Uncategorized

میکروبلاگ چیست ؟

میکروبلاگ

پست های طولانی وبلاگ ها مدت ها است که به مکان مناسبی برای تبلیغات بازاریاب های محتوا است. در حقیقت ، بسیاری از مطالعات ثابت کرده اند که از بین عوامل دیگر ، محبوبیت یک نوشته و محتوا وابسته به تعداد کلمات آن می باشد. در ادامه با گلد فالوور همراه باشید تا به معرفی میکروبلاگ بپردازیم.

به نظر می رسد که طبق عقیده بسیاری از افراد پست های طولانی و جامع تر ارزش بیشتری به دست می آورند و سهم اجتماعی بیشتری نسبت به مقاله های مشابه کوتاهتر خود کسب می کنند. تعداد کلمات بین 2250-2500 می تواند حداکثر ترافیک ارگانیک را به خود اختصاص دهد و پست هایی با 3000-10000 کلمه بیشترین تعداد خواننده را به دست می آورند.

اما امروزه این موضوع در حال تغییر می باشد. اکثر کاربران ، علاقه خاصی به محتوای طولانی ندارند. نظرسنجی ها بیان می کند که 75٪ از افراد خواندن پست های زیر 1000 کلمه را ترجیح می دهند. و تعداد کمی از افراد برای خواندن پست های 2000 کلمه ایی مشتاق هستند.

با وجود این تغییرات ، میکروبلاگ ها محبوبیت پیدا می کنند. سایت های میکروبلاگینگ مانند توییتر و Tumblr در حال حذف محتوای طولانی هستند که می توانند ، در هر زمان و هر مکانی استفاده شوند.

میکروبلاگ چیست؟

میکروبلاگ ها پست های وبلاگی مختصری هستند (معمولا زیر 300 کلمه) که می توانند دارای تصاویر ، GIF ها ، پیوندها ، اینفوگرافیک ها ، فیلم ها و کلیپ های صوتی باشند. اگرچه اصطلاح “میکروبلاگینگ” نسبتاً جدید به نظر می رسد ، اما نیازی به تمرین برای آن ندارید ! بسیاری از ما قبلاً بدون اطلاع از آن در حال میکروبلاگینگ بوده ایم.

بگذارید با یک مثال توضیح دهیم. شما یک فیلم آموزشی ایجاد می کنید یا یک مقاله تحقیقی می نویسید. هنگام ارسال آن ، شما یک خلاصه واضح تهیه می کنید که شامل نکات برجسته اصلی و یک لینک جاسازی شده برای منبع می باشد که خواننده بتواند محتوای اصلی را هم مطالعه کند. به این موضوع میکروبلاگ گفته می شود! از دیگر مثال های می توان به پیام های فوری و وبلاگ نویسی سنتی در یک صفحه اشاره کرد.

متداول ترین انواع محتوا که از طریق میکروبلاگ ها به اشتراک گذاشته می شود ، به روزرسانی اخبار ، نامه ها ، نقل قول ها ، موارد برجسته رویداد ، محتوای تولید شده توسط کاربر و اینفوگرافیک ها می باشد. از آنجا که 78٪ بازاریابان برای اثربخشی بیشتر ، محتوای تصویری تولید می کنند ، بیشتر میکروبلاگ ها حاوی تصاویر یا گرافیک های متحرک هستند.

مزایای میکروبلاگینگ

میکروبلاگ

جامعه بازاریابی توجه بیشتری به میکروبلاگینگ آغاز کرده است و حتی یک ضرورت هم به شمار می آید. ایجاد و به اشتراک گذاری پست های مختصر و دریافت نتایج فوری همان چیزی است که بازاریابان می خواهند. اما قبل از اینکه به قسمت های مختلف میکروبلاگینگ بپردازیم، بیایید دقیق تر این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم که چرا به میکروبلاگینگ نیاز دارید .

تلاش کمتر

می توانید تعداد میکروبلاگ های بی شماری را در همان مدت زمان تولید یک مقاله طولانی ایجاد کنید. ایجاد پست های طولانی چندین بار در روز عملی و یا خلاقانه به نظر نمی رسد. از طرف دیگر ، پست های میکروبلاگ برای نوشتن و ارسال کردن تنها چند دقیقه زمان می برد.

میکروبلاگینگ انگیزه ای قدرتمند برای مشاغل و برند های کوچک می باشد. آنها می توانند هزینه های تولید محتوا را کاهش داده و بازده خود را به حداکثر برسانند.

همیشه با استراتژی خواهید بود

ثبات اصلی برای بازاریابی محتوایی بسیار مؤثر است. برند هایی که به طور معمول پستی را منتشر می کنند اغلب تعامل بهتری با مخاطبان خود دارند. مخاطبان برای رضایت فوری به برندها به میکروبلاگینگ نیاز دارند.

برای مارک ها ، میکروبلاگ ها راهی استراتژیک برای ارتباط با مخاطبان خود هستند. به عنوان مثال ، یک عکس به همراه متنی خلاصه شده می تواند اخبار را به مراتب بهتر از یک مطلب طولانی به گوش مخاطب برساند.

مناسب برای موبایل ها

امروزه استفاده کنندگان دستگاه های تلفن همراه تاثیر بسزایی در بازاریابی ها دارند. آنها هر 12 دقیقه تلفن های همراه خود را چک می کنند.

سایت های میکروبلاگینگ مانند پینترست و توییتر به دلیل دسترسی بالا از محبوبیت بسیاری برخوردار هستنند. برند ها با استفاده از میکروبلاگینگ در این سایت ها ، می توانند به یک پایگاه مخاطبین گسترده دسترسی پیدا کنند و دید بیشتری نسبت به مشتری ها و مصرف کننده های خود داشته باشد.

تمام مواردی که باید درباره سایت های میکروبلاگینگ بدانید

سایت های میکروبلاگینگ به دلیل ارائه شکل مطالب مورد علاقه کاربران از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

سایتهای میکروبلاگینگ متعدد زیادی مانند ، توییتر ، پینترست ، تامبلر ، اینستاگرام و فیس بوک به عنوان پیشگامان این موضوع وجود دارند. Reddit و LinkedIn نیز به سرعت در حال پیشرفت هستند. این موضوع در درجه اول به دلیل تعداد قابل توجه ترافیک و داده های قابل مشاهده است.

توییتر

توییتر برای کاربران گسترده خود که 330 میلیون نفر هستند، بالاترین امتیاز را در بین سایت های میکروبلاگینگ کسب می کند. برای 71 درصد آمریکایی ها ، توییتر منبع اصلی اخبار است. با وجود این تعداد ، توییتر بهترین انتخاب میکروبلاگینگ در سراسر جهان به شمار می آید.

توییتر تعداد 280 کاراکتر را به عنوان محدودیت توییت قرار می دهد. این پلتفرم تعامل معنی دار را با استفاده از retweets ، نظرات و لایک ها امکان پذیر می کند. علاوه بر این ، می توانید از کارت های توییتر برای جاسازی کلیپ های ویدیویی / صوتی ، گالری تصاویر و پیوندهای زنده استفاده کنید. توییتر Moments این امکان را به شما می دهد تا توییت های مورد علاقه خود را جمع کرده و آنها را به صورت اسلاید ارائه کنید.

Tumblr

Tumblr رقیب نزدیک توییتر در حوزه میکروبلاگینگ می باشد. این سایت بیش از 466 میلیون وبلاگ دارد و یک بستر محبوب برای میکروبلاگینگ ها است. می توانید پست های وبلاگ خود را به اشتراک بگذارید و وبلاگ های دیگران را دنبال کنید. وبلاگ هایی که دنبال می کنید در داشبورد شما ظاهر می شوند و می توانید در مورد آنها نظر دهید.

از نظر تعداد کاراکترها ، Tumblr نسبت به توییتر محدودیت های کمتری دارد. اما این پلتفرم تعداد کاراکترها را برای پاسخ به 475 کاراکتر و در مورد پیام ها هم تا 500 کاراکتر محدود می کند.

حد متن ارسالی از Android و iOS تا 250 کاراکتر در روز می باشد. شما می توانید به معنای واقعی کلمه هر چیزی را در Tumblr برای دیگران ارسال کنید از جمله متن ، گفتگوها ، کلیپ های صوتی / تصویری ، پیوندها ، نقل قول ها ، تصاویر استاتیک ، GIF های متحرک ، که همه این موارد در Tumblr ساپورت می شود.

اینستاگرام

برخی از کلمات کلیدی ، زیبایی رابط کاربری اینستاگرام را خراب می کنند. محدودیت تعداد کاراکترها در اینستاگرام 2200 کاراکتر می باشد که به نویسندگان فضای بیشتری برای بیان نظرات می دهد. با این حال ، تیم اینستاگرام توصیه می کند تعداد کاراکترهای زیر تصاویر (caption) را زیر 250 کاراکتر نگه دارید تا در فید کاملاً قابل مشاهده باشد.

وبلاگ نویسان در حال جذب شدن بیشتر به اینستاگرام هستند. آنها پست های کوتاه خود را با گرافیک (اینفوگرافیک ، GIF و غیره) تزئین می کنند و پیوندهایی به پست یا وب سایت خود اضافه می کنند.

با تولید محتوای مناسب و سرگرم کننده می توانید تعداد مناسبی فالوور را همراه خود کنید که البته این راه به صبر و حوصله و تبلیغات زیادی نیاز دارد اگر به دنبال راه اندازی کسب و کار با درآمد بالا در اینستاگرام هستید می توانید از سرویس خرید فالوور اینستاگرام “گلد فالوور” استفاده کنید که با پشتیبانی بالا پاسخ گوی نیازهای شماست.

فیس بوک

فیس بوک یک سکوی میکروبلاگینگ بی نظیر برای انواع محتوا و قالب های محتوا است. به غیر از نوشتارها و پست های منظم ، می توانید نظرسنجی ، پرسشنامه، کارت های مجازی ، و ویدیو های زنده ایجاد کنید.

ویژگی بسیار محبوب Facebook Story یکی دیگر از ابزارهای میکرو بلاگینگ در این شبکه اجتماعی است. می توانید پست های مرتبط را در یک Story گروه بندی کنید و به آنها توضیحات جذابی را اضافه کنید. پست ها به صورت اسلاید نمایش داده می شوند و می توانید جلوه ها و انیمیشن های مختلفی را به آن ها اضافه کنید تا جذاب تر به نظر برسند.

شما می توانید برای بازاریابی هدفمند تر گروه هایی ایجاد کنید. به عنوان مثال ، شما می توانید مشتری های آینده نگر خود را در یک گروه جمع کنید و سپس با پست های میکروبلاگینگ بازاریابی خدمات خود را به آن ها ارائه کنید.

پینترست

یکی دیگر از پلتفرم های تصویری که علاقه مند های میکروبلاگینگ ها را به خود جلب کرده است ، Pinterest می باشد. برخلاف اینستاگرام ، Pinterest کاملاً بصری است ، به جز اینکه می توانید یادداشت هایی را به تصاویر اضافه کنید. در این پلتفرم می توانید تابلوهای Pinterest را ایجاد کنید و عکسهای مربوطه را به یک موضوع اصلی پین کنید.

شما می توانید از تابلوهای محبوب که مطابق با علایق و کسب و کار شما هستند ، پیروی کنید. همچنین پینترست دارای دسته بندی های مختلف می باشد که طرفدارهای زیادی دارد. اگر محتوای شما از لحاظ تصویری زیاد باشد ، Pinterest می تواند بازاریابی محتوای شما را به یک سطح کاملاً جدید ببرد.

Reddit

Reddit ، سایت میکروبلاگینگ خود را “صفحه اول اینترنت” می نامد. گرچه این موضوع ممکن است اغراق آمیز به نظر برسد، اما Reddit در بین کاربران اینترنت بسیار محبوب می باشد.

Reddit مانند مجموعه ای از انجمن ها است که در آن افراد در مورد موضوعات متنوع بحث می کنند. هر موضوع یک Subreddit دارد که در آن افراد از نظرات و پست های خود استفاده می کنند.

برای میکروبلاگینگ ، Reddit می تواند یک بستر ارزشمند برای بیان نظرات و تعامل با کاربران دیگر باشد. رابط کاربری برای مبتدیان می تواند کمی دلهره آور باشد ، اما می توانید از گزینه sort برای یافتن موضوعات داغ ، بحث برانگیز یا جدید استفاده کنید.

کاربران Reddit باید قوانین محتوایی این پلتفرم را رعایت کنند. این سایت دارای الگوریتم هایی است که اگر نوشته شما مطابق با دستورالعمل های سایت نباشد ، می توانند ظاهر یا محتوای نوشته شما را تغییر دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *