آموزش اینستاگرام

لایو اینستاگرام

لایو اینستاگرام

امروزه با پدید آمدن شبکه های اجتماعی راه های مختلفی برای بازاریابان و رونق کسب و کارهای مختلف بوجود آمده است. در ادامه مطلب قصد داریم تا به یکی از مهمترین ابزارهای اینستاگرام یعنی لایو اینستاگرام بپردازیم.

اگر بازاریاب هستید و به دنبال دستیابی به مخاطبان بیشتری هستید ، قطعا شما هم روی یک شبکه اجتماعی به خصوص سرمایه گذاری کرده اید یعنی اینستاگرام. در این مطلب، به معرفی هشت نکته برای ایجاد محتوای کاربرپسند لایو اینستاگرام می پردازیم.

اما ابتدا بگذارید درمورد اینکه لایو اینستاگرام چیست و چرا یک بستر مفید است صحبت کنیم.

لایو اینستاگرام چیست؟

لایو اینستاگرام ]چیست

لایو اینستاگرام در واقع نوعی استوری اینستاگرام می باشد (مانند آنچه در بالای فید واکسپلور خود مشاهده می کنید) ، اما در زمان واقعی ضبط و پخش می شود. در فید اینستاگرام ، این استوری های پخش زنده در قسمت نمادهای استوری های شما نشان داده می شوند تا به شما اطلاع دهند که یک شغل یا فرد در حال حاضر در حال پخش ویدیویی می باشد و سپس کاربران می توانند در زمان واقعی ویدیوها را تماشا کنند.

چرا باید از لایو اینستاگرام استفاده کنید

خوب ، چرا که نه؟ اگر به دنبال دلیلی خاص تر هستید ، چند دلیل برای استفاده بیشتر از لایو اینستاگرام آورده شده است:

لایو اینستاگرام با افزایش بازدید ، در واقع موقعیت شماره یک را در فید استوری به کاربران نشان می دهد.
لایو اینستاگرام به طور خودکار اعلان های مختلف را به دنبال کنندگان و فالوورهای شما ارسال می کند و به آنها هشدار می دهد که شما در حال پخش ویدیوی زنده هستید.
الگوریتم اینستاگرام باعث افزایش تعامل ارگانیکی به کاربرانی می شود که این ویژگی را پذیرا هستند. این موضوع باعث می شود فیلم های شما در بخش کشف اینستاگرام بیشتر نمایان شود تا افراد جدید شما را پیدا کنند!
ویدئوهای لایو اینستاگرام به دلایلی که گفته شد جذاب و کشف شدنی هستند.
ویدیو های زنده اینستاگرام به شما امکان می دهند ارتباط و پیوند محکمی با طرفداران خود ایجاد کنید.
همچنین لایو اینستاگرام ، تعامل با برند شما را بیشتر می کند.
دلایل گفته شده تنها برخی از دلایلی است که لایو اینستاگرام را به یکی از بهترین ابزارهای اینستاگرام تبدیل کرده است که باید حتما از آن استفاده کنید. همچنین داده هایی وجود دارد که نشان می دهد 82٪ مردم ترجیح می دهند یک ویدیو زنده را تماشا کنند تا یک پست شبکه های اجتماعی را ببینند. حالا بیایید برخی نکات را برای کمک به شما در روند اجرای لایو اینستاگرام موثر مرور کنیم:

نحوه ایجاد محتوای جذاب برای لایو اینستاگرام

نحوه ایجاد محتوای جذاب برای لایو اینستاگرام

اکنون که لایو اینستاگرام را پوشش داده ایم و می دانید که چرا می تواند ابزاری قدرتمند برای بازاریابی شما باشد ، باید در مورد چگونگی ایجاد محتوای باکیفیت صحبت کنیم تا مخاطبان خود را درگیرتر کنید.

معتبر (و حرفه ای) باشید

قانون شماره یک لایو اینستاگرام این است که شما باید تا حد امکان واقعی و معتبر باشید. منظور چیست؟ در ابتدا نباید به قصد جذب فروشنده پست بگذارید. در عوض ، دلیل اینکه مردم می خواهند زندگی شما را ببینند دیدن یک انسان واقعی است. به ویژه در مواقعی به خصوص که افراد به دنبال کسب و کاری برای رفع نیاز خود هستند.

بنابراین چگونه می توانید از نظر مخاطبان خود معتبر به نظر برسید؟

محتوای جذاب برای لایو اینستاگرام

از آسیب پذیری و شکست نترسید.
به خودتان اجازه دهید تا احساساتتان را به افراد مختلف نشان دهید.
با همکاران خود ارتباط دوستانه برقرار کنید.
برای روشن شدن قضیه ، توصیه نمی کنیم که شروع به نقش بازی کردن در مقابل دوربین کنید یا در مورد ملاقات پزشک مورد نظر هفته گذشته صحبت کنید. درعوض ، سعی کنید تا شخصیت و کسب و کار خود را همان طور که هست در معرض دید افراد قرار دهید.

به عنوان مثال ، مشکلی نیست که در مورد چگونگی تأثیر COVID-19 بر تجارت خود صحبت کنید و احساسات خود را نشان دهید. با این وجود ، اغراق کردن می تواند کاربران را دلسرد کند. در عین حفظ حرفه ای بودن خود ، به معتبر بودن هم توجه داشته باشید.

برای برنامه ریزی وقت بگذارید

برای برنامه ریزی وقت بگذارید

در حالیکه می توان در لایو اینستاگرام با هیجان در مورد اینکه چقدر شغل و کسب و کار شما شگفت انگیز است با فالوورهای خود صحبت کنید ، ممکن است این موضوع به خوبی در ذهن فالوورهای شما جالب به نظر نرسد. لایو اینستاگرام قطعاً می تواند برنامه ریزی شده تر باشد، کسانی که این کار را انجام می دهند و واقعاً لایو خود را از قبل برنامه ریزی کرده و اهداف خاصی را تعیین می کنند به مراتب در کسب و کار و هدف خود موفق تر می شوند.

“دانستن چگونگی تعیین اهداف برای موفقیت در شبکه های اجتماعی بسیار مهم است” و اهداف شما برای لایو اینستاگرام نیز از این قاعده مستثنا نیست. پس سعی کنید که لایو های برنامه ریزی شده ای داشته باشید.

گذشته از دستیابی به اهداف ، چهارچوب کاری شما باید به خوبی برنامه ریزی شده باشد. به عنوان مثال ، آیا لایو شما در مورد پرسش و پاسخ است؟ یا “پشت صحنه تولید یک محصول”؟ چند رویکرد دیگر در لایو اینستاگرام می تواند یک جریان مستقیم از یک رویداد ، پیش نمایش محصول ، جلسه آموزشی یا تور اداری باشد. در حالی که قالبهای بی پایانی برای لایو اینستاگرام وجود دارد که می توانید برای آنها هدف گذاری کنید ، مهم است که بدانید در مورد چه چیزی صحبت خواهید کرد تا بینندگان را درگیر خود کنید.

از یک رویه خاص پیروی کنید

مردم رویه و تکرار را دوست دارند ، به خصوص در مواقع عدم اطمینان. این که چه روزانه ، هفتگی و چه ماهانه ، یک ویدیو زنده پخش خواهد شد قطعا طرفداران شما از آن هیجان زده می شوند و شانس موفقیت شما در لایو اینستاگرام افزایش می یابد. به عنوان مثال ، اگر شما یک بازاریاب املاک و مستغلات هستید ، یک برنامه “جدید در بازار” را امتحان کنید. سری که در آن برخی از جدیدترین ویژگی های املاک را در آن نشان می دهید. یا شاید شما می توانید هر هفته یک استوری از مشتری های خود داشته باشید. ایده سری شما هرچه باشد ، گرایش به مطالب آموزشی که معمولاً مخاطبان شما به دنبال آن هستند ، یکی از بهترین گزینه ها برای لایو اینستاگرام می باشد .

لایوهای خود را از قبل تبلیغ کنید

لایوهای خود را از قبل تبلیغ کنید

علاوه بر داشتن یک برنامه و سری ثابت ، همچنین شما باید این برنامه زنده را به طرفداران و فالوورهای خود اطلاع دهید. کمپین های لایو اینستاگرام باید درست مانند سایر رویدادهای حضوری رفتار شود ، جایی که شما آنها را به مخاطبان خود معرفی می کنید تا برنامه لایو شما را دقیق تر بدانند.

رویداد زنده خود را در کانال ها و شبکه های اجتماعی دیگر خود بازاریابی کنید و سپس این تبلیغات را به مخاطبان مربوطه اختصاص دهید. به عنوان مثال ، اگر رویداد زنده شما ممکن است برای بخش خاصی از افراد جذاب باشد ، یک کمپین ایمیل ایجاد کنید تا به این گروه از افراد اطلاع رسانی کنید.

برای مثال اگر فردا قصد پخش لایو اینستاگرام را دارید بهتر است از امروز به تبلیغ ان بپردازید برای مثال می توانید علاوه بر ایجاد کمپین ایمیل ، از استوری اینستاگرام هم نهایت استفاده را ببرید.

با شرکت کنندگان لایو خود ارتباط بیشتری داشته باشید

با شرکت کنندگان لایو خود ارتباط بیشتری داشته باشید

ویژگی بسیار جالب دیگر در مورد لایو اینستاگرام این است که به حضار امکان می دهد در زمان واقعی اظهار نظر کنند! در حالی که این موضوع می تواند برای حاضران بسیار عالی باشد ، مجری لایو هم باید نهایت استفاده را ببرد. مسئله این است که شما انتظار ندارید که با هر نظر درگیر شوید اما باید تمام تلاش خود را بکنید تا بیشترین میزان علاقه مندی را در لایوها بدست بیاورید.

با این وجود ، همچنین شما باید این موضوع را به عنوان فرصتی برای ارتباط واقعی با طرفداران خود در نظر داشته باشید. سعی کنید از قبل بدانید که درباره چه موضوعاتی دقیقا می خواهید صحبت و یا لایو داشته باشید، توجه به کاربران شما در زمان واقعی باعث می شود آنها احساس خاصی داشته باشند و با برند شما ارتباط بهتری برقرار کنند. یک روش مفید برای انجام این کار می تواند استفاده از همکار دیگری برای بررسی نظرات و پاسخ دادن به آن ها باشد. اگر ترجیح می دهید در پایان لایو به سؤالات پاسخ دهید ، می توانید در پایان جلسه لایو خود پرسش و پاسخ را نیز انجام دهید.

نتیجه گیری در لایو ها

نتیجه گیری در لایو ها

چگونه باید یک لایو اینستاگرام را به پایان برسانید؟ جلسه پرسش و پاسخ را به پایان برسانید ، از همکار خود تشکر کنید و بگویید “خداحافظ!” جواب منفی است! شما باید همیشه لایو اینستاگرام خود را با نظرسنجی و به پایان برسانید که مستقیماً به اهداف برنامه ریزی شده شما برگردد. این که آیا به دنبال افزایش فالوور حساب کاربری خود هستید یا اهدافی دیگر، مهم است که هدف اصلی خود را تحقق بخشید و شرکت کنندگان لایو خود را برای انجام یک عمل مطلوب امتحان کنید.

نظرسنجی باعث می شود که نسبت به کیفیت لایو خود اطلاعات بسیار خوبی را بدست بیاورید که می تواند به شما در بهبود کیفیت لایو کمک شایانی کند.

از لایو اینستاگرام خود لذت ببرید!

از لایو اینستاگرام خود لذت ببرید!

به یاد داشته باشید ، لایو اینستاگرام یک کانال بازاریابی بسیار جدی نیست که شامل یک سری ابزارهای انالیز برای تجارت شما باشد. در عوض اینستاگرام مکانی است که افراد برای تفریح ​​به آن مراجعه می کنند ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که لایو سرگرم کننده ای دارید! اگر اینگونه نباشد ، بینندگان شما بعد از دیدن مدت زمان کمی از لایو آن را ترک می کنند . سعی کنید تا حد ممکن پذیرای نقدهای افراد لایو باشید و با آن ها تبادل نظر کنید ولی خیلی سخت گیری نکنید.

بنابراین سعی کنید ارتباط بیشتری با فالوورهای خود داشته باشید چرا که می تواند منجبر به داشتن فالوورهای بیشتر شود.

ویدیوی لایو خود را ذخیره و به اشتراک بگذارید

 ویدیوی خود را ذخیره و به اشتراک بگذارید

این یک نکته عالی است که بسیاری از فعالان جدید اینستاگرام نمی دانند که می توانند انجام دهند. بله ، همه ما از تماشای خود در فیلم متنفریم ، اما این یک راه عالی برای بهبود مداوم جلسات لایو آینده است. همچنین ، اگر جلسه موفقیت آمیز بود ، به شما امکان می دهد مجدداً آن را در فید خود یا سایر کانالهای اجتماعی به اشتراک بگذارید.

برای ذخیره ویدئوی خود ، به راحتی در گوشه بالا ” save ” ضربه بزنید و سپس آن را برای مدت 24 ساعت در استوری خود به اشتراک بگذارید.

لایو اینستاگرام در حال حاضر یک بستر مؤثر برای تقویت تلاشهای بازاریابی شماست. بنابراین از این بستر نهایت استفاده را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *