آموزش اینستاگرام

استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام

امروزه اینستاگرام به یکی از مهترین ابزارهای تبلیفاتی و بازاریابی تبدیل شده است که می تواند به کسب و کار افراد جان تازه ایی ببخشد. یکی از ابزارهای تبلیغاتی مهم ، استوری اینستاگرام می باشد که در این مقاله به نحوه ایجاد استوری هایی حرفه ایی می پردازیم.

این روزها رسانه های اجتماعی نقش مهمی در زمینه های مختلف بازی می کنند !!

اینکه به کجا می روید ، چه می خورید و چه می نوشید ، چه کسی را می بینید ، و چه صحنه هایی به یاد ماندنی ترین صحنه ها برای شما هستند ، جزو استوری های معمولی اینستاگرام هستند. به بیانی دیگر استوری اینستاگرام جلوه هایی از زندگی افراد هستند که به مدت 24 ساعت در اینستاگرام به اشتراک گذاشته شده اند.

استوری های اینستاگرام به کاربران اینستاگرام اجازه می دهد عکس ها و فیلم ها را در قسمت “Story” خود ( که برای فالوورهای هر اکانت قابل مشاهده هستند) به اشتراک بگذارند و حتی برای کاربران خاص خود استوری هایی متفاوت به اشتراک بگذارند. مانند شبکه های اجتماعی دیگر ، استوری اینستاگرام می تواند بسیار مؤثر باشد، ولی توجه داشته باشید که بعد از 24 ساعت از استوری های شما ناپدید می شوند.

استوری اینستاگرام شما به طور جداگانه از عکس ها و فیلم های پست های شما در پروفایل اینستاگرام شما منتشر می شود. اگرچه ممکن است اصول اولیه به اشتراک گذاری آنها را بدانید ، اما ابزارهای پنهانی در داخل برنامه وجود دارد که می توانند عکس ها و فیلم هایی را که به Story خود اضافه می کنید خلاق تر و جذاب تر کنند.

استوری اینستاگرام چگونه کار می کنند؟

حساب تجاری

استوری های اینستاگرام می توانند مقدار زیادی از تعامل و ارزش را ایجاد کنند – خواه یک Story از یک حساب تجاری یا شخصی خود با دیگران به اشتراک بگذارید.

از زمان راه اندازی مجدد در اوت 2016 ، در مجموع 250 میلیون کاربر اینستاگرام شروع به اشتراک گذاری محتوا در قسمت استوری اینستاگرام کرده اند که باعث شد میانگین استفاده از اینستاگرام از 24 دقیقه به 32 دقیقه برسد!!

علاوه بر این ، بسیاری از مارک و برند ها از قبل موفقیت در انتشار محتوای این بستر را مشاهده کرده اند. استوری های اینستاگرام باعث رشد برندهایی مختلفی از سراسر جهان شده است. این که ناشران سعی در افزایش آگاهی از برند ، رشد ترافیک به ویدیو یا خبرنامه در خارج از اینستاگرام یا اشتراک محتوای حمایت مالی داشته باشند ، به هر حال باید بتوانند از استوری های اینستاگرام به صورت حرفه ایی استفاده کنند ، چرا که بدون داشتن استوری های حرفه ایی بازاریابی اینستاگرام برای شما سخت تر از قبل می شود.

استوری های اینستاگرام به تقویت رشد گسترده دایرکت اینستاگرام ( پیام خصوصی یک کاربر به یک کاربر دیگر ) کمک بسیاری کرده است. دایرکت اینستاگرام با 375 میلیون کاربر حیرت انگیز به یکی از محبوب ترین برنامه های پیام رسان در جهان تبدیل شده است.

حتی جالب تر از آن ، طبق گزارشات یکی از پنج استوری اینستاگرام به اشتراک گذاشته شده برندها ، حداقل توسط یک نفر مورد پاسخ قرار می گیرد. استوری ایسنتاگرام به برند ها این امکان را می دهد تا بتوانند بسیار بهتر از قبل با مشتریان و مخاطبان خود ارتباط برقرار کرده و حداکثر سود فروش محصولات و خدمات را داشته باشند.

همانطور که اشاره شد ، استوری های اینستاگرام تنها به مدت 24 ساعت قابل مشاهده هستند اما حتی هنگامی که کاربران آنها را مشاهده و پخش می کنند ، خود عکس و ویدیو محدودیت زمانی دارند.

در ورژن های پایین تر اینستاگرام به عنوان یک قاعده ، ویدیوهایی که به استوری اینستاگرام خود اضافه می کردید هر کدام حداکثر زمان پخش 15 ثانیه ایی داشتند. اگر مثلاً یک ویدیو را به اینستاگرام استوری خود اضافه می کردید، صرف نظر از مدت زمان طولانی بودن فیلم اصلی تنها 15 ثانیه از آن در استوری شما پخش می شد.

با وجود محدودیت زمانی اجرای 15 ثانیه ایی استوری اینستاگرام (ورژن های قبلی) ، راه هایی برای پخش ویدیو های طولانی تر در استوری شما وجود داشت. به طور خاص ، شما می توانستید یک ویدیوی طولانی تر از 15 ثانیه ایی را به بخش های 15 ثانیه تقسیم کرده و هر بخش را به استوری اینستاگرام خود اضافه کنید تا آنها یکی پس از دیگری پخش شوند که در حال حاضر خود اینستاگرام این کار را برای شما انجام می دهد.

نحوه مشاهده استوری ها

اگر از برنامه موبایل اینستاگرام استفاده می کنید، استوری ها در بالای صفحه اصلی شما (اکسپلور) ظاهر می شود. از آنجا که استوری ها غالباً اولین محتوایی هستند که کاربران هنگام وارد شدن به اینستاگرام خود مشاهده می کنند ، این استوری ها می توانند تعامل زیادی ایجاد کرده و به شما در تبلیغ و بازاریابی کمک بسیاری کنند.

اینستاگرام را باز کنید و به صفحه اصلی بروید.
برای شروع مشاهده استوری های اینستاگرام ، روی نماد خانه در گوشه سمت چپ صفحه نمایش خود ضربه بزنید. سپس از قسمت بالایی استوری ها را انتخاب و مشاهده کنید.

پس از ورود به صفحه اصلی اینستاگرام ، یک سری از آیکون های دایره ای را در قسمت بالا مشاهده خواهید کرد ، که هر یک نمایانگر استوری های ارسال شده توسط کاربرانی است که شما دنبال می کنید. همانطور که مشاهده می کنید ، با ضربه زدن بر روی نماد پروفایل خود در قسمت چپ صفحه می توانید استوری خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

برای حرکت بین عکس ها و فیلم های یک استوری به قسمت چپ یا راست صفحه، ضربه بزنید.
یک استوری اینستاگرام می تواند حاوی تعدادی از عکس ها و فیلم های مختلف باشد که در قسمت های مختلفی قرار داده شده اند. اولین استوری که مشاهده خواهید کرد قدیمی ترین استوری خواهد بود. روی صفحه نمایش دستگاه همراه خود ضربه بزنید تا به عکس یا ویدیوی بعدی که کاربر به استوری خود اضافه کرده است دسترسی داشته باشید.

چگونه می توان استوری اینستاگرام ساخت ؟

چگونه می توان استوری ساخت ؟

اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید و روی پروفایل خود در گوشه سمت چپ بالای صفحه ضربه بزنید.
عکس یا ویدئوی مورد نظر خود را از گالری انتخاب کنید.
یا برای گرفتن عکس یا فیلم در برنامه ، دوربین را انتخاب کنید.
پس از ویرایش عکس یا ویدیوی خود ، روی ” Your Story” ضربه زده و یا استوری خود را با دوستان صمیمی خود به اشتراک بگذارید.

شما می توانید استوری های اینستاگرام را به همین راحتی ایجاد کنید- اما به چند نکته و ترفند دیگر نیاز دارد تا بتوانید آنها را مانند مارک ها و تأثیر گذاران بزرگ با دیگران به اشتراک بگذارید.

گزینه های مختلفی برای اشتراک گذاری مطالب در اینستاگرام دارید:

Live

لایو اینستاگرام

اگر در صفحه استوری خود بر روی گزینه “Live” ضربه بزنید، فیلمبرداری و پخش مستقیم را در اینستاگرام شروع می کنید. فالوورهای شما مانند Facebook Live ، می توانند لایو شما را ببینند و نظرات خود را با شما به اشتراک بگذارند ، هنگامی که لابو شما به پایان رسید، می توانید ویدیو را حذف و یا آن را ذخیره کرده یا آن را به مدت 24 ساعت به عنوان استوری به اشتراک بگذارید.

Normal
همانطور که از اسم این قسمت می توان فهمید:می توانید عکس و یا ویدیو مورد نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. استوری های اینستاگرام می توانند 15 ثانیه طول داشته باشند ، بنابراین اگر می خواهید ویدئویی طولانی تر به اشتراک بگذارید ، فیلم را به قسمت های 15 ثانیه ایتبدیل می شود ،

Boomerang
فیلم های حالت بومرنگ که حالت GIF مانند دارند به مدت سه ثانیه طول دارند که می توان با آن ها استوری های کوتاه اما جالب ایجاد کرد.

Superzoom
Superzoom اجسام را نزدیک تر از آنچه که هستند ثبت می کند و می توانید از Superzoom برای تهیه موسیقی ویدیوهایی دراماتیک خود استفاده کنید.

Rewind ; برای فیلمبرداری معکوس می توانید از Rewind استفاده کنید.

Stop Motion
برای فیلمبرداری و ساخت ویدیوهای جذاب از این ویژگی اینستاگرام استفاده کنید: چندین تصویر ثابت مختلف که در یک فیلم یکپارچه در کنار هم قرار داده شده اند.

Hands-Free
اگر می خواهید با استفاده از این ویژگی فیلم برداری کنید باید از مکان ثابتی برای دوربین استفاده کنید.

نحوه استفاده از استوری های اینستاگرام برای کسب و کارها

نحوه استفاده از استوری ها برای کسب و کارها

ارسال فیلم و ویدیو از یک رویداد اداری.
اخبار مربوط به صنعت خود را با دیگران به اشتراک بگذارید
محصول خود را استوری کنید.
رویدادهای شرکت خود را تبلیغ کنید.
پیش نمایش یکی از پست های وبلاگ شرکت شما.
از نام بردن شرکت هایی که فالوور شما هستند و یا با شما همکاری دارند غافل نشوید.

دانستن نحوه اشتراک پست اینستاگرام خود مسئله دیگری است، و دانستن اینکه چه چیزی پست کنید هم یک مسئله دیگر !! … ، برای مشاغلی که به افزایش فروش محصول خود هستند ، مهم است که بدانید طرفداران ایده آل شما چه کسانی هستند و به چه مطالبی علاقه دارند. به یاد داشته باشید ، اینستاگرام یک پلتفرم بصری است ، اما این بدان معنا نیست که نمی توانید آموزش های مختلفی در پیج خود داشته باشید.

در ادامه به چند ایده برای استفاده در استوری های اینستاگرام برای جذب فالوور و داشتن مشتری های جدید می پردازیم.

ارسال فیلم از یک رویداد اداری
بعضی اوقات ، بهترین کاری که یک کسب و کار در اینستاگرام می تواند انجام دهد ، معرفی بیشتر محصولات خود می باشد. یک راه برای انجام این کار ، ارسال یک فیلم کوتاه از عملکرد شرکت است. خواه یک مهمانی اداری باشد یا قرعه کشی برای مشتریان ، قرار دادن ویدیو در استوری برای طرفداران می تواند سرگرم کننده و جالب باشد . این محتوا همچنین به افراد نشان می دهد که شرکت شما دارای محیطی دوستانه می باشد.

اخبار مربوط به صنعت خود را پست و یا استوری کنید
دقیقاً همانطور که در وبلاگ شرکت مطالبی در مورد کسب و کار خود منتشر می کنید، می توانید از استوری اینستاگرام هم برای گزارش آخرین اتفاقات صنعت خود استفاده کنید. با طراحی جذاب پست ها و استوری ها ، می توانید اخبار جدید را منتشر کنید. این کار باعث می شود تا کاربران به سمت شما بازگردند تا از روند بازار با خبر شوند. حتی می توانید از کاربران نظرسنجی های متفاوتی داشته باشید تا ارتباط با فالوورهای خود را بهتر کرده و در نتیجه شاهد رونق کسب و کار خود باشید.

محصولات خود را تبلیغ کنید
محصول شما ممکن است ساده ترین یا جذاب ترین محصول در نظر افراد نباشد. اما، استوری اینستاگرام شما یک قالب مناسب برای نشان دادن نحوه استفاده از آن محصول برای مشتریان شماست. یک ویدیوی حرفه ایی که به کاربران نشان می دهد محصول یا خدمات شما چه کاری را انجام می دهد و چگونه به مشتریان شما کمک می کند بسازید و در استوری های خود قرار دهید حتی می توانید معرفی محصولات خود را در بین استوری های اخبار روز قرار دهید.

به عنوان مثال ، اگر نرم افزارهای دسکتاپ تولید می کنید ، می توانید با استفاده از ابزارهای ضبط ، ویدیویی از صفحه کامپیوتر خود ضبط کنید ، که به افراد نشان می دهد چگونه باید از نرم افزار استفاده کرده و با عملکردهای مختلف موجود در محصول آشنا شوند.

فقط به یاد داشته باشید که قبل از آپلود کردن ویدیو در استوری اینستاگرام خود ، ابعاد فیلم خود را اصلاح کنید. به یاد داشته باشید ، ابعاد پیشنهادی تصویر و فیلم برای اینستاگرام طول 1920 و عرض 1080 پیکسلی است و نسبت ابعاد آن هم 9:16 می باشد.

رویدادهای شرکت خود را تبلیغ کنید.
آیا سازمان شما هر ساله میزبان یک کنفرانس تجاری است یا در یک کنفرانس بزرگ شرکت می کند؟ برای تبلیغ این رویداد از استوری اینستاگرام خود استفاده کنید و به هواداران خود بگویید که در آنجا به دنبال شما باشند. با یک طراح گرافیک کار کنید ، یا کارهای هنری را خود انجام دهید ، تا بتوانید یک رویداد ساده را با تمام اطلاعاتی که برای یافتن شما لازم است ، نشان دهید. بیشتر این موارد را می توانید مستقیماً در اینستاگرام اضافه کنید. به عنوان مثال می توانید ، از گزینه های متنی موجود در استوری خود استفاده کنید به عنوان مثال می توانید موارد زیر را به استوری خود اضافه کنید تا فالوورهای شما اطلاعات کامل و جامعی از رویدادهای مختلف داشته باشند:

نام رویداد
جایی که این رویداد واقع شده است.
تاریخ هایی رویدادها
شماره غرفه شما
هشتگ رسمی این رویداد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *