Uncategorized

هر آنچه که برای اینفلوئنسر شدن در اسپاتیفای نیاز دارید !!

اینفلوئنسر شدن در اسپاتیفای

امروزه اسپاتیفای به دلیل استفاده بیشمار از آن به یکی از برنامه های مهم برای اینفلوئنسر ها محسوب می شود. مکانی برای شما تا بتوانید کسب و کار خود و یا دیگران را رونق ببخشید. در ادامه مطلب با گلد فالوور همراه باشید تا نکات لازم برای اینفلوئنسر شدن در اسپاتیفای را بدانید.

وقتی در مورد بازاریابی اینفلوئنسرها صحبت می کنیم ، چه پلتفرم هایی به ذهن شما می رسد؟ اینستاگرام ، فیس بوک ، یوتیوب ، شاید LinkedIn یا حتی توییتر. آیا شما به اسپاتیفای فکر کرده اید؟ احتمالا خیر ، خوب ، شما باید مارک ها و مصرف کنندگان به اسپاتیفای رو بیاورند و از بازاریابی گسترده این پلتفرم استفاده کنند..

به دلایل مختلف می توان اسپاتیفای را مورد توجه قرار داد چرا که :

Spotify بزرگترین پلتفرم صوتی جهان با 217 کاربر فعال ماهانه (MAU) است.
کاربران ماهانه 25 ساعت در حال گوش دادن به موسیقی در اسپاتیفای هستند و 44٪ از کاربران روزانه از اسپاتیفای دیدن می کنند.
پایه کاربران فعال ماهانه (MAU) این پلتفرم بزرگ موسیقی در سال 2019 تقریباً 26٪ رشد داشته است.
لیست های پخش ایجاد شده توسط کاربران به یک سوم از کل زمان گوش دادن در اسپاتیفای نسبت داده می شود. این بدان معنی است که تقریباً بدون هیچ هزینه ای می توانید از این پلتفرم نهایت استفاده را ببرید.

با اعداد و آماری که گفته شد ، مشخص است که کاربران عاشق اسپاتیفای هستند. از آنجا که اینفلوئنسر ها و بازاریاب ها باید در پلتفرمی مناسب مخاطبان هدف خود فعالیت داشته باشند اسپاتیفای می تواند این بستر را برای آن ها فراهم کند.

آیا اسپاتیفای می تواند بستر مناسبی برای شما باشد؟

به عنوان یک بازاریاب هوشمند ، باید نگاهی عمیق تر به ترکیب کاربران اسپاتیفای بیندازید تا متوجه شوید بازار هدف شما با کاربران این پلتفرم گشترده همپوشانی دارد یا خیر. در این صورت ، منطقی است که به پهنای باند بازاریابی اسپاتیفای ملحق شوید.

تحقیقات موارد زیر را درباره کاربران اسپاتیفای نشان داده است:

کاربران از لحاظ منطقه: کاربران و مشترکین اسپاتیفای بیشتر از اروپا (36٪) و پس از آن آمریکای شمالی (29٪) ، آمریکای لاتین (22٪) و سپس سایر نقاط جهان (13٪) هستند.
آمار جمعیتی : 39٪ از شنوندگان موسیقی زیر 30 سال ، Spotify را کانال مورد علاقه خود می دانند ، و این باعث می شود Spotify گزینه برتر دوستداران موسیقی باشد. تفکیک سنی بیشتر کاربران Spotify نشان می دهد که اینبستر موسیقی بیشترین محبوبیت را در بین این گروه های سنی (به ترتیب در حال کاهش) دارد: 25-34 سال ، 18-25 سال و 55-60 سال.
جمعیت آماری جنسیتی : یک بررسی آماری نشان می دهد که 23٪ از مردان و 20٪ از زنان در ایالات متحده ، کاربران Spotify هستند.
اگر مخاطبان شما در گروه های فوق قرار گرفتند ، باید در Spotify فعال تر باشید.

محتوای تولیدی نیز باید با مخاطبان هدف مطابقت داشته باشد.

محتوای تولید شده در Spotify موسیقی و پادکست ها می باشد. اگر مخاطبان شما عاشق موسیقی هستند ، Spotify پلتفرمی ایده آل برای شماست. اگر مشتری های موجود و آینده نگر شما در حال فعالیت در زمینه موسیقی هستند ، Spotify برای شما بسیار مناسب است. اما این بدان معنا نیست که سایر اینفلوئنسرها نمی توانند از محبوبیت Spotify استفاده کنند.

اگر شما یا شرکای تجاری خود با بسیاری از مطالب تولید شده توسط کاربر سر و کار دارید ، شانس موفقیت در Spotify را دارید زیرا همانطور که در ابتدا گفته شد ، لیست های پخش کاربران. در Spotify بسیار محبوب است. بنابراین ، دقیقا چگونه می توانید بازاریابی در Spotify را شروع کنید؟

چگونه می توانید اینفلوئنسر شدن در اسپاتیفای تجربه کنید؟
آیا حاضرید کمپین های بازاریابی خود را از طریق Spotify turbocharge انجام دهید ؟

برای ارتباط با کاربران به صورت مناسب ، دو گزینه پیش رو دارید:

لیست های پخش
پادکست ها

لیست های پخش

لیست های پخش جذابیت اصلی Spotify هستند. تقریباً دو میلیارد لیست پخش در اسپاتیفای وجود دارد. شانس شما برایدرخشیدن از آن اقیانوس محتوا چیست؟ برای به دست آوردن پاسخ ، باید برخی از حقایق اساسی درباره لیست های پخش Spotify را درک کنید.

اینفلوئنسر شدن در اسپاتیفای
موسیقی برای همه !!

دو نوع لیست پخش در Spotify وجود دارد:

لیست های پخش قسمت بندی شده : این موارد توسط Spotify با استفاده از الگوریتم قدرتمند AI بررسی می شود. همچنین برندها می توانند از برخی از لیست های پرطرفدار Spotify حمایت مالی کنند.
لیست های پخش ایجاد شده توسط کاربران : این لیست ها توسط کاربران یا مشترکین ایجاد می شوند.
اگرچه شما دقیقاً نمی توانید الگوریتم Spotify را گول بزنید، اما می توانید امیدوار باشید که در بخش تولید شده توسط کاربر نمره خوبی کسب کنید. از مزایای اضافه کردن محتوای تولید شده توسط کاربر ، می توان به معرفی کسب و کار شما به دیگر افراد اشاره کرد.

بسیاری از برند های تولید پوشاک مخصوص تناسب اندام ، برای ایجاد لیست های پخش برای تبلیغ و بازاریابی ، از اسپاتیفای استفاده می کنند. از آنجا که تمرینات و موسیقی با هم ارتباط خوبی دارند ، تبلیغ در Spotify برای این برندها معنی دارد. این برندها با ساخت لیست های پخش مناسب برای ورزش تناسب اندام سعی در جذب کاربران دارند.

از آنجا که هنرمندان از لیست های پخش Spotify درآمد کسب می کنند ، افزودن آنها به لیست های پخش در صفحه نام تجاری مشتری شما می تواند منجر به مشکلاتی شود. بر خلاف اینستاگرام ، هیچ گزینه ای برای داشتن پست های “اسپانسری” در Spotify وجود ندارد.

برای جلوگیری از مشکلات ، Spotify راه حل هایی را تعریف کرده است:

سعی کنید 20 یا بیشتر آهنگ را در لیست های پخش خود قرار دهید تا اثری از قراردادهای تأیید با کار یک هنرمند خاص نباشد.
بیشر از یک آهنگ از هر هنرمند نباید در لیست شما وجود داشته باشد.
از آهنگ های هنرمندانی که با مارک های رقیب همکاری می کنند یا به صورت علنی نسبت به ارزش ها ، محصولات و یا خدماتی که برند شما ارائه می دهد مغایرت دارد ، خودداری کنید.
با لیست های پخش خود به عنوان تبلیغات رفتار نکنید. آنها باید به جای تلاش برای فروش هر محصولی ، شخصیت و چهره تجاری شما را به تصویر بکشند. گزینه تبلیغات در Spotify وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید.
Spotify Stories جدیدترین بروزرسانی اسپاتیفای می باشد و این یک فرصت عالی برای اینفلوئنسر شدن در اسپاتیفای است تا بتوانند محتوا را بر اساس مضامین و اهداف مختلف داشته باشند. در حال حاضر ، Spotify در حال آزمایش برخی ویژگی های Stories می باشد.

مانند اینستاگرام و فیس بوک ، Spotify Stories حاوی کلیپ های ویدیویی یا صوتی کوتاه است که کاربران می توانند ، تماشا کنند و به استوری بعدی بروند. برای عکس کاور Story می توانید از آلبوم هنری یا انیمیشن استفاده کنید. با وارد کردن محتوای جذاب در Stories ، تأثیرگذاران و بازاریابان می توانند دنبال کنندگان را برای مدت طولانی درگیر نگه دارند.

پادکست ها

Spotify پس از مشاهده استارتاپ های پادکست مانند Gimlet و Anchor در اوایل سال جاری ، سرمایه های کلانی را در پادکست ها سرمایه گذاری می کند. برای مارک ها و اینفلوئنسرها ، این راه می تواند روش دیگری برای ارتباط با مخاطبان باشد. با احیای فرهنگ رادیو ، به ویژه در آمریکای لاتین ، پادکست ها نیز در نمودارهای محبوبیت شیب صعودی گرفته اند.

برخلاف شبکه های اجتماعی که کاربران در آن حداکثر وقت خود را صرف مرور و جابجایی می کنند ، پادکست ها به مدت 30 ، 60 یا حتی 90 دقیقه از وقت شنوندگان را می گیرند. این نوع تعامل تقریباً بین محافل دیجیتال ناشناخته است.

Spotify قصد دارد بعد از جمع آوری علایق مشتری خود ، تبلیغات هدفمند را در زمان واقعی در پادکست ها قرار دهد. با استفاده از فناوری تبلیغات ، Spotify سلیقه ها ، مکان و سن کاربر را برای شناسایی آگهی هایی که توسط کاربر مناسب به نظر می رسد، مورد بررسی قرار می دهد. بنابراین اینفلوئنسرها چگونه می توانند از پادکست ها در Spotify استفاده کنند؟

علاوه بر ایجاد محتوای عالی برای پادکست ها ، اینفلوئنسرها باید به علایق کاربران نیز توجه ویژه ای داشته باشند. توزیع کارآمد محتوا تضمین خواهد کرد که پادکست های شما به مخاطبان مناسب برسند.

برای تکمیل استراتژی توزیع پادکست می توانید از این راهکارها استفاده کنید:

پادکست های خود را در سراسر کانال ها تبلیغ کنید: می توانید با متخصصین پادکست های کانال های رقیب همکاری کنید تا دید بیشتری برای پادکست های خود داشته باشید. البته ، شما باید پادکست خود را از طریق وب سایت ، وبلاگ و کانال های اجتماعی خود نیز پخش کنید. برنامه هایی مانند Anchor و Simplecast پادکست های شما را بارگذاری می کنند و آنها را در Spotify ، Apple Podcasts ، Google Podcasts منتشر می کنند. آنها همچنین تجزیه و تحلیل در زمان واقعی در مورد عملکرد نمایش شما را هم ارائه می دهند.
عناوین پادکست خود را بهینه کنید: می توانید نام های خلاقانه ، و متن های جذاب را برای قسمت های مختلف پادکست خود انتخاب کنید.

برای شروع کمپین بازاریابی و اینفلوئنسر شدن در اسپاتیفای آماده هستید؟

هیچ کس تصور نمی کرد که Spotify به یک بستر بازاریابی تأثیرگذار تبدیل شود ، اگر بازاریابی در Spotify به خوبی انجام شود ، یک راه مطمئن برای دستیابی به مخاطبان دوست داشتنی است. استفاده از بازاریابی مناسب می تواند تاثیر بسزایی در پیشرفت کسب و کار شما داشته باشد. پس هرچه زودتر بازاریابی در اسپاتیفای را شروع کنید !!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *