بازاریابی اینستاگرام

اینستاگرام شبکه اجتماعی محبوب و تاثیر گذاری است که چیزی در حدود 500 میلیون کاربر فعال دارد که روزانه به اشتراک محتوا و عکس ها و ویدیوها می پردازند. در این مقاله قصد داریم تا به مهترین نکات بازاریابی اینستاگرام برای برندها بپردازیم.

شاید باور این موضوع که اینستاگرام برادر کوچکتر و نابالغ فیس بوک بود که در آن افراد عکس های خود را فیلتر می کردند کمی سخت باشد. اکنون مشاغل ، اینستاگرام را به عنوان یکی از ابزارهای اصلی درآمد زایی خود پذیرفته اند. امروزه اینستاگرام بیش از 2 میلیون تبلیغ کننده و 25 میلیون پروفایل تجاری دارد!

شاید شما هم مثل من اولین کاری که بعد از بیدار شدن می کنید باز کردن برنامه اینستاگرام باشد که به مسئله ایی روزمره تبدیل شده است. چیزی که در مورد اینستاگرام بسیار جالب و اعتیاد آور است تمام نشدن مطالب اینستاگرام در فید و یا اکسپلورر می باشد. ویژگی ضربه زدن به پست ها و در واقع لایک ها به اینستاگرام ، جان تازه ایی داده است. بله ، من تمام مطالعات بهداشتی را كه توصیه می كنند روز خود را با زل زدن به صفحه نمایش گوشی شروع نكنید ، خوانده ام ، اما کار سختی است !!

خوشبختانه و یا متاسفانه ، من تنها کسی نیستم که روزم را با اینستاگرام شروع می کنم. اگر از افراد مختلف بپرسید که روز خود را چگونه شروع میکنید اکثر افراد یک پاسخ مشترک به شما می دهند !!

آمار جمعیتی اینستاگرام در سال 2019

بازاریابی اینستاگرام

اما چه کسانی در اینستاگرام هستند؟ آیا در درجه اول با جمعیتی جوان سر و کار داریم و یا افراد میانسال؟ جمعیت شناسی اینستاگرام کمی متفاوت به نظر می رسد ، بیشترین درصد کاربران در محدوده سنی 18-34 سال (64٪) ، رده سنی بعدی بین 35 تا 54 سال (25٪) و سپس بین 13 تا 17 سال قرار دارند. (6٪) و فقط 5٪ از بزرگسالان بالای 65 سال جزو مخاطبان اینستاگرام هستند.

اگر شما جزو مخاطبان اینستاگرام نیستید ، نباید شبکه های اجتماعی را به عنوان فرصتی بی فایده قبول داشته باشید. پیش بینی می شود که هر ساله تعداد بیشتری از بزرگسالان بالای 54 سال به دنیای اینستاگرام قدم بگذارند.

چرا این پیش بینی عملی به نظر می رسد ؟ زیرا این اتفاقی است که برای شرکت مادر اینستاگرام یعنی Facebook هم اتفاق افتاده است. همانطور که اکثر شما آگاه هستید ، فیس بوک در هاروارد شروع به کار کرد ، به آرامی به سایر کالج های سراسر آمریکا نفوذ کرد ، و در حال حاضر آوازه ایی بین المللی دارد و شامل جمعیتی از هر سن ، جنسیت ، نژاد و عقیده است.همچنین ، اینستاگرام هم که یک شرکت متعلق به فیس بوک است ، به همین راحتی توانست در زندگی مردم جهان وارد شود که این موضوع باعث افزایش سرعت رشد این پلتفرم می شود: فیس بوک دارای 1.5 میلیارد کاربر فعال روزانه و 2.3 میلیارد کاربر فعال ماهانه ، که به طرز حیرت انگیزی در حال رشد است می باشد.

طبق اعلام مراکز تحقیقات ، تعداد کثیری از کاربران اینستاگرام در مناطق شهری زندگی می کنند (42٪) ، 34٪ از کاربران در حومه شهرها و 24٪ از کاربران در مناطق روستایی زندگی می کنند. در بین بزرگسالان آمریکایی ، 39٪ از خانمها از اینستاگرام و 30٪ از مردان از اینستاگرام استفاده می کنند. با این حال ، وقتی به پایگاه داده کاربران اینستاگرام نگاه می کنید ، می توانید بگویید که همه افراد چه زن و چه مرد به طور یکسانی از اینستاگرام استفاده می کنند و تقسیم بندی معنایی ندارد !!

همچنین نگاه به کشورهایی که بیشترین تعداد کاربران اینستاگرام را دارند ، خالی از لطف نیست :

ایالات متحده: 120 میلیون (37٪ از جمعیت آمریکا)
هند: 75 میلیون (6٪ از جمعیت هند)
برزیل: 69 میلیون (33٪ از جمعیت برزیل)
اندونزی: 62 میلیون نفر (23٪ از جمعیت اندونزی)
ترکیه: 38 میلیون نفر (48٪ از جمعیت ترکیه)
روسیه: 37 میلیون نفر (26٪ از جمعیت روسیه)
ژاپن: 27 میلیون نفر (21٪ از جمعیت ژاپن)
انگلستان: 24 میلیون نفر (36٪ از جمعیت انگلیس)
مکزیک: 22 میلیون نفر (17٪ از جمعیت مکزیک)
آلمان: 20 میلیون نفر (24٪ از جمعیت آلمان)

بنابراین اگر هرکسی به احتمال زیاد به اینستاگرام می پیوندد ، پس چرا آن را تجارت ندانیم؟ اگر روزانه یا حتی در هفته می توانید چند دقیقه وقت بگذارید ، باید اینستاگرام را به لیست اولویت های خود اضافه کنید. اگر در یک صنعت تجسمی یا خلاق مانند تجارت رستوران یا بازاریابی حرفه ای هستید ، بازاریابی اینستاگرام می تواند برای شما یک فرصت عالی باشد.

در این مقاله ابتدا می خواهیم به بررسی وضعیت فعلی تبلیغات در اینستاگرام بپردازیم و سپس به 10 نکته مهم می پردازیم که هر شغلی می تواند برای افزایش کسب و کار و بازاریابی خود از آن ها استفاده کند.

تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام چیست؟ در حالی که اینستاگرام در انتشار امتیازات تبلیغاتی برای همه کمی کند عمل می کرد، امروزه اگر یک پروفایل تجاری دارید می توانید تبلیغ های مختلفی در اینستاگرام داشته باشید.

اینستاگرام زمان تبلیغ خود را برای همه یکسان در نظر گرفت. یک پست قدیمی وبلاگ اینستاگرام توضیح می دهد که : “هدف ما این است که تبلیغاتی را که در اینستاگرام به عنوان عکس و فیلم هایی از مارک های مورد علاقه خود می بینید را ، طبیعی جلوه دهیم.” و در واقع ، این موضوع تبلیغات در اینستاگرام را به رقیبی جدی تر برای سایر شبکه های اجتماعی تبدیل می کند.

در حال حاضر تبلیغ کنندگان دارای 5 گزینه تبلیغاتی هستند از جمله:

تبلیغات عکس – در قالب استاندارد پست های اینستاگرام شما
تبلیغات ویدیویی – استفاده از ویدیو به جای عکس
تبلیغات Carousel – یک تبلیغ به صورت اسلاید ، که اجازه می دهد از چندین تصویر استفاده کنید
تبلیغات استوری – تبلیغاتی که در استوری های افراد قابل مشاهده می باشد
آگهی های مجموعه ایی – یک تبلیغ کاتالوگ که از طریق پیشنهاد کالاها ، کاربران را به محصولات شما علاقه مند تر می کند.

اما چرا باید بازاریابی اینستاگرام را انتخاب کرده و از تبلیغات آن بهره مند شوید ؟

تبلیغات اینستا

طبق گزارش اینستاگرام ، 60٪ از مردم محصولات جدیدی را بوسیله این شبکه اجتماعی کشف می کنند و 20٪ از کاربران هر روز از یک پروفایل تجاری بازدید می کنند. به علاوه ، 33٪ از محبوب ترین استوری های اینستاگرام توسط مشاغل مختلف به اشتراک گذاشته می شوند. مشابه تبلیغات فیس بوک ، خرج کردن مقداری پول برای یک پست منجر به دیده شدن بیشتر برند شما و همچنین کنترل افرادی است که می توانند پست های تبلیغاتی شما را ببینند و در واقع می توانید مخاطبان خود را انتخاب کنید.

واقعیتی که تبلیغ کنندگان باید به آن توجه کنند این است که اینستاگرام از اطلاعات جمعیتی فیس بوک برای ارائه تبلیغات به افراد و مخاطبان مناسب استفاده می کند. این موضوع باعث می شود این ابزار برای تبلیغ کننده هایی که به دنبال هدف قرار دادن مخاطبان خاص و تخصصی هستند بسیار ارزشمند باشد زیرا ، در حال حاضر فیس بوک دارای سابقه ای مناسب و گزینه های هدفمند دقیق جمعیتی است.

اگر به دلیل قانع کننده تری برای تبلیغات اینستاگرام نیاز دارید ، صفحه استوری های اینستاگرام را ببینید که در آن قسمت می توانید بر اساس صنعت ، هدف ، محصول ، منطقه و اندازه کسب و کار استوری ها را به عنوان مخاطب طبقه بندی کنید تا استوری های درباره مشابه با کسب و کار خودتان را مشاهده کنید.

هزینه تبلیغات اینستاگرام

هزینه تبلیغات

مدل تبلیغاتی استفاده شده اینستاگرام مبتنی بر CPM است (هزینه برای هر برداشت). در حالی که به طور متوسط ​​تبلیغات اینستاگرام تعامل بسیار بالاتری را نسبت به تبلیغات فیس بوک دارند، اما قیمت بیشتری را به همراه دارد. طبق آمارها و گزارشات ، هزینه تبلیغات اینستاگرام کمی بیشتر از تبلیغات فیس بوک است. از آنجا که تبلیغات اینستاگرام بسیار هدفمند هستند ، می توانید از مبلغ 5 دلار تبلیغات خود را استارت بزنید.

طبق امارهای معتبر، متوسط ​​CPC اینستاگرام 0.70 دلار است (در مقایسه با متوسط ​​0.35 دلار در فیس بوک). این آمار برای کاربران اینستاگرام بین 18 تا 44 سال ، برای زنان و کاربران گوشی های اپل بیشتر است.

یکی از ویژگی های خوب سیستم تبلیغاتی اینستاگرام این است که ، تبلیغ کنندگان چگونگی تخصیص بودجه خود را کنترل می کنند. به عنوان مثال ، می توانید بین بودجه روزانه تا سالیانه انتخاب کنید تا مبلغی را که در هر روز یا یک سال در نظر دارید برای تبلیغات استفاده می کنید و یا حتی می توانید آن را کاهش یا افزایش دهید.

روش های دیگر برای کنترل هزینه تبلیغات در اینستاگرام شما شامل تعیین برنامه تبلیغ است (برای مثال ، می توانید ساعات مشخصی از روز که می خواهید تبلیغات خود را اجرا کنید) تعیین کنید ، روش تحویل تبلیغ خود را تنظیم کنید (سه گزینه وجود دارد که شامل تبلیغات کلیکی ، تبلیغات برداشتی و دسترسی منحصر به فرد روزانه) ، و همچنین تعیین مقدار پیشنهاد شما (هم به صورت دستی و هم خودکار).

چندین نکته مهم در مورد بازاریابی اینستاگرام برای ساخت برند و کسب طرفداران بیشتر

بازاریابی اینستاگرام

اکنون که ارزش طولانی مدت اینستاگرام برای بازاریابی برندها را بیان کردیم ، قدم بعدی ایجاد حساب کاربری شما و شروع به ارسال تصاویر جذاب با برچسب ها و هشتگ های قانع کننده است تا شاهد رشد فالوورهای خود باشید.

با مرور برخی از مشاغل دارای رتبه متوسط ​​و متوسط ​​رو به بالا ، شاید تعجب کنید که اکثر آنها هیچ حضور اینستاگرامی ندارند و حتی نام شرکتشان را روی این پلتفرم مشخص نکرده اند.

این موضوع یک فرصت از دست رفته دنلقی می شود ، زیرا اینستاگرام پتانسیل بالایی برای تبدیل و درگیر کردن فالورها، شرکا و مشتریان فعلی دارد (و حتی می توانید مشتری های بسیار بیشتری نسبت به گذشته داشته باشید)

این 11 نکته بازاریابی اینستاگرام درسهایی را از سرمایه گذاران بزرگی مانند به شما ارائه می کند که از طریق پست های پشتیبانی شده آن را بدست آورده اند، اما راه ها و تکنیک های مختلفی برای کسب فالوورهای بیشتر و بازاریابی اینستاگرام وجود دارد که باید بدانید.

نکته 1: ایجاد یک انجمن مرتبط با هشتگ های برند شما

نکته جالب در مورد این استراتژی این است که می توان آن را در شبکه های اجتماعی دیگر مانند توییتر و پینترست هم به کار برد ، اما در اینستاگرام بسیار بهتر عمل می کند و بهترین راه برای جذب مخاطبان برای تعامل با برند شما است.

گفتن این نکته خالی از لطف نیست که شرکت نایک هم با ایجاد کمپین های مختلف و البته چندین چالش در اینستاگرام توانست به کسب و کار خود جان تازه ایی بدهد و دوباره بر سر زبان ها بیوفتد. برای مثال این شرکت با راه اندازی کمپین دویدن نه تنها فالوورهای بیشتری جذب کرد بلکه محصولات خود را نیز در قالبی حرفه ایی به مخاطبان عرضه کرد.

مارک ها و برندهای کوچکتر می توانند از کمپین های هشتگ نیز استفاده کنند. به عنوان مثال ، یک سایت ، رستوران، که در سال 2009 ایجاد شده است توانست با استفاده از کمپین های هشتگ در بین افراد مختلف طرفداران زیادی را به خود جذب کند و وقتی که افراد استفاده از هشتگ های پر استفاده را می بینند ناخداگاه به این هشتگ ها رو می آورند و به همین صورت سیر صعودی استفاده از هشتگ ها دیده می شود که در انتها باعث جذب فالوورهای بیشتر برای برند شما می شود. البته که تنها ایجاد کمپین های هشتگ و تبلیغات نمی توانند در جذب فالوورها کمک کنند بلکه باید محتوای خاص و جذاب هم چاشنی عملکرد شما در اینستاگرام شود. با تولید این محتوا می توانید تا حد بسیار خوبی از طرفداران و فالوورها بهره مند شوید.

نکته 2: شریکی مناسب برای پارنترشیپ انتخاب کنید

بازاریابی اینستاگرام

می توانید با تبلیغ و به اشتراک گذاری مشارکت خود با طرفداران ، رویکردهای منحصر به فردی در مورد پست های خود بدست بیاورید. پارتنرشیپ با برندهایی که فالوورهای بیشتری نسبت به فالوورهای شما دارند می تواند هم برای برند شما و هم برای برند شریکتان سود آور باشد و به نوعی تبادل فالوور رخ می دهد که می تواند در افزایش فالوور و در نتیجه رونق کسب و کار شما تاثیر بسزایی داشته باشد.

یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید محدود نکردن کپشن های پست های اینستاگرام می باشد. بر خلاف توییتر که محدودیت کاراکتری اعمال می کند در اینستاگرام می توانید هر تعداد کاراکتر که مایل باشید به عنوان کپشن برای پست ها قرار دهید که البته پیشنهاد می کنیم کپشن های طولانی استفاده نکنید و تا حد امکان سعی کنید کپشن های شما خلاصه و مفید باشند.

نکته 3 : با طرفداران خود ارتباط برقرار کنید

احتمالا هدف شما هم ماندگاری بیشتر در ذهن مخاطبانتان می باشد. شما در حال حاضر چندین مشتری دارید و به دنبال ایده هایی برای فروش بیشتر محصولات برند خود هستید. اما اکنون باید به این فکر کنید که چرا مشتریان وقت خود را در اینستاگرام می گذارنند. برای کشتن وقت؟ برای دیدن عکس ها و ویدیو های دوستانشان ؟

بیایید فرض کنیم که شما خدمات مشاوره در مورد خرید ماشین و اتومبیل ارائه می کنید و به این نتیجه رسیده اید که مشتریان شما ماشینهای اسپرت بیشتر دوست دارند و تمایل دارند مارک های معروف اتومبیل را در اینستاگرام دنبال کنند. خوب ، راه حل : ارسال عکس از اتومبیل های اسپرت فانتزی؟ خوب ، نه کاملاً – شما باید به آنچه که می فروشید ، توجه داشته باشید ، و برای پست های خود توضیحات جذابی بنویسید به عنوان مثال “آیا دوست ندارید این پرنده برق آسای سریع را داشته باشید؟ اگر به تصمیم گیری مالی بهتری نیازمندید می توانید! امروز برای مشاوره رایگان 30 دقیقه ای با ما تماس بگیرید. ” و بعد از مدتی پست کردن اتومبیل های اسپرت را متوقف کنید چرا که شما در مورد ماشین های کلاسیک هم توانایی مشاوره دادن دارید !!

افراد زیادی این کار را به خوبی انجام می دهند و بعضی ها هم با استفاده از طنز ، سعی در جذب مخاطبان خود دارند که در موقعیت هایی این موضوع می تواند شما را به هدفتان نزدیک تر کند.

نکته 4 : لطفا بیش از حد پست نکنید

پست کردن

این نکته برای اکثر بازاریابان امری شناخته شده است ، اما برای تازه کاران، باید بگوییم که به هیچ وجه نباید بیش از حد پست کردن روزانه داشته باشید !!

افرادی هستند که به طور همزمان ده پست در اینستاگرام برای جذب طرفداران بیشتر پست می کنند که کاملا این موضوع نتیجه عکس می دهد و شاید حتی دنبال کننده های فعلی خود را نیز از دست بدهید.اگر وسوسه می شوید چندین عکس را به طور همزمان پست کنید ، از ویژگی آلبوم اینستاگرام (منتشر شده در فوریه 2017) استفاده کنید ، که به شما امکان می دهد یک پست با چند عکس با فرمت نمایش پرده ای ایجاد کنید. به این ترتیب ، شما فیدهای دنبال کنندگان خود را مسدود نخواهید کرد و باعث می شوید که آنها به حس کنجکاوی خود پاسخ بدهند.

طبق مطالعات انجام شده ، تعداد دفعات مناسب برای پست کردن در اینستاگرام در روز 1-2 مرتبه برای کسب و کارها می باشد، و نه بیشتر و نه کمتر. آنها همچنین دریافتند بهترین زمان برای ارسال پست بین ساعت 8 صبح تا 9:00 صبح و 2:00 ظهر است (بنابراین حتما آن پست را برنامه ریزی کنید!). به احتمال زیاد به این دلیل که افراد مختلف معمولا در این ساعات به اینستاگرام مراجعه می کنند.

نکته 5 : پیج خود را در همه جا تبلیغ کنید

این نکته هم کاملا موضوع را می رساند ، شما باید به همان روشی که سایر شبکه های اجتماعی خود را تبلیغ می کنید، پیج اینستاگرام خود را هم تبلیغ کنید. به عنوان مثال ، اگر در صفحه اصلی خود یا صفحات محصولات آیکون های اجتماعی دارید که بازدید کنندگان را به شبکه های اجتماعی شما متصل می کنند یک آیکون اینستاگرام نیز باید اضافه کنید.

هنگام تنظیم اکانت اینستاگرام خود ، ابتدا باید با اکانت فیس بوک ارتباط برقرار کنید تا دوستان خود را جذب پیج خود کنید ، اما این فقط شروع تبلیغ کانال شما است. شما باید کمپین های اینستاگرام خود را در شبکه های اجتماعی دیگر هم تبلیغ کنید و یادآوری هایی را برای کارمندان ، سفیران تجاری و شرکای خود برای استفاده از هشتگ تجاری و هر هشتگ های مرتبط یا مهم برای یک تبلیغات شما ارسال کنید (اساساً هر کسی که با برند شما رابطه مثبت برقرار کرده است)

همچنین کارمندان خود ، به ویژه کسانی که غالباً با مشتریان ارتباط برقرار می کنند ، را مجبور کنید تا در امضای ایمیل خود پیوندی به شرکت شما در اینستاگرام اضافه کنند. نمادی از دسته اینستاگرام خود را به پروفایل و کارت ویزیت LinkedIn خود اضافه کنید. عکس های اینستاگرام خود را دوباره به حساب کاربری و توییتر شخصی خود لینک دهید. این فرصت ها بی پایان است ، اما پیج اینستاگرام شما را جذاب می کند ، و باعث می شود که فالوورهای جدیدی داشته باشید.

نکته 6 : بهترین محصولات خود را پیدا کنید

بسیاری از شرکت ها قبلاً سکوی بازاریابی اینستاگرام برای تجارتشان رد کرده اند – ذهنیت آنها این است که آنها غذا ، آبجو یا لباس نمی فروشند. محصولات آنها غیرقابل توجه یا نامحسوس هستند ، بنابراین چرا باید از یک برنامه اشتراک عکس استفاده کنند؟

این موضوع کاملا قابل درک می باشد ، شاید شما نرم افزار تولید و می فروشید، بنابراین تصاویر محصول شما برای مخاطبان اینستاگرام شما فوق العاده جذاب نیستند. اما راه هایی وجود دارد که بتوانید این مشکل را حل کنید و در واقع می توانید بدون اشتراک گذاری عکسی از محصولات خود برند سازی کنید.

نکته 7 : از تمام ابزار نهایت استفاده را داشته باشید

ابزارهای کمکی

از بدو تولد اینستاگرام در سال 2010 ، تغییرات خوبی در برنامه ایجاد شد و با انواع بروزرسانی های ابزارهای مختلفی در اختیار کاربران قرار گرفت.

کارهای خلاقانه ای می توانید در اینستاگرام انجام دهید تا عکس های خود را زیباتر و حرفه ای تر جلوه کنید ، عملکرد خود را دنبال کنید و به دنبال جزب طرفداران و فالوورهای بیشتر باشید. در ادامه لیستی از برخی از ابزارهای پر کاربرد اینستاگرام را بررسی می کنیم و هنگام استفاده از برنامه سعی کنید به این سه نکته توجه کنید :

با همه فیلترهای اینستاگرام ، جلوه های ویژه و ابزارهای ویرایش آشنا شوید. از تیم خلاق خود برای میرایش عکس های خود برای گرفتن نتیجه بصری قانع کننده تر و حرفه ای تر استفاده کنید. می توانید با روشن تر کردن آنها ، افزایش اشباعیت و کنتراست ، و گاهی اوقات با استفاده از قابلیت بلور برای ایجاد یک پس زمینه مات و مبهم ، ویرایش پست ها را به صورت دستی انجام دهید. اگر یک گروه یک نفره هستید و در ویرایش عکس ماهر نیستید ، به دنبال راه های جایگزین باشید. برخی از محبوب ترین فیلترها شامل Low-Fi ، Valencia و X-Pro II می باشد.
اینستاگرام مجموعه ای از ابزارهای تجاری را برای کمک به مشاغل و حساب های کاربری شخصی ارائه می کند. ابزارهای تجزیه و تحلیل اینستاگرام شامل اطلاعاتی نظیر برداشت ، دسترسی ، بازدید از پروفایل، کلیک روی وب سایت ، کلیک روی اطلاعات تماس و کلیک بر روی ایمیل است – این ویژگی برای همه پروفایل های تجاری ، چه با پرداخت هزینه تبلیغات و چه بدون آن در دسترس می باشد. اینفلوئنسرها و همپنین اینستاگرامرها می تواند به اطلاعاتی بطور مثال در مورد تفکیک جنسیت ، دامنه سنی ، مکانهای برتر و روزهای هفته اطلاعاتی داشته باشند.
تجزیه و تحلیل و بازاریابی اینستاگرام
همچنین می توانید با کلیک کردن بر روی ” View Insights ” در زیر عکس یا فیلم ، اطلاعات بیشتری در مورد یک پست خاص بدست آورید. برخی از اطلاعات شامل تعداد لایک ، برداشت ، میزان دستیابی ، تعامل ، اظهار نظر می شود.

در استفاده از اینستاگرام باهوش باشید. اینستاگرام ، به طرز شگفت انگیزی در حال رشد است و با موفقیت تبلیغاتی که تاکنون بدسست آمده است این پلتفرم فقط به دنبال تهیه مشتری برای مشاغل است چرا که از این روش می توانند درآمد اینستاگرام را افزایش دهند. اینستاگرام قبلاً کارهای زیادی برای پشتیبانی از مشاغل موجود در این پلتفرم انجام داده است که بخش کاملی از سایت خود را به صاحبان مشاغل و بازاریابی اینستاگرام اختصاص داده است. توصیه می کنیم برای ماندن در بازی به Instagram For Business ملحق شوید.

نکته 8 : تجربیات زیبایی را که مربوط به برند شما است ، به نمایش بگذارید

سعی کنید بهترین عکس های ممکن از محیط ها و اشیاء مربوط به محصولات و برندتان را با دیگران به اشتراک بگذارید.

طبق گفته وبلاگ اینستاگرام ، “نشان دهید شرکت شما چگونه دنیا را می بیند و آن را برای مردم معنی می دهد.” عکاس حرفه ای نیستید؟ در عوض ، یک کمپین هشتگ شروع کنید (به نکته شماره 1 مراجعه کنید) و عکس هایی را که طرفداران شما به اشتراک می گذارند را پست و یا استوری کنید. به این ترتیب می توانید طرفداران و فالوورهای بیشتری را به سمت خود جذب کنید.

نکته 9 : برای رشد پیج خود با دیگران ارتباط بیشتری برقرار کنید

ارتباط بیشتر با فالوورها

در مورد تبلیغ اکانت اینستاگرام شما ، بازاریابی اینستاگرام ، ارسال پست های جذاب ، تصاویر با کیفیت ، استفاده از هشتگ برای ایجاد بحث و الهام گرفتن از دیگران صحبت های زیادی کرده ایم ، اما یک گام مهم دیگر در این فرآیند تعامل با طرفداران شما و افرادی است که می خواهید دنبال شما باشند و در واقع به مشتریان بالقوه تبدیل شوند.

اگر قبلاً محتوای با کیفیتی را دیده اید و ان را لایک کردید ، نظر دهید و دیگران را دنبال کنید. “اگر انتظار دارید كه مردم با پست های شما درگیر شوند ، آنها نیز همین انتظار را دارند.” هرچه فعال تر باشید ، نام کاربری / حساب شما در معرض دید افراد بیشتری قرار می گیرد.” بنابراین هشتگ های محبوب را جستجو کنید و به دنبال نظر دادن های بیشتر و به طور کلی تعامل بیشتر با افراد باشید.

اگر نسبت به برند یا شخص خاصی تعامل بیشتری برای ارتباط دارید می توانید با روشن کردن نوتیفیکیشن های مربوط به آن شخص یا برند به محض پست گذاشتن آن ها با آن ها تعامل داشته باشید.

نکته 10 : از استوری ها نهایت استفاده را ببرید

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم : نیمی از کاربران فعال اینستاگرام هر روز با استوری ها درگیر می شوند.

علاوه بر این ، یک مطالعه فیس بوک در ژانویه 2019 نشان داد که 66٪ از کاربران اینستاگرام فکر می کنند که استوری ها بستر مناسبی برای تعامل بین مصرف کنندگان و مارک ها است.

شما می توانید از استوری های اینستاگرام بهره ببرید تا به طرفداران و دنبال کنندگان این فرصت را بدهید تا بدانند که چگونه تجارت شما انجام می شود.

به مارک مورد علاقه خود فکر کنید. آیا اگر عکس هایی از محیط شرکت و کارکنان شرکت را ببینید ارتباط بهتری با برند نمی گیرید ؟ پس از این استراتژی نهایت استفاده را برید تا علاوه بر جذب فالوورهای بیشتر شاهد فروش محصولات خود نیز باشید.

با استفاده از این نکات گفته شده بازاریابی اینستاگرام خود را بهبود خواهید بخشید و می توانید شاهد رشد روز افزون طرفداران و فالوورهای خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید