افزایش فالوورهای اینستاگرام (ارگانیک)

راه های مختلفی برای افزایش فالوورهای اینستاگرام وجود دارد که بسته به نیاز شما می تواند اثر بخشی متفاوتی برای کسب و کار شما داشته باشد.

افزایش فالوورهای اینستاگرام (ارگانیک)

رشد و افزایش فالوور اینستاگرام شما احتمالاً یکی از بهترین حرکاتی است که می توانید برای استراتژی بازاریابی تجاری خود داشته باشید. صدها میلیون نفر در سراسر جهان از این سیستم عامل و شبکه اجتماعی استفاده می کنند.

و 53٪ از این افراد مارک های مورد علاقه خود را دنبال و فالوو می کنند. پس چرا نباید سهم منصفانه خود را از فالوورهای وفادار داشته باشید؟

داشتن فالوورهای میلیونی برای برند شما امری امکان پذیر است ، اما تنها در صورتی که درک و استفاده از اصول رشد ارگانیک اینستاگرام را داشته باشید ، این راهنما اصول اولیه چگونگی ایجاد یک استراتژی ارگانیک برای رشد و افزایش فالوور اینستاگرام شما را در بر می گیرد.

به صورت منظم و پیوسته پست ارسال کنید

شما نمی توانید مانند وبلاگ با اکانت اینستاگرام خود رفتار کنید. ارسال تنها چندین پست در هفته به معنای کاهش فالوورهای شما خواهد بود !!

اگر کاربران شروع به دنبال کردن حساب اینستاگرام شما می کنند ، انتظار دارند روزانه محتوایی را مشاهده کنند (اگر چند بار در روز نباشد). اما به عنوان یک برند ، می توانید بیش از چند پست در روز داشته باشید.

حداقل یک بار در روز ، باید ارسال پست داشته باشید. سعی کنید زمان انتشار و انواع محتوا خود را با هم مخلوط کنید تا بهترین عملکردها را ببینید(بیشترین مشارکت).

طبق مطالعه های صورت گرفته بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام :

  • چهارشنبه ها ساعت 3 بعد از ظهر
  • پنج شنبه ها ساعت 11 صبح ، 3 بعدازظهر و 4 بعد از ظهر
  • جمعه ها ساعت 5 صبح

مطمئناً ، باید در مورد اینکه بهترین زمان ارسال پست برای شما چه زمانی است آزمون و خطاهای مختلفی انجام دهید.

تشویق محتوای تولید شده توسط کاربر

آیا شما باید تمام تولید محتوا را انجام دهید؟ درعوض ، می توانید از کاربران بخواهید که مطالب مربوطه را درباره محصول یا خدمات شما به اشتراک بگذارند و به این صورت کاربران و فالوورهای خود را بیشتر با محتوا و برند خود درگیر خواهید کرد.

به عنوان مثال ، کاربران می توانند با یک جفت کفش که شما می فروشید ، عکس بگیرند. حتما از کاربران بخواهید که مارک شما را در پست خود نشان دهند تا بتوانید آن را در فید خود پیدا کرده و به اشتراک بگذارید.

همچنین ایده خوبی است که با استفاده از هشتگ های مارک تجاری که کاربران پستهایی را به اشتراک می گذارند پست های خود را بیشتر در معرض دید کاربران دیگر قرار دهید.

یکی از راه های جذب هر چه بیشتر مردم برای تولید محتوای برند ، برگزاری مسابقه است. می توانید به برنده ای که خلاق ترین عکس ها را با یکی از محصولات مارک شما ارسال کند ، جایزه بدهید.

محتوای تولید شده توسط کاربر می تواند به افزایش فالوور اینستاگرام شما کمک بسیاری کرده و میزان درگیری پست های شما را هم بیشتر کند.

این همان چیزی است که بازاریابی تأثیرگذار را به چنین ابزاری قدرتمندی تبدیل می کند.

استراتژی هشتگی ایجاد کنید

استراتژی هشتگی ایجاد کنید

صحبت از برچسب گذاری پست ها شد ، برای مارک های خود بهتر است که با استفاده از هشتگ ها یک استراتژی ایجاد کنید. این پول دیجیتالی است که باعث می شود دنیای اینستاگرامی شما به دنیای مشتری های شما تبدیل شود !!

این همان روشی است که به کاربران کمک می کند تا بتوانند محتوای شما را کشف کنند. هنگامی که محتوای شما را پیدا کردند ، می توانند به حساب اینستاگرام شما مراجعه کرده و آن را دنبال کنند. پس دقت داشته باشید که از هشتگ های محبوب و مناسب استفاده کنید.

باید تعداد انگشت شماری از هشتگ های مربوطه را برای استفاده در پست های خود انتخاب کنید. تعداد مشخصی از برچسب هایی که باید در پست ها قرار دهید وجود ندارد ، اما برای شروع می توانید با 10 هشتگ پست های خود را مجهز کنید.

ایده این می باشد که از هشتگ های مربوط به مطالب خود و اصطلاحات احتمالی جستجویی مخاطبین استفاده کنید. بنابراین با استفاده از همان موارد می توانید بازدید از پست های خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید.

چهار نوع هشتگ وجود دارد که می توانید بر روی آنها تمرکز کنید:

  • هشتگ های مارک
  • هشتگ های معروف (استفاده بیش از پنج مورد)
  • هشتگ مکان
  • هشتگ نشانگر

باز هم ، تا زمانی که به مطالب و مخاطبان شما مربوط باشد ، می توانید به دنبال هشتگ های بیشتر باشید.

برای کمک به جستجوی هشتگ های با کیفیت ، می توانید از وب سایت ها و نرم افزارهای مربوطه هم استفاده کنید. نسخه رایگان و پریمیومی وجود دارد که می توانید برای یافتن بهترین هشتگ های اینستاگرام از آن ها استفاده کنید.

برای افزایش فالوورهای اینستاگرام با مخاطبان خود (و سایر کاربران) درگیر شوید

فراموش کردن کلمه “اجتماعی” در رسانه های اجتماعی هنگام توسعه کمپین های برند آسان به نظر می رسد. بنابراین در پایان روز شاهد انتشار دریایی از محتوا هستیم که به جای ایجاد ارتباط با کاربران به وادار کردن آن ها به خرید محصول می پردازد.

تنها راهی که می توانید این مسئله را تغییر دهید این است که شروع به ایجاد درگیری با کاربران اینستاگرام خود کنید. اگر می بینید مخاطبان شما درمورد پست های شما اظهار نظر می کنند ، برای پاسخ به برخی از آنها زمان بگذارید.

لازم نیست که به همه کامنت ها پاسخ دهید – زیرا کار زمان بری خواهد بود ، به خصوص برای پست هایی که باعث درگیری زیادی می شوند. ایده این است که به مخاطبان خود نشان دهید که به نظرات آنها توجه می کنید و به اندازه کافی برای پاسخ دادن به آنها اهمیت می دهید.

بنابراین سعی کنید که به 5 تا 10 نظر اول در مورد پست های خود پاسخ دهید. صرفاً تشکر کردن بابت نظر دادن برای نشان دادن تعامل کافی است.

همچنین ، فراموش نکنید که دیگران را در صنعت خود (به ویژه تأثیرگذار) دنبال کنید و در مورد پست های آن ها اظهار نظر کنید. دیده شدن شما در بخش نظرات می تواند به هدایت برخی از مخاطبان آنها به اکانت شما کمک کند. این یک راه عالی برای ساختن مارک شما و افزایش فالوورهای اینستاگرام می باشد.

شروع به فالوو کردن افراد صحیح کنید

اینستاگرام به شما پیشنهاد می کند که با دنبال کردن همه دوستان و خانواده ، سفر خود را در اینستاگرام آغاز کنید. در حالی که این موضوع در ابتدا به تقویت و افزایش فالوورهای اینستاگرام شما کمک می کند ، اما نمی توان برای ساختن نام تجاری و درآمد از آن بهره زیادی برد. بنابراین زمان آن رسیده است که کاربران اینستاگرام مناسب را در صنعت خود جستجو کنید.

برای یافتن تأثیرگذارانی که به محصول ، خدمات یا صنعت شما علاقه مند هستند ، می توانید از هشتگ ها استفاده کنید. سپس می توانید آنها را دنبال کنید.

برخی از این اینفلوئنسرها می توانند در برند سازی شما تاثیر زیادی داشته باشند.می توانید به پست های آنها نگاه کنید و میزان درگیری پست های آن ها را بررسی کنید. اینها افرادی هستند که باید در مرحله بعدی هدف شما باشند.

اگر آنها از قبل به صنعت شما علاقه نشان دهند ، شانس بیشتری برای دنبال کردن نام تجاری شما وجود دارد. برای اینکه استراتژیک تر باشید ، باید در مورد یک سری از پست های تأثیرگذارها نظر دهید تا خود را معرفی کنید.

اطمینان حاصل کنید که نظرات شما با ارزش هستند ، مانند پاسخ دادن به یک سؤال یا اظهارنظر واقعی و مرتبط با پست. ممکن است از انجام این کار چندین نتیجه بسیار خوب کسب کنید.

محتوای خود را تازه نگه دارید

ارسال مطالب روزانه بسیار عالی است ، اما اگر همان نوع قدیمی محتوا و موضوعات را منتشر می کنید ، پیج شما خسته کننده خواهد شد.

باید پیج اینستاگرام خود را جذاب و سرگرم کننده جلوه دهید. یک راه برای انجام این کار استفاده از اینفوگرافیک و عکس های رنگارنگ می باشد.

اگر محصولی می فروشید و می خواهید آن را به نمایش بگذارید ، این کار را به روشی انجام دهید که باعث افزایش لایک های آن شود. به عنوان مثال ، اگر شما یک خرده فروش کفش هستید ، می توانید یک مدل داشته باشید که آنها را به بهترین شکل به فالوورهای شما معرفی کند.

همه چیز در مورد سبک زندگی است اگر عکس های شما فاقد این موضوع باشد ، تعداد زیادی از کاربران به شما خواهند پیوست.

به خاطر داشته باشید که محتوای ویدیویی درگیری خوبی در همه شبکه های اجتماعی ایجاد می کند. بنابراین اگر می خواهید یک سری از استوری های مربوط به کسب و کار خود را داشته باشید ، باید آن را خلاقانه تر کنید. این استوری ها بعد از 24 ساعت ناپدید خواهند شد بنابراین سعی کنید نهایت استفاده را از آن ها ببرید.

نوع محتوایی که منتشر می کنید نیز می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال ، شما می توانید ویدیو های آموزشی ، ویدیوهای میزبانی پرسش و پاسخ را با تأثیرگذار صنعت حود منتشر کنید و اینفوگرافیک ها را با حقایق جالب به اشتراک بگذارید.

انجام کارهای مختلف و گرفتن جایزه

Loop giveaway مسابقاتی است که شرکت کنندگان برای برنده شدن و دریافت جوایز ، باید چندین کار انجام دهند.

به عنوان مثال ، می توانید از کاربران بخواهید که 5 پست اخیر شما را لایک کنند ، در مورد یک پست شما نظر بدهند و 20 حساب اینستاگرام دیگر را که حامی مالی هستند ، دنبال کنند.

به نظر می رسد این کار در بدست آوردن تعداد زیادی از فالوور و درگیری در مدت زمان کوتاهی موفق باشد (به خصوص اگر جایزه ارزشمندی داشته باشد). اما چگونه می توانید مطمئن شوید که کاربران بعد از مسابقه شما را فراموش نخواهند کرد؟

یکی از راه کارها این است که اینفلوئنسرهایی را پیدا کنید که مربوط به صنعت شما باشند تا طرفداران آنها تمایل بیشتری به دنبال کردن برند شما داشته باشند. اگر اینفلوئنسر در زمینه کاری و فعالیت شما نباشد ، مخاطبان آنها محتوای شما را با ارزش نمی یابند.

برای پیگیری کمپین های خود و افزایش فالوورهای اینستاگرام از ابزارهای آنالیز استفاده کنید

تنها راه برای دانستن اینکه چه راه کارهایی برای شما سود بیشتری دارند این است که به تجزیه و تحلیل اینستاگرام خود توجه کنید. برخی از این ابزارهای آنالیز توسط خود اینستاگرام در اختیار شما قرار داده شده است.

اما ابزارهای دیگری هم برای استفاده وجود دارد که توسط شرکت های مختلف ایجاد شده اند. شما می توانید از این ابزارها برای یافتن تأثیرگذار و حتی نظارت بر حساب اینستاگرام خود استفاده کنید.

تنها باید نام کاربری خود را وارد کرده و اطلاعات مختلفی را در مورد رشد و افزایش فالوورها ، تعداد بازدید در هر ماه ، نرخ تعامل و پیش بینی های آینده دریافت خواهید کرد.

این داده ها بسیار ارزشمند هستند و می توانید برای سنجش پتانسیل یک تأثیرگذار و موفقیت آن در کمپین های خود استفاده کنید و همچنین پایه و اساس رشد موفقیت آمیز اینستاگرام خود را تنظیم کنید.

نکته اصلی ایجاد یک کمپین موفقیت آمیز در اینستاگرام ، ایجاد یک پایه محکم برای رشد است. شما می توانید این کار را با استفاده از موارد بحث شده در این مطلب برای افزایش فالوور اینستاگرام خود انجام دهید.

اگر در ساخت مارک تجاری خود جدی هستید و مخاطبان مربوطه را که مایل به فعالیت و خرید از مشاغل شما هستند ، هدف قرار داده اید ، این راه کارها بهترین راه کارهای موجود برای شروع و ادامه مفعالیت هستند. سعی کنید حتما از ابزارهای مختلف آنالیز استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید