آموزش اینستاگرام

تبلیغات شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی

دنیای تبلیغات و بازاریابی نسبت به چندین سال پیش تغییرات بسیاری کرده است. یکی از این تغییرات گسترش روز افزون شبکه های اجتماعی است که تحول بی نظیری برای کسب و کارها ایجاد کرده است. در ادامه مطلب با گلد فالوور همراه باشید تا به تبلیغات شبکه های اجتماعی بپردازیم.

استفاده از بستر شبکه های اجتماعی می تواند به ارتباط با مخاطبان و ایجاد برند، افزایش فروش و ترافیک بیشتر وب سایت منجر شود. از نکات دیگر قابل توجه این بستر می توان به انتشار مطالب فوق العاده در پیج های رسانه های اجتماعی ، گوش دادن و درگیر شدن با طرفداران خود، تجزیه و تحلیل نتایج و اجرای تبلیغات شبکه های اجتماعی اشاره کرد.

محبوب ترین شبکه های اجتماعی (در حال حاضر) عبارتند از: فیس بوک ، اینستاگرام ، توییتر ، لینکدین ، ​​پینترست ، یوتیوب و اسنپ چت.

همچنین طیف وسیعی از ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی وجود دارد که به مشاغل کمک می کند تا از سکوهای شبکه های اجتماعی که در بالا ذکر شد ، بیشترین بهره را ببرند. به عنوان مثال ، گلد فالوور یک بستر از ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی است که می تواند به شما در دستیابی به موفقیت در بازاریابی و تبلیغات شبکه های اجتماعی کمک کند. چه شما بخواهید یک برند بسازید و یا شغل خود را توسعه دهید ، ما می توانیم به شما در رسیدن به موفقیت کمک کنیم.

خلاصه ای از بازاریابی در شبکه های اجتماعی

تولید محتوا و فروش محصولات

بازاریابی شبکه های اجتماعی ابتدا با انتشار و تولید محتوا شروع شد. مشاغل برای ایجاد ترافیک برای وب سایت های خود و فروش بیشتر ، محتوای خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذاشتند. اما شبکه های اجتماعی به محیطی فراتر از محلی برای پخش محتوا تبدیل شدند.

امروزه مشاغل از شبکه های اجتماعی به صورت بی شماری و از روش های مختلف برای بازاریابی استفاده می کنند. به عنوان مثال ، کسب و کاری که نگران نظرات مردم درباره برند خود می باشد، مکالمات و نظرات افراد در شبکه های اجتماعی را دنبال و کنترل می کند (گوش دادن به نظرات مخاطبین و مشتریان و تعامل رسانه های اجتماعی). اگر می خواهد بفهمید که عملکرد کسب و کار شما در رسانه های اجتماعی به چه صورت می باشد می توانید با یک ابزار تحلیلی (تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی) میزان دستیابی ، تعامل و فروش کسب و کار خود را در شبکه های اجتماعی تحلیل کند. برای کسب و کاری که مخاطبین کمی دارد می توانید به راحتی ، تبلیغات شبکه های اجتماعی بسیار هدفمند ی را اجرا کنید و از نتیجه آن شگفت زده شوید. به طور کلی ، این مباحث معمولاً به عنوان مدیریت شبکه های اجتماعی هم شناخته می شوند.

مراحل اصلی تبلیغات و بازاریابی در رسانه های اجتماعی

استراتژی

استراتژی

قبل از اینکه مستقیماً تبلیغات خود را شروع کنید و پستی را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید ، بگذارید قدمی به عقب برداریم و به تصویر بزرگتری از این مسئله نگاه کنیم. اولین قدم این است که در مورد استراتژی شبکه های اجتماعی خود فکر کنید.

اهداف شما چه هستند؟ چگونه شبکه های اجتماعی می توانند به شما در دستیابی به اهداف تجاری خود کمک کنند؟ برخی از مشاغل برای افزایش آگاهی از برند خود از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند ، برخی دیگر از آن برای هدایت ترافیک به وب سایت و فروش خود استفاده می کنند. شبکه های اجتماعی همچنین می توانند به شما در ایجاد تعامل در مورد برند خود ، ایجاد مشتریان جدید و به عنوان یک کانال پشتیبانی مشتری برای مشتریان هم کمک کنند.

قصد دارید بر روی کدام شبکه اجتماعی تمرکز کنید؟ همانطور که اشاره شد محبوب ترین شبکه های اجتماعی، Facebook ، Instagram، Twitter، LinkedIn، Pinterest، YouTube و Snapchat هستند. همچنینشبکه های کوچکتر و به روزتری مانند Tumblr ، Tik Tok و Anchor و سیستم عامل های پیام رسانی اجتماعی مانند Messenger ، WhatsApp و WeChat هم وجود دارند. هنگام شروع کار ، بهتر است چند شبکه اجتماعی را انتخاب کنید و آن ها را متناسب با نیاز های خود در اولویت قرار دهید.

چه نوع محتوایی را می خواهید به اشتراک بگذارید؟ چه نوع محتوایی مخاطب مورد نظر شما را به بهترین وجه جذب می کند؟ تصاویر ، فیلم ها یا لینک ها ؟ آیا محتوای شما آموزشی می باشد یا سرگرم کننده ؟ استفاده از افراد بازاریاب می تواند به شما در پاسخ به این سؤالات کمک می کند. همیشه می توانید استراتژی خود را با توجه به عملکرد پست های رسانه های اجتماعی خود تغییر دهید.

برای کمک به شما در ایجاد یک استراتژی عالی در شبکه های اجتماعی ، در ادامه راهنمای مناسب و گام به گام ما برای ایجاد استراتژی موفق ارائه شده است.

برنامه ریزی و انتشار

بازاریابی شبکه های اجتماعی برای مشاغل کوچک معمولاً با حضور مداوم در شبکه های اجتماعی آغاز می شود. نزدیک به سه میلیارد نفر (3،000،000،000!) از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند. با حضور قدرتمند در شبکه های اجتماعی ، به برند خود فرصتی می دهید تا توسط مشتریان جدید کشف شود.

انتشار پست ها و مطالب در شبکه های اجتماعی به آسانی به اشتراک گذاری یک مطلب در وبلاگ ، می باشد. باید اطلاعات برند خود را به طور کامل در قسمت پروفایل خود قرار دهید تا مشتریان بتوانند بهتر با برند شما ارتباط داشته باشند. همچنین می توانید به جای ایجاد و انتشار مطالب به صورت دستی، مطالب خود را از قبل برنامه ریزی کنید. همچنین برای اطمینان از به حداکثر رساندن دسترسی خود در شبکه های اجتماعی ، باید مطالب بسیار خوبی را که مخاطب شما دوست دارد ، در زمان مناسب منتشر کنید.

اکنون ابزارهای مختلف برنامه ریزی شبکه های اجتماعی وجود دارد که می توانند به شما در انتشار مطالب خود به صورت خودکار در زمان دلخواه کمک کنند. این موضوع باعث صرفه جویی در وقت شما می شود و به شما امکان می دهد در مواقعی که مشغله های زیادی دارید مخاطبان شما بتوانند از محصولات و محتوای شما استفاده کنند.

تعامل با مخاطبان

تعامل با مخاطبان

با پیشرفت کسب و کار و محبوبیت صفحه های اجتماعی شما ، ارتباطات و تعاملات مربوط به برند شما نیز افزایش می یابد. مردم در مورد پست های شبکه های اجتماعی شما اظهار نظر می کنند ، شما را در پست های خود برچسب گذاری می کنند یا مستقیماً به شما پیام می دهند.

حتی ممکن است افراد بدون اطلاع شما در مورد برند شما در شبکه های اجتماعی صحبت کنند. بنابراین شما می توانید مکالمات و نظرات افراد در شبکه های اجتماعی در مورد کسب و کارتان را کنترل کنید. اگر نظرات و تعاملات مثبت باشند ، شما فرصتی برای لذت بردن از آنها خواهید داشت. در غیر این صورت ، می توانید قبل از وخیم تر شدن اوضاع ، نظرات را اصلاح كنید.

می توانید همه اعلان های خود را به صورت دستی در تمام شبکه های اجتماعی بررسی کنید اما پست هایی را که مشخصات کسب و کار شما را با بقیه به اشتراک نگذاشته اند را مشاهده نمی کنید . در عوض می توانید از ابزار گوش دادن و تعامل در شبکه های اجتماعی استفاده کنید که تمام منشن ها و پیام های شما را شامل می شود و همچنین می توانید با صاحبان پست هایی که پروفایل کسب و کار شما را تگ نمی کنند هم مذاکره کنید.

تجزیه و تحلیل

در طول راه رونق کسب و کار ، خواه در حال انتشار محتوا و یا در شبکه های اجتماعی مشغول به کار باشید ، احتمالا این سوال ها برای شما پیش می آید که بازاریابی و تبلیغات شبکه های اجتماعی شما چگونه انجام شود تا بهترین نتیجه را از آن بگیرید. آیا نسبت به ماه گذشته در شبکه های اجتماعی مشتریان بیشتری داشتید یا خیر؟ ماهانه چند منشن مفید دارید؟ چند نفر از هشتگ برند شما در پست های شبکه های اجتماعی خود استفاده کردند؟

خود شبکه های اجتماعی سطح اساسی از چنین اطلاعاتی را ارائه می دهند. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد تجزیه و تحلیل های عمیق تر یا مقایسه پیج های شبکه های اجتماعی خود ، می توانید از طیف گسترده ای از ابزارهای تحلیلی شبکه های اجتماعی موجود مانند ابزار تحلیلی گوگل استفاده کنید.

تبلیغات

تبلیغات شبکه های اجتماعی

هنگامی که بودجه بیشتری برای رشد بازاریابی و تبلیغات برای محصولات و خدمات خود دارید ، تبلیغات شبکه های اجتماعی می تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد. تبلیغات شبکه های اجتماعی به شما امکان می دهد تا به مخاطبان و مشتریان بیشتری برسید.

الگوریتم ها و ابزارهای تبلیغاتی شبکه های اجتماعی امروزه آنقدر قدرتمند هستند که می توانید با استفاده از آن ها دقیقاً مشخص کنید که به چه کسانی تبلیغات خود را نمایش دهید. شما می توانید بر اساس جمعیت شناسی ، علایق ، رفتارها و موارد دیگر ، مخاطبان هدف خود را ایجاد کنید.

هنگامی که بسیاری از کمپین های تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی را به طور همزمان اجرا مدیریت می کنید ، می توانید از یک ابزار تبلیغاتی برای ایجاد تغییرات عمده ، خودکار سازی فرایندها و بهینه سازی تبلیغات خود در نظر بگیرید.

شبکه های اجتماعی محبوب و تبلیغات

فیس بوک

فیس بوک ، محبوب ترین شبکه اجتماعی ، یک فناوری هدفمند را توسعه داده است که اجازه می دهد تا تبلیغات برای مخاطبان خاص به نمایش در بیاید. این پلتفرم فیس بوک Facebook Ads نام دارد که به طور یکسان در دسترس کاربران و مشاغل قرار می گیرد. در هنگام ارسال آگهی از طریق پنل مدیریت آگهی فیس بوک به یک تبلیغ کننده ، مجموعه ای از خصوصیات ارائه می شود که بازار هدف وی را مشخص می کند. فیس بوک این مخاطبان را هدف قرار می دهد. این صفات شامل موقعیت جغرافیایی ، جنسیت ، سن ، کار ، وضعیت روابط و علایقی مانند موسیقی و موارد دیگر است. فیس بوک ادعا می کند که تبلیغ کنندگان حتی می توانند مخاطبان مورد نظر خود را بر اساس رفتار خود مانند الگوهای خرید ، استفاده از دستگاه و سایر فعالیت ها تنظیم کنند. به همین دلیل است که کاربران فیس بوک تبلیغاتی را در صفحه پروفایل خود مشاهده می کنند که به ترجیحات و علایق آنها مربوط می شود. این موضوع باعث می شود که به ازای ارائه محتوای مناسب ، مخاطبان تبلیغات کمتری داشته باشند . الگوریتم تبلیغات فیس بوک همچنین قادر به نظارت بر عملکرد می باشد به گونه ای که تبلیغ کنندگان یا بازاریابان فیس بوک قادر به تغییر مخاطبان خود و همچنین ماهیت ، بودجه و مدت زمان تبلیغات بر اساس عملکرد آن باشند.

اینستاگرام

اینستاگرام یکی دیگر از شبکه های اجتماعی محبوب است که برای به اشتراک گذاشتن عکس ها و ویدیو ها با دنبال کنندگان ایجاد شده است. در حالی که بیشتر آن را برای دوستان و خانواده و گاهی اوقات افراد غریبه استفاده می کنید ، اگر شما یک اینفلوئنسر باشید ، شرکت های کوچکتر از بستر تبلیغاتی شما برای تبلیغات محصولات خاص استفاده می کنند. شبکه ای اجتماعی مانند اینستاگرام در تعامل دیجیتال به شرکت ها اجازه می دهد تا محصولات مختلفی را تبلیغ کنند. این برنامه ها چگونگی تعامل مصرف کننده با محتوا را بر اساس میزان لایک ، میزان سؤالات و علایق خاص براساس ترجیح کاربر ارزیابی می کند. برنامه (اینستاگرام) اطلاعات جمع آوری شده در مورد مصرف کننده را به دست می آورد و محیطی را برای تبلیغات ایجاد می کند. به طور متوسط ​​در هر روز حدود 72 دقیقه محتوای تبلیغاتی در اینستاگرام توسط شرکت ها برای افراد مختلف به نمایش در می آید. و اگر مؤثر نباشند ، از آنها چشم پوشی می شود. با استفاده از اینستاگرام می توانید به کسب و کار خود جان تازه ای بدهید و از فروش محصولات خود لذت ببرید. اگر تعداد مخاطبان و مشتری های شما راضی کننده نیستند می توانید از سرویس خرید فالوور اینستاگرام گلد فالوور استفاده کنید تا با پشتیبانی بالا مشتریان و مخاطبان جدید داشته باشید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *