گرفتن کامنت اینستاگرام

اگر هر روز به اینستاگرام مراجعه نمی کنید ، به احتمال زیاد یک یا دو روز بعد به آن مراجعه می کنید. و هنگامی که فید خود را بررسی می کنید ، ممکن است متوجه شوید که برخی از پست های دوستان تنها دقایقی قبل به اشتراک گذاشته شده اند ، در حالی که برخی دیگر ممکن است قدیمی تر باشند. مانند بسیاری از شبکه های اجتماعی دیگر ، الگوریتم اینستاگرام هم دچار تغییراتی شده است. در این پست ، به خلاصه ایی از موارد جدید الگوریتم اینستاگرام می پردازیم ، همچنین به نکاتی درباره نحوه ایجاد جذاب ترین پست های ممکن برای گرفتن کامنت اینستاگرام برای موفقیت بیشتر شما می پردازیم.

راهنمای الگوریتم اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام

در ژوئن سال 2016 ، اینستاگرام اعلام کرد که الگوریتم خود را تغییر می دهد تا برای اولین بار محتوای کاربران مورد نظر خود را بهتر نشان دهد و قرار شد که زمان انتشلر پست تاثیر کمتری در نمایش پست ها داشته باشد. این موضوع می تواند برای بازاریابان شبکه های اجتماعی که پست های مختلف اینستاگرامی را منتشر می کنند ، سخت تر شود ، زیرا بیشتر کاربران 70٪ از محتوای موجود در فید خود را از دست می دهند و کمتر به آن ها مراجعه می کنند.

اندکی پس از آنکه فیسبوک شروع به اولویت بندی پست های دوستان و خانواده کاربران در سال 2018 کرد ، اینستاگرام هم از این قاعده پیروی کرد. الگوریتم های آن اولویت بندی مارک ها و تبلیغات را کمتر در نظر گرفتند.

اما پست های برند ها با تعامل طبیعی گاهی می توانند این الگوریتم ها را شکست دهند. چند فاکتور وجود دارد که در رتبه بندی یک پست در فید اینستاگرام تأثیر می گذارد ، تعداد لایک و نظرهایی که یک پست دریافت می کند می تواند بر این موضوع تاثیر زیادی داشته باشد. بنابراین در مورد رتبه بندی در فید کاربران اینستاگرام تعداد لایک ها و نظرات مهم تر از قبل می شوند.

اگر پست های اینستاگرام شما توسط طرفداران و فالوورهای شما جذاب به نظر برسند، بازخورد مثبتی ایجاد می شود. هرچه افراد بیشتری در مورد یک پست نظر دهند و لایم بیشتری دریافت کند ، احتمال آن که در رتبه بندی های بالاتری در فیدهای کاربران ظاهر شود بسیار بالاتر می باشد و حتی کاربرانی که جزو فالوورهای شما نیستند هم شانس بیشتری برای دیدن پست های شما دارند.

قبل از اینکه به موضوع گرفتن کامنت اینستاگرام و استراتژی های آن بپردازیم ، مواردی وجود دارد که شما باید انجام دهید :

برای گرفتن کامنت اینستاگرام اکانت خود را عمومی کنید

برای گرفتن کامنت اینستاگرام اکانت خود را عمومی کنید

اطمینان حاصل کنید که فالوورهای جدید می توانند با مراجعه به پروفایل شما ، محتوای شما را ببینند. به پروفایل خود بروید ، روی نماد چرخ دنده تنظیمات در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید و دکمه Private Account را به حالت خاموش تغییر دهید.

اعلان ها و نوتیفیکیشن ها را فعال کنید

اعلان ها و نوتیفیکیشن ها را فعال کنید

اعلان ها را فعال کنید تا بتوانید به سرعت به نظرات فالوورهای خود پاسخ دهید یا آن ها را لایک کنید. به یاد داشته باشید ، هرچه کاربران بیشتری با اکانت شما تعامل داشته باشند ، در فیدهای آنها محتوای شما در رتبه بندی بالاتری قرار می گیرد.

به قسمت پروفایل خود بروید ، روی نماد چرخ دنده تنظیمات در گوشه سمت راست بالای آن ضربه بزنید ، روی Push Notification Settings ضربه بزنید و اقدامات اینستاگرامی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

محتوای جذاب و درگیر کننده ایجاد و بسازید

معمولا افراد در مورد محتوای بی کیفیت ، اظهار نظر نمی کنند ، بنابراین برای مدیریت برنامه ریزی و ویرایش محتوای اینستاگرام ، می توانید یک عضو به تیم خود اضافه کنید ، تا عکس ها ، فیلم ها و ایده های مختلفی را برای تهیه و تغذیه اکانت اینستاگرام خود داشته باشید.

یک تقویم برنامه ریزی برای اینستاگرام خود تهیه کنید

 یک تقویم برنامه ریزی برای اینستاگرام خود تهیه کنید

یک تقویم برنامه ریزی مفید برای اینستاگرام خود تهیه و تنظیم کنید و توصیه می کنیم بیش از یکبار در روز پستی را به اشتراک نگزارید. به یاد داشته باشید که زمان بندی یکی از فاکتورهای مهم در الگوریتم اینستاگرام می باشد، بنابراین نباید حتی یک پست شما بی ارزش تلقی شود. با ایجاد تقویم می توانید راه خود را بهتر از قبل طی کنید.

گرفتن کامنت اینستاگرام

برگزاری و میزبانی مسابقه اینستاگرامی

یک راه سرگرم کننده و آسان برای جلب نظر فالوورها برای اظهار نظر در مورد پست های اینستاگرام شما ، برگزاری و میزبانی مسابقه اینستاگرامی یا هدیه دادن به افراد مختلف می باشد. شما می توانید در اینستاگرام برای تبلیغ مسابقه پستی را منتشر کنید ، سپس از کاربران بخواهید با اظهار نظر در مورد پست های شما وارد مسابقه شوند. شما می توانید مسابقه خود را به یک کمپین یک هفته ای تبدیل کنید ، جایی که کاربران باید هر روز اظهار نظر کنند. شما حتی می توانید محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) را هم پست کنید و از فالوورهای خود بخواهید که عکس های خود را برای شما ارسال کنند و برند شمارا در پست ها برچسب گذاری کنند.

انتشار محتوای شما توسط افراد دیگر

این روش ، روشی جالب برای دریافت محتوای تازه در اینستاگرام شما و همکاری با افراد و اینفلوئنسرهای مختلف می باشد . آنها راهی هوشمندانه برای ایجاد جذابیت بیشتر برای اکانت اینستاگرام شما هستند.

در این روش یک کاربر اینستاگرامی مطالب و محتواهایی را از دیدگاه خود برای شخص یا برندی خاص پست می کند. که معمولا این افراد جزو دسته های زیر هستند :

همکار
تأثیرگذار و یا اینفلوئنسر
سازمان های دیگر مرتبط با حوزه کاری شما

این روش به شما در گرفتن نظرات اینستاگرام کمک می کند ، چه در حساب کاربری شما انجام شود ، چه حساب دیگری افراد دیگری را در احتیار داشته باشید. انتشار محتوای شما توسط افراد دیگر می تواند برای هر دو طرف مفید و تاثیرگذار باشد.

از کاربران بخواهید که در مورد پست های شما نظر بدهند

یک روش ساده برای به دست آوردن نظرات بیشتر در اینستاگرام ، درخواست آنهاست.

مطالبی را که در اینستاگرام خود منتشر می کنید ، از کاربران بخواهید که به یک سؤال پاسخ دهند یا دوستان و همکاران خود را در نظرات منشن کنند. این روش یک راه سرگرم کننده و آسان برای تعامل با مخاطبان خود می باشد ، و همچنین به شما کمک می کند تا نظرات بیشتری بدست آورید.

می توانید با سؤالات ساده ای از جمله “موافق یا مخالف هستید؟” پست های مختلفی ایجاد کنید. یا “توصیه شما چیست؟”

از پست های خنده دار ، شگفت آور برای گرفتن کامنت اینستاگرام استفاده کنید.

طبق مطالعات انجام شده متداولترین پست هایی که باعث ایجاد پیش بینی ، باعث تعجب بیننده و کنجکاوی و عدم اطمینان را بر می انگیزند بیهترین درگیری کاربران را هم ایجاد می کنند که باعت گرفتن کامنت اینستاگرام می شود. پستی که باعث ایجاد احساس شادی هم می شود از جمله رایج ترین پست ها است ، بنابراین به مطالبی فکر کنید که باعث می شود افراد مجبور به اظهار نظر در مورد آن ها شوند.

آیا محتواهایی دارید که در مورد یک واقعیت به صورت غافلگیرکننده ، یک لحظه شاد یا یک روند جذاب صنعتی را به نمایش بگذارد ؟ البته لازم نیست پست ها به طور خاص در مورد برند شما باشند ، محتوایی که برای مخاطبان لذت بخش باشد ، احتمالاً نظرهای بیشتری را به خود جلب می کند.

پست کردن فیلم و ویدیو

مدت زمان مشاهده ویدیوها در اینستاگرام در سال 2016 40٪ افزایش یافته است ، و اکنون کاربران می توانند فیلم های ربیشتر از یک دقیقه را هم پست کنند. محتواهای جذاب را پست کنید تا دنبال کننده ها و فالوورها از ادامه پیمایش در فیدهای شلوغ اینستاگرام خود دست بکشند و ویدیو شما را تماشا کنند – و مطمئن شوید که پست شما موضوع جذابی دارد. مخاطبان شما محتوای ویدیویی بیشتری می خواهند – مخصوصاً در شبکه های اجتماعی – بنابراین اگر پستی قانع کننده را به اشتراک بگذارید و از بینندگان بخواهید که در درباره آن اظهار نظر کنند ، آنها به احتمال زیاد این کار را می کنند.

از هشتگ های مربوطه برای گرفتن کامنت اینستاگرام استفاده کنید

هشتگ ها

وقتی محتوای خود را با هشتگ های مربوطه و معروف اینستاگرام پست می کنید ، پست های شما در جستجوی آن هشتگ ها و در نتایج جست و جو ظاهر می شوند. در حقیقت ، پستهایی که حداقل دارای یک هشتگ هستند معمولاً بیش از 12٪ درگیری بیشتری کسب می کنند. اینفلوئنسرها و کاربران علاقه مند ممکن است که در مورد موضوعاتی که به آنها علاقه مند هستند صحبت کنند و به صورت ارگانییک اظهار نظر کنند . می توانید برخی از استراتژی های فوق را برای ایجاد تعامل بیشتر به صورت ترکیبی استفاده کنید.

در زمان مناسب روز پست های خود را منتشر کنید.

بحث در مورد بهترین زمان روز برای ارسال پست در شبکه های اجتماعی بحث طولانی می باشد ، به این دلیل که جواب بسته به صنعت ، طرفداران شما و اینکه چه نوع محتوایی پست می کنید متفاوت است.

بهترین توصیه ما این است که وقتی در ساعات مختلف در طول هفته پست می کنید ، میزان درگیری پست های خود را در اینستاگرام بررسی کنید و برنامه انتشار خود را بر اساس نتایج تعیین کنید.

چه اوایل صبح شنبه یا بعد از ظهر باشد ، سعی کنید زمانی را که هواداران شما تمایل بیشتری به نظر دادن دارند انتخاب کنید ، تا درگیر شدن در پست های شما به حداکثر برسد. از یک تقویم محتوای شبکه های اجتماعی برای پیگیری برنامه ریزی و نتایج خود استفاده کنید.

پست کردن عکس از چهره افراد برای گرفتن کامنت اینستاگرام

سلفی ها سرگرم کننده هستند. و همانطور که معلوم است ، آنها برای استراتژی اینستاگرام شما هم می توانند موثر واقع شوند.

تجزیه و تحلیل بیش از 1 میلیون پست در اینستاگرام توسط انستیتوی فناوری جورجیا و آزمایشگاه های یاهو نشان داد که پست هایی با چهره های افراد 32٪ بیشتر نظرها را به خود جلب می کنند و 38٪ از افراد این نوع پست ها را بیشتر دوست دارند.

اما محققان گمان می کنند که این امر تا حدودی به این دلیل است که صورت ها منبع مؤثر ارتباطات غیر کلامی هستند که مردم به آن پاسخ می دهند.

محتوای اینستاگرام خود را با عکسهای سلفی ، عکسهای گروهی و عکسهای صادقانه پست کنید و از نتایج آن شپفت زده شوید.

پست کردن عکس از حیوانات !!

تحقیقات زیادی در مورد این مورد صورت نگرفته است ، اما شما می دانید که حیوانات در شبکه های اجتماعی چقدر قدرتمند هستند. حیوانات مدت هاست که در دنیای مجازی محبوبیت زیادی دارند و افراد علاقه مند به حیوانات می توانند ، درآمد بالایی کسب کنند.

چه در دفتر کار خود حیواناتی داشته باشید و چه عکس ناز حیوان خانگی همکار ، سعی کنید مطالب سبکتر و سرگرم کننده را در اینستاگرام به همراه یک دوست پست کنید تا ببینید که در مورد حیوانات اظهار نظر می کنند یا خیر.

به اظهار نظرهایی که دریافت می کنید پاسخ دهید.

دقیقا مانند بسیاری از شبکه های اجتماعی ، پاسخ دادن به نظرات در اینستاگرام می تواند به مخاطبان شما احساس توجه منتقل کند و باعث شود که نظرهای بیشتری دریافت کنید. هنگامی که کاربران پاسخ به یک نظر را می بینند نظرهای بیشتری در انتظار شما هستند.

علاوه بر این ، وقتی دیگران می بینند که حساب شما به اظهار نظر پاسخ می دهد ، ممکن است در مورد این پست نظر دهند تا به این بحث ملحق شوند یا سؤالی درباره پست شما بپرسند.

از ایموجی های مربوطه استفاده کنید تا کپشن ها بهتر به نظر بیایند

ایموجی ها

در حالی که هشتگ ها برای جذب پست شما به الگوریتم اینستاگرام کمک می کنند ، ایموجی ها نگاه افراد را به کپشن ها جلب می کند. توجه بیشتر به کپشن های شما ممکن است به معنی جذابیت ، اظهار نظر و لایک بیشتر برای پست های شما باشد.

هنگام استفاده از ایموجی ها ، مطمئن شوید که آنها برای آنچه می نویسید منطقی هستند و برای شرکت شما مناسب به نظر می رسند. استفاده از دو تا سه ایموجی می تواند به بهتر شدن کپشن شما کمک کند ، اما بیش از حد از ایموجی ها استفاده نکنید.

پست های بیشتری را برای گرفتن کامنت اینستاگرام منتشر کنید

مانند بسیاری از شبکه های اجتماعی ، ارسال بیشتر پست ها باعث می شود تا اکانت شما فعال و به روز شود. اگر هر چند مدت یک پست ارسال کنید ، ممکن است پستهای شما در فید اینستاگرام غرق شوند.

اگر به طور مرتب و در زمان های مناسب روز پست کنید ، تعداد بیشتری از افراد پست های شما را مشاهده می کنند. این امر می تواند باعث شود افراد بیشتری شما را فالوو کنند و در نهایت اظهار نظر کنند.

جلسات پرسش و پاسخ آینده را تبلیغ کنید و از طرفداران بخواهید که با سوالات خود در بحث شرکت کنند

گرفتن کامنت

اکنون که دارای ویژگی هایی همچون استوری و IGTV اینستاگرام هستیم ، می توانیم جلسات پرسش و پاسخ را به صورت زنده پخش و تبلیغ کنیم که می تواند با این ابزار منتشر هم شود. اگر قصد دارید با یک فرد مستقیما به مصاحبه بپردازید ، برای تبلیغ این رویداد چند پست استاندارد و جذاب منتشر کنید.

برای هر پست تبلیغاتی و گرفتن کامنت اینستاگرام ، از کاربران بخواهید تا سوالاتشان را با شما در میان بگذارند تا از قبل بتوانید امادگی بیشتری داشته باشید. بسته به موضوع مصاحبه ، ممکن است سیل نظرات سؤالات کاربران را ببینید. در کنار نظرات بیشتر ، این استراتژی به شما امکان می دهد تا فالوورهایتان نیز احساس کنند که مستقیماً با محتوای شما درگیر هستند و به آنها کمک می کنند.

لایک ، نظر و بازدید از ویدیو در اینستاگرام بسیار ارزشمند است زیرا آنها در رسیدن به هدف شما بسیار تأثیر می گذارند. علاوه بر این ، در صورت تعامل بسیاری از کاربران با پیامهای شما ، محتوای شما در قسمت جست و جو قابل کشف خواهد بود – بنابراین برای گرفتن کامنت اینستاگرام ، این روش ها را امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید