آموزش اینستاگرام

آنالیز کاربران اینستاگرام

آنالیز کاربران اینستاگرام

یکی از مراحلی که در هر روند تجاری باید به آن توجه ویژه ایی داشت آنالیز اقدامات صورت گرفته می باشد. با استفاده از ابزارهای مختلفی که اینستاگرام در اختیار کسب و کارها و برمدها قرار می دهد این آنالیز می تواند به راحتی صورت گیرد. در ادامه مطلب با گلد فالوور همراه باشید تا به مبحث آنالیز کاربران اینستاگرام بپردازیم.

شما در اینستاگرام هستید تا برند خود را بسازید و به درآمد مناسب برسید. اما همانطور که به سرعت یاد خواهید گرفت ، همه چیز تنها به پست گذاشتن های شما نیست. در حقیقت ، شما به یک استراتژی نیاز دارید که در تعامل با کاربران شما و دنبال کننده های بالقوه شما باشد.

و همینطور اینکه با چه کسانی در اینستاگرام درگیری ایجاد می کنید باید به صورت استراتژیک انجام شود. برای دسترسی و تعامل با کاربران صحیح اینستاگرام به یک برنامه عملی نیاز خواهید داشت.

برای انجام این کار ، باید مبانی تحلیل و آنالیز کاربران اینستاگرام را بفهمید ، بنابراین کاربران صحیح را هدف قرار می دهید.

بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می توانید این کار را انجام دهید.

چرا آنالیز کاربران اینستاگرام اهمیت دارد؟

با گرفتن داده های اینستاگرام و تجزیه و تحلیل آن ها می توانید اطلاعات زیادی را بیاموزید. به عنوان مثال ، اگر به دنبال کار با اینفلوئنسری در صنعت خود هستید ، باید اطمینان داشته باشید که افرادی را هدف قرار می دهید که با اهداف تجاری شما مطابقت دارند.

در غیر این صورت :

هدف قرار دادن مخاطب اشتباه ، باعث هدایت ترافیک نامربوط به سایت شما می شود و در نتیجه فرصت های لازم برای تعامل با اینفلوئنسرها و فالوورهای ارزشمند را از دست خواهید داد.

بنابراین باید با آنالیز داده های موجود راه را برای رسیدن به اهداف خود هموار تر کنید.

علاوه بر آنالیز کاربران اینستاگرام به نکات مهم دیگری در مورد رقابت در اینستاگرام خواهیم پرداخت.

چه داده هایی را باید تجزیه و تحلیل کنید؟

داده های زیادی وجود دارد که می توانید از حساب های کاربری مختلف در اینستاگرام جمع آوری کنید. اگر از ابزارهایی مانند هشتگ ها برای تحلیل لایک های اینستاگرام استفاده می کنید ، می توانید کار خود را بسیار ساده تر کنید.

در حالت ایده آل ، باید معیارهای زیر را درباره کاربران اینستاگرام دنبال کنید.

میزان مشارکت و درگیری اینفلوئنسرها

یک معیار واضح وجود دارد که همه مارک ها و برندها باید به آن توجه کنند. از مهمترین مسائل شبکه های اجتماعی درگیری و تعامل ارتباط با مخاطبان می باشد. اگر به دنبال کمپین های تبلیغاتی با اینفلوئنسرها هستید، باید میزان مشارکت آنها را بدانید.

مهم نیست که هر روز چند پست منتشر می کنند یا چه تعداد دنبال کننده دارند. اگر آنها هیچ لایک یا نظری دریافت نمی کنند ، آنها یک هدف کم ارزش برای کمپین تبلیغاتی شما به حساب می آیند.

تعامل و ارتباط کاربر با محتوای تولید شده در اینستاگرام بسیار مهم تلقی می شود. اگر افراد پست ها را لایک می کنند و در مورد آن ها اظهار نظر می کنند ، نشان می دهد که افراد برای آن حساب کاربری ارزش قائل هستند.

و این همان چیزی است که شما برای نام تجاری خود می خواهید: کاربران می توانند با اشتراک گذاری محصولات / خدمات به شما کمک زیادی در رشد برندتان کنند. افرادی که مشغول فعالیت هستند بیشتر روی لینک ها کلیک می کنند و خرید می کنند.

هدف این است که بتوانیم اینفلوئنسر مناسب را پیدا کنیم که دارای تعداد فالوور مناسب و میزان مشارکت معقول باشد. به خاطر داشته باشید که هر چه تعداد فالوورهای بیشتری داشته باشند ، احتمالاً میزان درگیری کاربران با آنها پایین تر خواهد بود.

با انجام چند ضرب و تقسیم متوجه می شوید که هرچه تعداد فالوورها بیشتر باشد میزان درگیری با ارزش تر می شود برای مثال فردی که یک میلیون فالوور با میزان یک درصد درگیری دارد از فردی که هزار فالوور با پنجاه درصد درگیری دارد می تواند برای شما بسیار با ارزش تر باشد.

درگیری و تعامل رقابتی

اگر به دنبال انجام یک تحلیل رقابتی باشید ، باید چه کنید؟ می توانید با تحلیل رقبا شروع کنید.

چرا؟ زیرا این داده ها به شما می گوید که فعالیت آنها در چه سطحی انجام می شود. اگر به دنبال رقبای برتر خود هستید ، باید ببینید که چه کسی بیشترین تعامل را کسب می کند.

سپس می توانید پست های آنها را مشاهده کنید تا ببینید چرا آنها این همه توجه را به خود جلب می کنند. ببینید که آیا الگویی وجود دارد ، بنابراین می توانید موفقیت آنها را امتحان و تکراری کنید.

به عنوان مثال ، اگر آنها معمولا از استوری های اینستاگرام استفاده می کنند و میزان درگیری زیادی دارند ، شاید شما هم باید همین کار را انجام دهید. فقط این کار را به روشی انجام دهید که با برند و مخاطبان شما مرتبط باشد.

از طرف دیگر ، بررسی کنید که آنها چه کاری انجام نمی دهند. اگر می بینید که آنها اغلب پست نمی گذارند یا بیش از حد روی یک نوع محتوا تمرکز نمی کنند ، شاید بهتر باشد که استراتژی خود را کمی تغیر دهید. این موضوع می تواند به رشد کسب و کار شما کمک بسیاری کند.

تعداد فالوورها و دنبال کننده های اینفلوئنسرها

میزان تعامل با کاربران نقش تعیین کننده ای در تعیین اینفلوئنسر مورد نظر برای همکاری دارد. اما تعداد فالوورها هم در این موضوع نقش مهمی دارد.

در محاسبه نرخ تعامل خود باید از ابزارهای مختلفی استفاده کنید تا تعامل بالقوه کمپین شما مشخص شود.

با استفاده از ابزار تحلیلی مانند آنالایزر اکانت اینستاگرام ، می توانید نمودارهای مختلفی از تعامل کاربران اینستاگرام را مشاهده کنید.

این آمارها به شما نشان می دهد که یک کاربر در طی یک ماه گذشته چقدر با پست ها و استوری های شما ارتباط برقرار کرده است.

آنچه که شما باید به آن توجه کنید این است که آیا رشد فالوورهایتان ، در حال رشد می باشد یا افت؟ اطمینان حاصل کنید که رشد اکانت شما پایدار باشد چرا که به رشد آینده کمک می کند.

تعداد فالوورهای رقبا

هنگامی که اکانت های رقبا را تجزیه و تحلیل می کنید ، خوب است که تعداد فالوورهای آنها را هم بررسی کنید. این موضوع می تواند جدیت رقیب شما را نشان دهد.

شما هم برای جلب توجه همین مخاطبان رقابت می کنید. اگر آنها رشد مداوم فالوور را تجربه می کنند ، این نشانه خوبی است و نشان می دهد که آنها در حال طی کردن مسیر درستی هستند.

استراتژی آنها را تحلیل کنید تا ببینید چرا فالوورهای بیشتری کسب می کنند. و مهمتر از همه ، چه کسی آنها را دنبال می کند؟ برخی از پروفایل ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید افراد مناسب را جذب می کنند.

همچنین این احتمال وجود دارد که رقبا دنبال کننده های جعلی داشته باشند. می توانید با نگاه کردن به میزان درگیری آنها از این موضوع مطلع شوید.

برای کمک به تجزیه و تحلیل همه این موارد ، می توانید از ویژگی خلاصه آمار در ابزار تحلیلگر اینستاگرام استفاده کنید.

این آمار به شما نشان می دهد که چه تعداد دنبال کننده و بازدید دارید. این آمار به صورت هفتگی ، ماهانه یا سالیانه در دسترس شما قرار دارد.

پیش بینی آینده و آنالیز کاربران اینستاگرام

اعداد و ارقام فعلی و گذشته تنها ارقامی نیستند که باید درباره آنها نگران باشید. هنگامی که شما در حال تحلیل تأثیرگذاران و رقبا هستید ، بهتر است که بتوانید پیش بینی های آینده را در مورد دنبال کننده و تعامل آنها را هم بدانید.

با همان ابزار ، می توانید تعداد بالقوه فالوورهایی را که کاربر طی 30 روز ، 60 روز یا حتی سال آینده بدست خواهد آورد را پیش بینی کنید. به علاوه ، نشان می دهد که چه تعداد بازدید در این بازه زمانی خواهند داشت. این اعداد مبتنی بر داده ها و الگوهای گذشته می باشد.

اما ارزش آن را دارد زیرا می تواند به شما در انتخاب همکار کمک کند. تأثیرگذار ایده آل کسی خواهد بود که پتانسیل بالایی برای رشد داشته باشد.

در مورد رقبا ، باید ببینید که آیا استراتژی های آنها در حال رشد مناسب و معقول هستند یا نه. اگر نه ، پس تقلید کردن از آن ها منطقی نمی باشد.

پست های برتر

تلاش برای فهمیدن اینکه تأثیرگذاران و رقبا در حال انجام چه کاری هستند ، می تواند به رشد اکانت اینستاگرام شما کمک کند. می توانید از ابزار Instagram Analyzer Account استفاده کنید تا تمام پست های برتر رقبا را بررسی کنید.

این پست ها براساس میزان درگیری مختلف دریافت شده است. این روش یک روش عالی برای تشخیص اینکه کدام نوع از پست ها و موضوعات بهترین عملکرد را دارند می باشد. همچنین به روز هفته و ساعت روز پست ها توجه کنید تا الگوی موجود را ببینید.

نکات زیادی وجود دارد که می توانید با دیدن پست های برتر تأثیرگذاران یاد بگیرید. ابزار آنالایزر بهترین پست ها را به شما نشان می دهد.

این کار را انجام دهید و ببینید که چند لایک و نظر دریافت خواهید کرد. آیا تعامل و میزان درگیری بالایی دارند ؟ یا کامنت های زیادی در مورد پست های خود دریافت می کنند؟

منشن و هشتگ

اگر می خواهید ببینید کاربران اینستاگرام در مورد چه موضوعی کنجکاو هستند ، پس ببینید که آنها چه کسانی را منشن می کنند و از چه هشتگی بیشتر استفاده شده است.

اگر یک تأثیرگذار در حال منشن کردن مارک ها (یا رقبای شما) باشد ، این می تواند نشانه خوب یا بدی باشد. به این دلیل خوب که آنها مایل به منشن مارک های صنعت شما هستند و بد این معنی است که آنها احتمالاً از قبل به رقای شما وفادار هستند.

آنالایزر برترین موارد منشن شده از 10 پست گذشته را به شما نشان می دهد ، بنابراین می توانید افرادی را که اخیرا منشن کرده اند ، ببینید. همچنین می توانید میزان استفاده از هشتگ ها را ارزیابی کنید.

کدام یک از هشتگ ها بیشترین استفاده را دارند؟ در مورد محتوای آنها چه می گوید؟ آیا آنها از هشتگ های مشابه برای کمپین ها استفاده می کنند؟ آنها چه کسانی را منشن می کنند و از چه هشتگ هایی استفاده می کنند؟ ببینید آیا هشتگ هایی وجود دارد که با استفاده آن ها در پست های خود به دیدن محتوای شما کمک کند ؟

با استفاده از ابزارهای مناسب ، تجزیه و تحلیل و آنالیز کاربران اینستاگرام را آسانتر کنید

تجزیه و تحلیل و آنالیز کاربران اینستاگرام تنها با توجه و بررسی زیاد پست های آنها دشوار است. این کار نه تنها زمان بر است ، بلکه بدست آوردن اطلاعات هم دشوار به نظر می رسد.

مگر اینکه از ابزارهای مناسب استفاده کنید. با بررسی پست ها بدون ابزارهای کمکی ، نمی توانید ببینید که چگونه تعداد فالوورهای رقبا با گذشت زمان رشد می کند.

با استفاده از ابزار تجزیه و تحلیل و آنالیز کاربران اینستاگرام ، می توانید به سرعت همه این داده ها را جمع آوری کنید و تجزیه و تحلیل برای شما انجام می شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به اعداد نگاه کنید !!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *