کسب درآمد از یوتیوب

کسب درآمد از یوتیوب

کسب درآمد از یوتیوب
کسب درآمد از یوتیوب

امروزه با گسترش ارتباطات و اینترنت بستر وسیعی برای کسب درآمد بدون محدودیت ایجاد شده است تا افراد بتوانند با حداقل امکانات درآمد داشته باشند. یکی از راه هایی که می تواند شما را با حداقل دردسر به درآمد دلاری برساند یوتیوب می باشد. در این مقاله قصد داریم تا به کسب درآمد از یوتیوب بپردازیم.

آیا برای آپلود فیلم و ویدیو از یوتیوب دلار دریافت می کنید؟ 

سازندگان و تولید کنندگان محتوا به دلیل آپلود ویدئوها در یوتیوب به درآمد نمی رسند. هیچکدام از فیلم ها و ویدیوها به صورت پیش فرض درآمد زا نیستند. برای اینکه بتوانید در یوتیوب درآمد کسب کنید ، باید در تنظیمات حساب یوتیوب خود گزینه کسب درآمد را فعال کنید. در آن قسمت گزینه هایی برای پیوستن به برنامه مشارکت با یوتیوب یا داشتن فیلم های خود در قسمت یوتیوب طلایی درج شده است.

اما چگونه می توانید کسب درآمد از یوتیوب داشته باشید؟

هرساله لیست های مختلفی از افرادی که درآمد میلیون دلاری از یوتیوب دارند منتشر می شود اما چرا شما یکی از این افراد نباشید !!

در مرحله اول ، حتی اگر میلیون ها سابسکرایبر نداشته باشید ، می توانید از کانال های یوتیوب درآمدزایی کنید. درآمد بالقوه شما فقط با تعداد سابسکرایبرها و یا دیدگاه های هر ویدیو تعیین نمی شود ، بلکه با سطح ارتباطی که شما با کاربران ایجاد می کنید و یا مدت زمان تماشای ویدیوهای شما ، تعیین می شود. این به این معنا نیست که تعداد سابسکرایبرها مهم نیست ، اما علاوه بر تعداد سابسکرایبرها به محتوای تولیدی شما نیز مرتبط است.

در حقیقت ، هر یک از کانال ها خط کالا های خاص خود را دارند. این کانال ها قبل از شروع موارد مورد نیاز مخاطبان خود را پیدا کرده و شروع به تولید محتوا کرده اند. اگر کسب کسب درآمد از یوتیوب در برنامه کسب درآمد شما قرار دارد ، اولین قدم برای همه یکسان است : درک دقیقی از مخاطبان هدف خود داشته باشید.

به برنامه همکار یوتیوب بپیوندید و از تبلیغات درآمد کسب کنید 

اولین راه درآمدی که احتمالاً از آن مطلع هستید ، تبلیغات می باشد. قدم اول برای این که به عنوان یک خالق و تولید کننده محتوا قصد درآمد زایی از یوتیوب را داشته باشید باید به برنامه همکاری با یوتیوب بپیوندید. هنگامی که توانستید به 1000 سابسکرایبر و 4000 ساعت دیدن از ویدیوها برسید ، می توانید کسب کسب درآمد از یوتیوب را شروع کنید.

خرید سابسکرایب یوتیوب

همچنین میتوان برای اینکه صفحه یوتیوب شما تعداد بازدید و سابسکرایب اولیه پیدا کند و در جستجو دیده شود میتوانید خرید سابسکرایب یوتیوب یا خرید بازدید یوتیوب انجام دهید که وبسایت گلدفالوور این خدمات را نیز اراده میدهد.

چگونه می توان کسب درآمد  در یوتیوب را فعال کرد؟ 

 • وارد حساب یوتیوب خود شوید ( که قابلیت کسب درآمد آن فعال شده است.)
 • روی لوگوی حساب خود در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید.
 • روی YouTube Studio کلیک کنید.
 • در منوی سمت چپ ، سایر ویژگی ها> کسب درآمد را انتخاب کنید.
 • شرایط برنامه همکاری با یوتیوب را مطالعه و با آن موافقت کنید.
 • یک حساب AdSense جدید ایجاد کنید یا یک حساب کاربری موجود را به کانال خود وصل کنید. (برای تسویه حساب به یک حساب AdSense نیاز دارید.)
 • تنظیمات کسب درآمد خود را تنظیم کنید.

پس از اتمام کار ، دوباره به داشبورد بروید و بر روی قسمت Analytics در سمت چپ کلیک کنید. از آنجا ، شما باید از بین قسمت های موجود ، درآمد را انتخاب کنید ، سپس به نمودار درآمد ماهانه تخمین زده شده بروید تا از درآمد پیش بینی شده خود ایده بگیرید.

برای کسب درآمد به چند بازدید نیاز دارید؟ 

تعداد بازدیدهایی که دریافت می کنید صرفا با درآمد به دست آمده مرتبط نیست. اگر ویدیوی شما هزاران بازدید داشته باشد اما هیچ کس تبلیغ را تماشا نمی کند یا کلیک نمی کند ، پولی از طرف یوتیوب دریافت نخواهید کرد. این مورد به دلیل معیارهای یوتیوب برای تبلیغات در صورتحساب است: برای کسب درآمد شما یک بیننده باید روی یک تبلیغ کلیک کند یا تبلیغ را به طور کامل (10 ، 15 یا 30 ثانیه) تماشا کند.

با این حال ، با استفاده از یوتیوب ویژه ، برای کسب درآمد شما لازم نیست تا تبلیغ دهندگان تبلیغی کاربر پسند ایجاد کنند.

یوتیوب ویژه را بررسی کنید  YouTube Premium))  

یوتیوب ویژه یک برنامه عضویت پولی است که به طرفداران این امکان را می دهد که بدون ایجاد تبلیغات ، از سازندگان محتوای مورد علاقه خود تماشا و پشتیبانی کنند. برای سازندگان تغییرات زیادی ایجاد نمی شود ، زیرا درمورد محتوای مصرف شده توسط افراد غیر عضو در یوتیوب به همراه محتوای برنامه ویژه یوتیوب هزینه دریافت می شود.

به سازندگان محتوا در یوتیوب حق بیمه براساس میزان تماشای اعضای خود در محتوای یوتیوب پرداخت می شود. علاوه بر آنچه در حال حاضر از طریق تبلیغات درآمد کسب کرده اید ، درآمد حاصل از برنامه ویژه یوتیوب را به عنوان یک راه درآمد ثانویه در نظر بگیرید.

به راحتی می توانید این امکان را فعال کرده و درآمدزایی از طریق تبلیغات به عنوان شریک یوتیوب که از پر سود ترین راه های درآمدی است را شروع کنید.

به تازگی یوتیوب به دلیل تصمیم خود برای شفافیت بیشتر در مورد تبلیغات و آنچه که به عنوان محتوای ” تبلیغاتی” شناخته می شود ، واکنش عجیبی دریافت کرده است. در اصل ، بسیاری از سازندگان از این ترس داشتند که به دلیل ماهیت محتوای آنها ، درآمد تبلیغی را که به پشتیبانی از کانال آنها کمک می کند ، از دست بدهند.

قوانین یوتیوب

طبق قوانین یوتیوب ، اگر محتوای شما یکی از موارد زیر را داشته باشد از کسب درآمد منع می شود :

 • محتوای جنسی ، از جمله برهنگی جزئی و طنز جنسی
 • خشونت از جمله نمایش صدمات جدی و وقایع مرتبط با افراط گرایی خشونت آمیز
 • زبان نامناسب ، از جمله آزار و اذیت ، شیطنت و زبان مبتذل
 • تبلیغ مواد مخدر و مواد تنظیم شده از جمله فروش ، استفاده و سوء استفاده از این موارد
 • موضوعات و رویدادهای ضد و نقیض یا حساس ، از جمله موضوعات مربوط به جنگ ، درگیری های سیاسی ، بلایای طبیعی و فاجعه ، حتی اگر تصاویر خشن یا تصاویر گرافیکی نشان داده نشود

اما واقعیت این است که یوتیوب از سال 2012 با استفاده از یک فرآیند خودکار ، در صورت نقض قوانین ، به مدیر کانال اخطار داده می شود و به این ترتیب محتوای تبلیغاتی دوستانه تری توسط یوتیوب به نمایش در می آید.

تبلیغات در یوتیوب می تواند وسیله ایی مفید برای ایجاد درآمد منفعل برای سازندگان باشد ، اما طبق قوانین ، یوتیوب می تواند حدود 45٪ از درآمد تبلیغ را برای خود داشته باشد.

تصاویر خشن و یا خشونت گرافیکی چیست؟

تصاویر خشن و یا گرافیک خشن به تصاویر خشونت آمیزی گویند که بدون سانسور و به صورت واضح نشان داده میشوند. تصاویر خشن شامل: قتل، حمله با سلاح سرد و گرم. مرگ در تصادفات یا زخم های زیاد و عمیق، شکنجه  می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید