تصاویر و فیلم ها نیز برای شما امکان پذیر می باشد.

صف ارسال پست در Sendible می تواند پیچیده اما قدرتمند باشد. این اپ مدیریت پست ها انعطاف پذیری قابل توجهی به شما ارائه می دهد. Sendible همچنین از صف های هوشمند برای کمک به اشتراک گذاری محتوا استفاده می کند.

Sendible شامل یک صندوق ورودی اولویتی است ، که تمام پیام هایی را که دریافت می کند و به پاسخ نیاز دارند را به شما نمایش می دهد.

Sprout Social

Sprout Social یک بستر مدیریت حرفه ای رسانه های اجتماعی است. این اپ مدیریت پست های اجتماعی برای سازمان دهی های بزرگتر با نیازهای سنگین برنامه ریزی شده است.

این برنامه رابط کاربری واضح و بصری دارد و به صورت منطقی ارائه می شود که شامل یک صندوق ورودی هوشمند است که تمام پیام های اجتماعی شما را جمع آوری می کند.

برگه Feeds تمام فیدهای توییتر ، هشتگ های اینستاگرامی شما ، نظارت ، فیدهای LinkedIn و هر نوع فید RSS که در آن عضو هستید را نشان می دهد. این برنامه می تواند حجم گسترده ای از مطالب را مدیریت کند که می توانید به اشتراک بگذارید.

می توانید به راحتی محتوا را برای همه حساب های اجتماعی خود ایجاد کنید ، و در صورت لزوم به گرافیک ، پیوند و سایر مطالب را به آن ها اضافه کنید. تقویم موجود در برنامه تمام پست های اجتماعی شما را نشان می دهد.

Sprout Social ، علاوه بر برنامه ریزی پست ها ، بسیاری از ویژگی های دیگر مانند آنالیز اجتماعی و تجزیه و تحلیل پیشرفته را شامل می شود.

Buffer

مانند برنامه Hootsuite ، اپ مدیریت پست بافر نیز خدمات خود را به قسمت های مختلف تقسیم می کند. یکی از خدمات اصلی Buffer ارسال پست می باشد، جایی کهمی توانید پست های خود را ایجاد و برنامه ریزی کنید. اگر نیازهای بیشتری دارید ، می توانید در پلن های Buffer Reply (ابزار کمکی) یا Buffer Analyze (ابزار گزارش دقیق ) عضو شوید.

پس از اتصال حساب های اجتماعی خود ، می توانید به راحتی پست های جدیدی را در داخل برنامه ایجاد کنید. از دیگر ویژگی های بافر افزودن مطالب از منابع دیگر مانند وبلاگ مورد علاقه شما می باشد که کار شما را بسیار آسان می کند.

گزینه های شما در برنامه رایگان محدود است ، اما می توانید تا ده پست ایجاد کنید (و برنامه ریزی کنید). با این حال ، پس از فعال کردن ویژگی پریمیموم ، قابلیت های بافر بهبود می یابد. هنگام ایجاد برنامه های ارسال پست (که برای کار بافر ضروری هستند) انعطاف پذیری زیادی به شما می دهند. شما برای هر یک از اکانت های اجتماعی خود برنامه ای برای انتشار تنظیم کرده اید !!

برای ویرایش یا حذف زمانبندی های خود می توانید بر روی هر زمان ارسال پست کلیک کنید و آن را ویرایش کنید. می توانید متن ، تصاویر ، فیلم ها و پیوندهای مربوط را اضافه کنید. پس از نوشتن پست خود ، می توانید آن را برای مدت زمان مشخصی برنامه ریزی کرده یا آن را به صف خود اضافه کنید.

SocialPilot

مدیریت پست های اجتماعی در SocialPilot به راحتی قابل انجام می شود ، زیرا می توانید هر حساب را در گروه های مربوطه سازماندهی کنید. این برنامه کار کوتاه مدت را برای برنامه ریزی ، صف بندی ، ویرایش و به اشتراک گذاری تمام مطالب شما را انجام می دهد. حتی یک ویژگی جالب نیز وجود دارد که می توانید با استفاده از کلمات کلیدی ، محتوای مربوط را جستجو کنید. وقتی محتوای مناسب پیدا کردید ، می توانید آن را پست کنید ، به صف اضافه کنید یا آن ها را برنامه ریزی کنید.

این برنامه مدیریت پست یک ماژول تحلیلی قوی است که می تواند قسمت های مختلف را برای شما آنالیز کرده و به شما در توسعه بیشتر کسب و کارتان کمک شایانی کند.

MeetEdgar

Meet Edgar یک برنامه واحد دارد که به شما امکان می دهد به 25 پروفایل اجتماعی وصل شوید. می توانید از برنامه Meet Edgar برای برنامه ریزی دسته بندی های مختلف پست در شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

هنگامی که حساب های اجتماعی خود را به Edgar وصل کنید ، یک برنامه تکراری هفتگی ایجاد می کنید. شما می توانید در مورد دسته پست هایی که می خواهید در هر دسته به اشتراک بگذارید تصمیم بگیرید ، یا می توانید به ادگار بگویید که پست ها را بصورت تصادفی انتخاب کند.

می توانید هر زمان یک پست ایجاد کنید و یا توسط یک فید RSS محتوای خود را وارد کنید.

پس از تأیید محتوای کافی ، ادگار برای دو هفته آینده صف ایجاد می کند و می تواند در غیاب شما پست ها را مدیریت کند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *